Yes, God, Yes

• Kanada Yes, God, Yes

ScarPoul

Perverzne nevinné a čisté. Natalia Dyer je tu cute. Samotný nápad s vierou kvitujem. Som zvedavý na celovečernú verziu. Kraťas pre mňa v rámci témy ale fungoval znamenite. ()

GTS_PUNK

15-ročná Alice (Natalia Dyer) je katolíčka a svoju Bibliu pozná veľmi dobre. Sú deväťdesiate roky a internet sa pomaly stáva globálnym fenoménom. Alice tak raz narazí na prv nenápadný chat, ktorý jej však otvorí dvere do, pre ňu doteraz zamknutého, sveta sexuality. Krátka, jedenásťminútová jednohubka zábavným spôsobom sleduje, ako môže vyzerať, keď pobožná tínedžerka začína objavovať svoje telo. Môže to byť sexy, môže to byť svojské, ale hlavne treba podotknúť, že každý z nás nejako začínal. Scény v tomto krátko filme pritom nepôsobia rozhodne žiadnym vulgárnym dojmom a diváka skôr rozosmejú. Najviac rozhodne pobaví scéna, keď katechétovi vyskočia ako šetrič obrazovky bujaré obnažené prsia a zmätená Alice nevie, ako sa k celej veci postaviť. Hlavnú postavu v tomto "kraťase" si strihla Natalia Dyer, známa z úspešného seriálu z dielne Netflix - Stranger Things. Do role pasuje, pôsobí relatívne nevinným dojmom a jej zmätené výrazy tváre zaručene pobavia. Yes, God, Yes by si pokojne mohol trúfnuť aj na väčšiu minutáž. Ako krátkometrážny film ale dokáže zabaviť, hoci sa kvalitatívne nevymyká z priemeru. To ale ani nemusí, pretože určite nevedomky zobrazuje to krásne objavovanie tajov vlastného tela mladou katolíčkou tam kdesi vo svete. A zrazu už Biblia nie je to jediné, čo ju zaujíma. ()