poster

Black Lightning (TV seriál)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2018–2021, 38 h 49 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Salim Akil

Hudba:

Kurt Farquhar

Hrají:

Cress Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Nafessa Williams, Kwajalyn Brown, Damon Gupton, James Remar, Charlbi Dean Kriek, Caleb Thomas, Jordan Calloway, Clifton Powell, Anthony Reynolds, Linda Boston, Jill Scott, Chantal Thuy, Edwina Findley Dickerson, Karen Ceesay, Estes Tarver, Antonio Fargas, Whitney Anderson, Terrence 'T.C.' Carson, Keith Arthur Bolden, Gregg Henry, William Catlett, Matt Mercurio, Robert Townsend, Bill Duke, Myles Truitt, Andy Allo, Ralph Wilcox, Kedrick Brown, Skye P. Marshall, Erika Alexander, P.J. Byrne, Joshua Mikel, Phillip DeVona, Amy Parrish, Salli Richardson-Whitfield, Marvin 'Krondon' Jones III, Quandae Stewart, Kyanna Simone Simpson, Toši Toda, Sofia Vassilieva, Charmin Lee, Kearran Giovanni, RJ Cyler, Joe Lewis, Catherine Dyer, Michael Wright, Cory Scott Allen, Eric Mendenhall, Charles Green, Kendrick Cross, Crystal Lee Brown, Regina Ting Chen, Zoe Renee, Jahking Guillory, Katy M. O'Brian, Shein Mompremier, Birgundi Baker, Tosin Morohunfola, Derek Evans, Robert Tinsley, Madison Bailey, Kayla Smith, Eric Goins, Renell Gibbs, Justin Livingston
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dragon94
  **

  Popravdě mi seriál od začátku přišel příliš strnulý, pomalý a bez tahu na bránu. Na druhou stranu měl celkem slušnou hudbu a atmosféru. Občas přišli i vcelku dobré epizody, ale na každou dobrou tu byly minimálně 4 podprůměrné. Samotný Jefferson mě jako postava vůbec nebaví. Popravdě jediní dva, kteří mě baví jsou Gambi a Jenn. Smutným faktem zůstává, že během dvou sérií, jsme se nedočkali jediné pořádné akce. Stejně jako nějakého vývoje či směru. Vše se v seriálu děje tak nějak bez přičinění hlavních postav. Není zde žádné budované napětí nebo rivalita. Prostě si to všechno tak nějak pluje, aniž by vás to kdykoliv strhlo. A ke všemu se ještě v seriálu děje tolik hloupostí a nelogických věcí, až to hezké není. Dá se na to dívat, ale už nevidím smysl, abych ve sledování pokračoval. 2* 40%(19.3.2019)

 • Wlastik
  ****

  Jako je to napínák. Není to sentimentální seriál jako třeba Flash nebo Arrow i když Jefferson musí furt řešit trable svých rebelujících dcer. Je to relativně originální a akční. Jen prostě zase příliš černé. Jo, je to sice město černých, ale zase by to nemuseli producenti tolik přehánět. Kompenzují to jedním albínem a rodinným kmotrem, ale ať se seriál podívá do jakékoli jiné části města, okresu, státu, tak furt to musí mít tu svoji barvu.(17.12.2018)

 • hwnd
  *

  Vydržel jsem docela dlouho až do druhé série, částečně za to mohly náznaky, že by se BL měl účastnit arrowerse crossoverů. To se naštěstí neděje a já musím konstatovat, že už jsem měl seriál stejně jako pracovní kulisu a že už mi bylo od srdce jedno, cože se to tam vlastně děje. Co se vlastního děje týče, tak hlavní hrdina pořád někde běhá a od rukou mu srší blesky. K tomu extrémně protivná rodinka, dcery jsou na přesdržku a k dovršení všeho v sobě ještě minimálně jedna nachází taky superschopnosti, tak semtam taky běhá po nocích. Jasně, nějakej ten záporák se tam najde, ale případné dobré momenty ty dlouhé pasáže, kdy hrdina řeší co sám se sebou nebo když řeší co s rodinou a jak zvládat pubertální dcery, to spolehlivě utlučou. K tomu je seriál hodně korektní, takže lesby najdeme (to už snad dneska úplně všude a bonus je čarná lesba, ale samozřejmě lezou po vášnivé noci z postele oblečené). Až na výjimky se jedná o čistě černošský seriál, který průběžně poukazuje na rasismus, no mně spíš ten vhled do černošské komunity ukazuje, že nejsou o nic lepší a veškeré ty situace "jaktože bude novej ředitel bílej" mi tak akorát zvedaly žaludek. Čili nějaký závěr. Natočeno je to standardně. Hrdinové v kostýmech teda vypadaj dost jako šašci, ale to je věc vkusu a asi to nedokážu docenit. Podkreslení rapem, to už taky každej nesnese, to už bych radši dechovku. Je to jedna z mnoha a mnoha komixovek, kterých je za poslední roky víc a víc a nejspíš až moc, takže pro nadšence asi jo. A co je podstatné, je to většinou strašná nuda.(9.12.2018)

 • BigJohn02
  ***

  Černošský Black Lightning se vymyká ostatním seriálům DC - atmosférou, tempem, ale také vysokou koncentrací neskutečně nesympatických postav. Některé jsou nesnesitelné od pohledu (Tobias), některé chováním (Odell), některé i obojím (protivná ultrakráva Jen). No a jsou tu další, které diváka prostě jen tak nějak serou - Khalil, Dr. Stewart. Díky bohu to zachraňuje Black LIghtningův "Alfred" Uncle Gambi.(15.2.2020)

 • Kothy
  ****

  Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D(21.4.2018)