Máš ji!

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 93 min

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených.(20.6.2018)

Hrát si s klukama na honěnou nemusí vždycky nutně skončit výronem v podvrtnutých jehlovkách v první lajně na gájprajdu. Ne, může z toho být i vkusná heterozábava, při které nikomu z partičky zarputilých honičů ani nevadí, když máte babu. Na holyúdské poměry překvapivě netrapná, originální, vtipná a kultivovaná kokotmédie, u níž se pochichotáte, i když jdete do kina s tumorkem. Kokotmédie s dokonale přesně posazenou paní Rybářovou, roztomile ozdobnou Anabelkou, aby si i nedezorientovaný divák užil trochu toho honění, a hodně toporně rozpačitým Jeremiášem, který se na tuhle roli prostě nehodil, ať už si místní homoklika vzdychá s rukou v rozkroku, jak chce.(2.7.2018)

Docela mě mrzí, že kolega Pepinec tady nezanechal žádnou slovní stopu, ale i tak jsem se na základě jeho hodnocení rozhodl do kina vydat na americkou komedii. A ostych stranou přátelé, protože se jedná o absolutní letní komediální pecku, přesně ten typ filmu pro letňáky S pivem po boku. Vynikajcí pointa "hra na babu", koho by napadlo, že na světě existují šampioni co tuto hru provozují věk nevěk situace nesituace. Stačí přijít na porod a říct "máš ji", nic složitýho a přitom se směje celý kino. Během honiček film pomrkává i po akčního žánru a jde mu to taky hodně dobře, ale vládcem filmu je tady zábava a to kurevsky dobrá. Jeremy Renner je tady milé dámy sexy a kdyby nebyl amík a Bourne asi by klidně mohl být kandidát na novýho 007. Potlesk na otevřené scéně drazí amíci, tohle se Vám fakt povedlo a já si živě představuji jak mě do jednání s nadnárodním korporátním klientem vstoupí Pomo a řekne "máš ji" a začne blázinec. Náběh na pět hvězd je tu velmi silný. Podle skutečnýj událostí..masakr, jestli byla podle skutečných událostí i ta svatba tak máte chlapi můj obdiv, protože vystrašit před svatbou nevěstu tak, že navrhne smlouvu, aby se alespon během svatby nehrálo na babu, to je majstrštyk.(2.7.2018)

Průměrná, ale příjemná komedie o partě přátel, kteří nepřestali s dětskou hrou ani v dospělosti, a navíc ji posunuli na úplně nový level. Solidní obsazení, fajn soundtrack (vzhledem k tomu, že jsem pár dní před zhlédnutím byl na koncertě Ozzyho) a pár povedených momentů a hlášek. Nicméně se nejedná o tak šílenou jízdu, jak možná trochu naznačoval trailer, takže je hodinka a půl naprosto ideální.(19.6.2018)

Neuveriteľne roztrieštený film. Celý čas ma štvalo, že sa musím prelaďovať medzi milou (a vtipnou) komédiou, ktorá rieši, pre ľudí v mojom veku, silné témy a šialenosťou v štýle Toma a Jerryho (takisto vtipnou, ale iným spôsobom). Na prvé je to málo citlivé a na druhé málo šialené. A vo finále sa ukáže, že keby sa tvorcovia vybrali prvou cestou, mohol to byť skutočne skvelý film (a tá druhá ten príbeh totálne degraduje). Škoda, že to bolo takto zle režijne uchopené, pretože inak som sa dosť bavil a technicky to je na úrovni. Režisér evidentne vie natočiť vtipnú akčnú scénu, ale neviem sa zbaviť dojmu, že mu uniklo o čom ten film v skutočnosti je. Alebo to uniklo mne a záverečná facka divákovi bol iba zvrhlý vtip. Ale bavil som sa, radový divák bude (asi) nadšený a na konci bude mať dojem hlbokého zážitku. V tom filme to totiž je! Akurát som s tvorcami a ich vyjadrovaním nenašiel spoločnú reč. 6/10 a podobný Game night sa mi páčil viac, pretože bol crazy po celý čas a nemal som pocit, že ním chce niekto niečo povedať.(13.6.2018)

75%. Komedie, kterých se točí pomálu, lépe řečeno se jich točí dost, ale zpravidla nefungují. U komedií je víc než kde jinde klíčové správné načasování, a podobně jako The Hangover - typově velmi podobný film - je i Tag komedií, která právě v načasování vtipů, scén a gradace příběhu exceluje, až na výjimku, kterou je závěr, ale která koresponduje se skutečnými událostmi, a tak v každém případě byla takovým nutným zlem v jinak velmi svěží, příjemné a feel-good charakteristice. Podobnost se zmiňovanou legendou The Hangover nestojí zdaleka jen na Edu Helmsovi; podobně jako tam, i zde je parta dlouholetých kamarádů, jejichž archetypy se těm z Pařby ve Vegas nápadně podobají, dokonce i mustr sleduje cestu nástrah vedoucí ke svatbě jednoho z nich, a stylem humoru jako by Tag staršímu bratříčkovi z oka vypadl. Místo aby to bylo na škodu, je ale Tag milým připomenutím moderní komediální doby a jedním z lepších zástupců s potenciálem stát se podobně silnou legendou a také s potenciálem pokračování, které na sebe dle mého nenechá dlouho čekat. Rob McKittrick od Waiting scenáristicky dospěl, a třebaže ne všechny vtipy jsou tak vtipné, jak původně zamýšlel, je tu celá řada těch, které mě donutily smát se v kině nahlas, a to se mi často nestává. Kdybych měl charakterizovat sympatie k filmu tím, že bych byl ochoten pustit si ho po skončení znovu, pak tuto podmínku Tag splnil na jedničku. Dal bych ho klidně ještě dvakrát, protože z něj vyzařuje síla a energie, které většina tvůrců do komedií násilím cpe a přesto se to nedaří. Tag to zvládl, protože jsem si z kina odnášel velmi pozitivní pocity a dobrou náladu. A jakou lepší katarzi by měla komedie vyvolat?(27.6.2018)

No, asi viac tu oceňujem snahu na pozadí humorných, či skôr menej humorných situácií poukázať na fakt, že telo muža starne, ale myseľ ostáva rovnaká. No a čo potom v dnešnej dobe, kedy sa mentálne starne ešte pomalšie ako kedysi, v tých oných starých zlatých vybájených časoch. Taktiež aj fakt, že partia je síce stále spolu, ale ten najväčší frajer je mimo a nie je to len tým, že ho nedokážu chytiť, ale aj tým, že je jednoducho už z trochu inej spoločenskej vrstvy ako všetci na počiatku kamarátstva. No a do tretice ma teší fakt, že tu síce stále máme komédie pre všetky vekové skupiny žien, len na nás chlapov okolo 40 a vekom stále mladých sa trochu zabúda. Takže samé pozitíva, len keď mi to proste stále nepripadalo bohvieako komické a pochopiteľne okrem zopár "fuck" a nejakého sexuálneho náznaku, a vážne húlenie mi šokantné v mainstreame už dávno nepripadá, sa to príliš držalo pri zemi.(17.7.2018)

Je to překvapivě vtipná a zábavná komedie, která jak ke konci zjistíte, byla opravdu založena na skutečném příběhu a všechno co se tak nějak stalo ve filmu, se stalo i v reálu. A jelikož, to nejsou jenom samé hezké věci, jako duha, poníci, jednorožci a věci mezi tím, tak ty věci, tomuhle filmu dodávají realistický podtón. A jak někteří píšou, může to působit rušivě, ty přechody mezi bláznivou komedii a reálnou skutečností, kdy si je třeba uvědomit, tu hořkost, že vám neni dvanáct a že váš přítel se opravdu vdává. Ale je to čistě individuální věc, takže pro mně to nebylo rušivé, jelikož tyhle věci patří k životu. A všechny ty vtípky, žerty a třeba takový les z prvního Ramba, sou prostě úžasný, neotřelý a mají zásah na bránici. Jeremy Renner, co by Ronin, má doslova nadlické schopnosti, jeho rychlosti a důvtipu, se snad vyrovná jenom to, že nikdy nemine svůj cíl......nikdy !!! Takže za mně příjemné překvapení a nečekaně dobrý vtipný film.(14.6.2018)

Vtipný a svižný film, který fakt potěšil. Něco bylo přehnané, něčemu chyběla šťáva, ale nakonec to bylo opravdu prima a ráda se někdy kouknu znovu. Titulky na konci super! 4*(2.7.2018)

Jako správná baba musím vyzdvihnout vždy skvělého Jeremyho :D Ikdyž nám připadal malinko uhlazenější, vymazlenější a celkově takový lesklejší. No jo, hochovi táhne na padesát, tak bylo asi potřeba ho malinko omladit. Jinak to byla naprosto perfektní komedie. Slzy tekly proudem. V podstatě jsem čekala honičku mezi partou chlapů, která nás bude provázet celý film. To jsem taky dostala. Ale co jsem nečekala byl myšlenky, které se jim při hře honili v hlavě. Kdo uvidí, pochopí. Tomu jsem se nasmála asi nejvíc. A co mě ještě překvapilo, že to je opravdu natočené na základě skutečných událostí. Neskutečné, že někde existuje nebo existovala taková banda magorů. Ikdyž ti to určitě nehnali do takových extrémů, které byli ve filmu.(20.6.2018)

Velmi dobrý námět, který podtrhuje skutečnost, že se tím opravdu jedna banda týpků baví dodneška. Má to malé mínus, že to chvilkami strádá a nebavil jsem se u toho jako třeba u Pařby ve Vegas, což jsem ve filmu vévodícímu Ed Helms očekával. Taky moc nechápu roli redaktorky, ta tam byla jen do počtu, aby jakože podtrhla fakt, že se o nich skutečně psalo, ale zas to byla krásná zbytečná role. ... CC Flora(2.7.2018)

Před tím než vám z pusy vyskočí slovo WTF berte na vědomí fakt, že tento film je založen na skutečné události! Je samosebou otázkou jak moc volně ale je prostě fakt, že na svět opravdu žije parta přátel kteří tuto hru hrají už přes 30 let. A když v lednu 2013 vyšel o této partičce článek ve Wall Street Journal. ihned na to obdržela parta přátel nabídky na to jejich eskapády ztvárnit. A tak vlastně Máš ji! vzniklo. A vlastně je to i celkem fajn. Je to pořád ztřeštěná komedie (protože jinak to snad už ani udělat nešlo) ale ten film má překvapivě občas i velice zajímavou hloubkovou myšlenku o tom jestli se vůbec má dospívat, jestli se dá zůstat dítětem i po letech nebo prostě není jednou čas dospět. A všechno toto v Máš ji! je. Pět přátel v podání Jeremyho Rennera, Eda Helmse, Jona Hamma, Hannibala Burrese a Jake Johnsona mají perfektní chemii a dá se věřit, že se jedná o opravdické přátelé. Slušně je doplňuje Isla Fisher jako šílená manželka Helmsovy postavy a Annabelle Wallis jako novinářka která tuto partu doprovází a chce o nich napsat článek. Problém visí možná v tom, že Máš ji! přeskakuje mezi žánry. Chce být hodně zábavná komedie a zároveň skáče do vážnějších not. A po hodince je tohohle přeskakování už vážně moc. Po konci mě navíc napadlo, že se asi přece jenom měli jít jinou cestou. Pozitivní je ale ten fakt, že debutant Jeff Tomsic dokáže režii ukočírovat tak, že se objeví pár zajímavých záběrů a vizuálně zábavných nápadů (postava Jeremyho Rennera trpí šestým smyslem ve stylu Sherlocka Holmese v podání Roberta Downeyho Jr.) díky kterým je ten film jednoduše lepší a alespoň občas se opravdu snaží o něco jiného. Ten film možná neví čím chce být a všechno sází tak na jistotu, zároveň ale slušně pobaví, divák se nebude cítit zneužit a navíc je vidět, že jde o komedii s hloubkou. Ta sice není patřičně využita a jedna se o celkem řadový průměr, stojí však rozhodně za to to vidět.(15.6.2018)

Tento film mě strašně nutí k tomu, abych ho srovnávala s filmem "Noční hra", který je natočen na stejný námět. Bohužel, tento snímek byl o trošičku slabší. Ikdyž to bylo vtipné s příjemnou hudbou, a bavila jsem se, některé momenty byly opravdu přehnané. Ale i tak jsem měla o zábavu postaráno a doporučuji.(16.7.2018)

Tag toto mi sadlo skvele! Má to síce niekoľko slabších miest, ktoré by si zaslúžili trochu väčšiu pozornosť, no z celkového hľadiska ide o super komédiu. Bláznivú, akčnú, nápaditú, ale v prvom rade zábavnú, čo mi dali po projekcii jasne najavo aj moje tvárové svaly. Niečo vo mne fandilo tejto záležitosti už mesiace pred premiérou, som teda naozaj rád, že som z kina nakoniec odchádzal taký vysmiaty a spokojný. Túto naháňačku jednoducho chceš vidieť. 8/10(14.6.2018)

Prekvapivo vtipná a svižná komédia, ktorá však občas zbytočne tlačí na pílu. Soundtrack pozostáva najviac z rapových vypaľovačiek i keď titulkový song stojí za to.(14.6.2018)

Top soundtrackový výběr tohoto roku(5.7.2018)

Bylo to boží! Sice předpokládám, že oproti skutečnosti to bylo dost přehnané, ale ne na úkor zábavnosti. Pátá hvězda je za titulky a ještě i za to, že já taky nestárnu - protože si taky hraju. :-)))(19.6.2018)

V jednotlivých žánrech fungující, dohromady už je to trochu horší. Ono dát do jednoho filmu části z bláznivé komedie, občas až parodie (výborná lesní scéna) a části vážnější, prakticky až dramatické, když je to o životě, stárnutí, smrti... to není jednoduché. Ani to ovšem není všechno, nelze opomenout více než povedené scény akční. Zase by se dalo vzpomenout na "les", nebo snad na kteroukoliv jinou, doplněnou o zpomalovačky a především neskutečně vtipné myšlenkové pochody účastníků. Jako komedie ale Máš ji! funguje nejlépe a tak je to v pořádku. Jenom by mě zajímalo, jak příliš se tvůrci drželi %oné skutečné události. 70%(21.6.2018)

Chvílemi jsem se bohužel i nudil. A když už točím film svým způsobem o sentimentu, ptám se, kde je? Vždyť existuje tolik skvělých filmů, v nichž má návrat do dětských let nebo staré přátelství tak výbornou atmosféru, že člověk skutečně až se slzou v oku zavzpomíná, jaké to bývalo v časech dospívání v partě kamarádů a na místech, kde jsme se scházeli... Když už nevíš co, pomož si jiným filmem a o zábavu bude postaráno. Nebude. Predátor, ani Predátoři, ani Sherlock Holmes tenhle film nezachrání a to už vůbec nemluvím o až nadpřirozených schopnostech Jeremy Rennera. Ano, námět třicet let hrajeme na honěnou není z nejobsažnějších, ale třeba bylo možné tenhle motiv uchopit kreativněji. Máme tu partu kamarádu, návrat do rodného městečka, bývalé lásky a společnou hru kombinovanou s pátrací akcí. S tím už se dá něco podniknout. Výsledek je však bohužel jakýsi nedotažený, v některých ohledech přemrštěný a nad vodou ho z velké části drží komediální talent Eda Helmse.(24.6.2018)

Na to, akou šialenou premisou disponuje, ako podivne je napísaná a nezaujato zrežírovaná, je to aj tak celkom znesiteľná komediálna jednohubka s minimom hluchých miest a ideálne obsadenou dvojkou Ed Helms/Jake Johnson.(26.6.2018)

Další parádní komedie .Vtipné a svižné tempo ,originální.Renner hraje fakt skvěle ,místo avengers šel blbnout .Film natočený podle skutečcných událostí. Pokračování bych klidně bral ale asi nebude. 75%(16.6.2018)

<< předchozí 1 2 3