Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hwnd
  *

  Vydržel jsem docela dlouho až do druhé série, částečně za to mohly náznaky, že by se BL měl účastnit arrowerse crossoverů. To se naštěstí neděje a já musím konstatovat, že už jsem měl seriál stejně jako pracovní kulisu a že už mi bylo od srdce jedno, cože se to tam vlastně děje. Co se vlastního děje týče, tak hlavní hrdina pořád někde běhá a od rukou mu srší blesky. K tomu extrémně protivná rodinka, dcery jsou na přesdržku a k dovršení všeho v sobě ještě minimálně jedna nachází taky superschopnosti, tak semtam taky běhá po nocích. Jasně, nějakej ten záporák se tam najde, ale případné dobré momenty ty dlouhé pasáže, kdy hrdina řeší co sám se sebou nebo když řeší co s rodinou a jak zvládat pubertální dcery, to spolehlivě utlučou. K tomu je seriál hodně korektní, takže lesby najdeme (to už snad dneska úplně všude a bonus je čarná lesba, ale samozřejmě lezou po vášnivé noci z postele oblečené). Až na výjimky se jedná o čistě černošský seriál, který průběžně poukazuje na rasismus, no mně spíš ten vhled do černošské komunity ukazuje, že nejsou o nic lepší a veškeré ty situace "jaktože bude novej ředitel bílej" mi tak akorát zvedaly žaludek. Čili nějaký závěr. Natočeno je to standardně. Hrdinové v kostýmech teda vypadaj dost jako šašci, ale to je věc vkusu a asi to nedokážu docenit. Podkreslení rapem, to už taky každej nesnese, to už bych radši dechovku. Je to jedna z mnoha a mnoha komixovek, kterých je za poslední roky víc a víc a nejspíš až moc, takže pro nadšence asi jo. A co je podstatné, je to většinou strašná nuda.(9.12.2018)

 • Kothy
  ****

  Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D(21.4.2018)

 • LizianShaw
  ****

  Překvapivě dobrý seriál, který skoro nejde znát, že je od Cw. Určitě tomu pomáhá počet pouhých 13 epizod, takže jsme (naštěstí) ochuzeni o takzvané filler epizody. Postavy jsou dost dobře napsané obzvlášť Jefferson Pierce je top, škoda, že mu bude 50, to nevím jestli bude nadále schopen dělat nějaké akční stunty. Co mě dost štvalo, byla rapperská hudba, která se objevovala nejméně třikrát v každé epizodě,která všechno degraduje na mnohem nižší úroveň a ještě ty slow-mo záběry...prostě hrůza. Hlavní záporák mi připadal jako taková parodie na Kingpina, ale v tom horším smyslu slova. Ostatní záporáci naštěstí super Lala, Syonide, Painkiller i Lady Eve. Takže nakonec to vychází na 80%(3.6.2018)

 • Gogo333
  **

  Čekal jsem dospělejší drama, bohužel od CW se toho asi nedočkám. Celé to vypadalo dost lacině, hlavně oblek hlavního hrdiny. Příběhově a akcí hodně suché. To jak rodina objevuje schopnosti mi připomnělo seriál No Ordinary Family, který narozdíl od toho byl daleko zábavnější. Jediný co mě trochu zaujalo byl záporák Tobias (takový opičák se jen tak nevidí) a ta jeho přisluhovačka. 45%(9.5.2018)

 • liquido26
  ****

  Pro mě osobně ze současných DC seriálů stanice CW je Black Lightning nejlepší hned po Legendách. Zatímco Flashovi, Arrowovi a Supergirl značně dochází dech a motají se na místě a je vidět, že scénáristi už neví coby, Black Lightning působí celkem originálně. Máme tu klasické schéma superhrdiny bojujícího proti padouchům ohrožujícím město, kde žije, ale zároveň se tu celkem pěkně zpracovávají témata jako drogy, gangy, pouliční násilí, černošské otázky a celé to působí celkem reálně navzdory všem těm nadpřirozeným schopnostem několika postav. Osobně si myslím, že seriálu prospěl taky formát pouze třinácti epizod, takže měl spád a nebyl tam prostor na žádné telenovelické prvky a řešení nesmyslů, kterými jsou ostatní výše zmiňované seriály stanice CW proslulé.(21.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace