Black Lightning

(TV seriál)
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2018–2021), 40 h 53 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Salim Akil

Kurt Farquhar

Cress Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Nafessa Williams, Kwajalyn Brown, Damon Gupton, James Remar, Charlbi Dean Kriek, (více)

Série(4) / Epizody(58)

Jefferson Pierce, štyridsaťročný stredoškolský riaditeľ z Los Angeles, ovláda superschopnosti, ktoré nepoužíva už vyše desať rokov. To sa však zmení vo chvíli, kedy musí zachrániť svoje dve dcéry, ktoré boli unesené pouličným gangom menom One Hundred. Pierce na seba opäť navlečie kostým Black Lightninga, aby tento gang porazil. (dixx)

liquido26

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pro mě osobně ze současných DC seriálů stanice CW je Black Lightning nejlepší hned po Legendách. Zatímco Flashovi, Arrowovi a Supergirl značně dochází dech a motají se na místě a je vidět, že scénáristi už neví coby, Black Lightning působí celkem originálně. Máme tu klasické schéma superhrdiny bojujícího proti padouchům ohrožujícím město, kde žije, ale zároveň se tu celkem pěkně zpracovávají témata jako drogy, gangy, pouliční násilí, černošské otázky a celé to působí celkem reálně navzdory všem těm nadpřirozeným schopnostem několika postav. Osobně si myslím, že seriálu prospěl taky formát pouze třinácti epizod, takže měl spád a nebyl tam prostor na žádné telenovelické prvky a řešení nesmyslů, kterými jsou ostatní výše zmiňované seriály stanice CW proslulé. ()

LizianShaw

Překvapivě dobrý seriál, který skoro nejde znát, že je od Cw. Určitě tomu pomáhá počet pouhých 13 epizod, takže jsme (naštěstí) ochuzeni o takzvané filler epizody. Postavy jsou dost dobře napsané obzvlášť Jefferson Pierce je top, škoda, že mu bude 50, to nevím jestli bude nadále schopen dělat nějaké akční stunty. Co mě dost štvalo, byla rapperská hudba, která se objevovala nejméně třikrát v každé epizodě,která všechno degraduje na mnohem nižší úroveň a ještě ty slow-mo záběry...prostě hrůza. Hlavní záporák mi připadal jako taková parodie na Kingpina, ale v tom horším smyslu slova. Ostatní záporáci naštěstí super Lala, Syonide, Painkiller i Lady Eve. Takže nakonec to vychází na 80% ()

Gogo333

Čekal jsem dospělejší drama, bohužel od CW se toho asi nedočkám. Celé to vypadalo dost lacině, hlavně oblek hlavního hrdiny. Příběhově a akcí hodně suché. To jak rodina objevuje schopnosti mi připomnělo seriál No Ordinary Family, který narozdíl od toho byl daleko zábavnější. Jediný co mě trochu zaujalo byl záporák Tobias (takový opičák se jen tak nevidí) a ta jeho přisluhovačka. 45% ()

dragon94

Popravdě mi seriál od začátku přišel příliš strnulý, pomalý a bez tahu na bránu. Na druhou stranu měl celkem slušnou hudbu a atmosféru. Občas přišli i vcelku dobré epizody, ale na každou dobrou tu byly minimálně 4 podprůměrné. Samotný Jefferson mě jako postava vůbec nebaví. Popravdě jediní dva, kteří mě baví jsou Gambi a Jenn. Smutným faktem zůstává, že během dvou sérií, jsme se nedočkali jediné pořádné akce. Stejně jako nějakého vývoje či směru. Vše se v seriálu děje tak nějak bez přičinění hlavních postav. Není zde žádné budované napětí nebo rivalita. Prostě si to všechno tak nějak pluje, aniž by vás to kdykoliv strhlo. A ke všemu se ještě v seriálu děje tolik hloupostí a nelogických věcí, až to hezké není. Dá se na to dívat, ale už nevidím smysl, abych ve sledování pokračoval. 2* 40% ()

Kothy

Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D ()

• Natáčení započalo 7. září 2017, ukončeno bylo 3. března 2018 a probíhalo v Decaturu ve státě Georgia a v okolí Atlanty. (fiLLthe3DD)
  • Superhrdina Black Lighting (Cress Williams) se poprvé objevil na stránkách komiksu v roce 1977 v sešitě „Black Lighting #1“. Jeho autorem byl Tony Isabella. (fiLLthe3DD)