eXposed (E01) (epizoda)

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 45 min

Bryan Singer

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Matt Nix

John Ottman

Kostýmy:

Louise Mingenbach

Pokiaľ Singer nenakrúti všetky diely, mám obavy, že to pôjde rýchlo do.. Herci sympatický, dej "sa dá", avšak tie schopnosti. Pokiaľ tam budú mutanti ako svetieľkujúci cililing, ňuchač, teleportka s divnými očami, tak to začne byť nuda. Chcelo by to aspoň jedného originál obľúbeného X-Mana, a možno..(6.10.2017)

Možná by se mohli vyjádřit ti co tomu dali hodnocení odpad, protože já už jsem dlouho neviděl tak dobrý start seriálu, naopak v poslední době se stává trendem že první dva díly bývají slabší a teprve pak jde kvalita nahoru(pokud vůbec) . Tady se toho nedá moc vytknout protože, třeba mne hodně zklamal trailer a čekal jsem seriál mnohem slabší. Vlastně jsem čekal jen velmi málo schopností a ještě, že se k nim budeme pomalu prokousávat celou sérii, to se nestalo a tak mohu říci, že tady máme momentálně nejlepší super hrdinský start sezóny, což potěší po pro mne slabém startu Inhumans.(5.10.2017)

Je tu nový komixový seriál ze stáje X-Menů. Režie se ujal sám otec této ságy, Bryan Singer. Děj se odehrává ve světě, kde X-Meni zmizeli mutanti se stali lovnou zvěří. Přežívají jen díky své podzemní síti. Ve chvíli, kdy jedna z rodin zjistí, že jejich děti jsou také mutanti začíná zběsilý útěk. Zatím se mi to líbí. Uvidíme, co bude dál. Zaujalo mě i použití Sentinelů. Nemůže chybět ani Stan Lee. :D "To byla jeho oblíbená hračka."(4.10.2017)

Konečně seriál, který plnohodně těží z potenciálu, který mutantní universum má. Přestože se nacházíme ve stejném světě, kde řeší X-Meni ty "velké" věci, tohle je pohled na ostatní mutanty a jejich boj o přežití. Takže žádné gumové oblečky a nepřítel s megaschopnostmi. Na druhou stranu je tady společnost Sentinel services, která se chytáním mutantů zabývá. A jejich prostředky na odchyt těch "normálních" mutantů, nejsou vůbec špatné. Oproti komixovým filmům je vše realističtěji pojmuté a to je myšleno jako pochvala. Mutanti a jejich schopnosti jsou i tak velmi zajímaví. Triky jsou na úrovni, kterou Singer nastavil v celovečerácích. Navíc je čas pracovat s postavami, které jsou zatím bez výjímky sympatické. Takže vše má i ten lidský rozměr. Zpracováním mi to evokuje skvělý seriál Humans. Crossover by byl lahůdkový. Velká spokojenost...mám nový seriál na koukání. Snad to studio nezařízne po první sérii....nejspíš to nebude levná záležitost.(4.11.2017)

Skvělý začátek bez hluchých míst. Viděli jsme dost akce, dost schopností a seznámili jsme se téměř se všemi hlavními postavami, i když ne nijak do podrobna. Atmosféru to má skvělou a Singer vytváří skvěle realistický svět, kdy věříte, že přesně tohle se může teď za oceánem dít. Na rozjezd vážně slušné.(9.10.2017)