Reklama

Reklama

Black Lightning

(seriál)
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2018–2021), 40 h 53 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Salim Akil

Hudba:

Kurt Farquhar

Hrají:

Cress Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Nafessa Williams, Kwajalyn Brown, Damon Gupton, James Remar, Charlbi Dean, Caleb Thomas (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(58)

Ředitel školy a vysloužilý superhrdina Jefferson Pierce se vrací zpátky do akce jako legendární Black Lightning poté, co gangsteři začnou ohrožovat jeho rodinu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Po ukončení seriálu po čtvrté sérii jsem se rozhodl aktualizovat ve snaze o pohled na celý seriál. Co můžu určitě pochválit je styl vyprávění, kdy se Black Lightning stává úplně prvním seriálem, jehož epizody na sebe navazují a vytváří jednotný příběh, což nelze tvrdit u většiny dalších Cw seriálů, které trpí syndromem Villain-of-the-Week. Skoro každá série má v průměru 13 epizod, což seriál nečiní natahovaně dlouhým, ani příliš krátkým, prostě tak akorát. Obsazení také není špatné. Mezi zápory ovšem musím zařadit až přespříliš nudného rodinného dramatu, kdy jeden člen něco totálně po****, začne brát drogy, či se angažuje v bitkách, a pokud to někomu aspoň trochu vadí, tak se připravte na tucet scén plných vyčítavých výrazů, odchodů s prásknutými dveřmi atd (to vše v jedné epizodě). Což je prostě nuda, ale že to je stanice Cw, tak se nelze divit. Co mě štvalo asi nejvíc je Lightningovo archnemesis, kterou hraje ''jakýsi'' rapper. Ten asi za nic nemůže, to spíš scénář, který z něj dělá ubohou parodii na Kingpina z Daredevila. Jen se navíc umí ďábelsky smát (bez určitého důvodu). Bohužel Whale je hlavním záporákem tří sérií (1,2 a 4), takže dostává fůru prostoru, což mě mrzí. Paradoxně nejlepší je třetí série, což lze také odůvodnit jeho minimalizací scén. Třetí série je opravdu boží, má skvělou akci, je asi nejtemnější, jsou zde lepší záporáci (Painkiller, Gravedigger), a okupace Freelandu tajnou jednotkou vojáků, tomu dalo zkrátka zbrusu nový nádech. Takže třetí sérii bych dal klidně 10/10, ostatní série ale moc neoslnili, takový lepší nadprůměr. Celkově tedy 7/10, a i přesto, že má seriál své chyby, tak by se z něj řada dalších Cw debaklů mohla poučit, hlavně co se týče příběhové linky a počtu epizod. ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Black lightning je typickým netflix seriálom, ktorý ale nenaplnil očakávania a ostatné série radšej nedávam. Čakal som lepšiu komiksovku. Ten biely albín ma odrovnal. Paradoxne posledné epizódy najlepšie aj keď by sa seriálu hodilo radšej 10 epizód. Stopáž bola primeraná ale určite tento počin nesadne každému. Už sa teším na večerný tretí conjuring. Snáď nám to výjde. 3* ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Popravdě mi seriál od začátku přišel příliš strnulý, pomalý a bez tahu na bránu. Na druhou stranu měl celkem slušnou hudbu a atmosféru. Občas přišli i vcelku dobré epizody, ale na každou dobrou tu byly minimálně 4 podprůměrné. Samotný Jefferson mě jako postava vůbec nebaví. Popravdě jediní dva, kteří mě baví jsou Gambi a Jenn. Smutným faktem zůstává, že během dvou sérií, jsme se nedočkali jediné pořádné akce. Stejně jako nějakého vývoje či směru. Vše se v seriálu děje tak nějak bez přičinění hlavních postav. Není zde žádné budované napětí nebo rivalita. Prostě si to všechno tak nějak pluje, aniž by vás to kdykoliv strhlo. A ke všemu se ještě v seriálu děje tolik hloupostí a nelogických věcí, až to hezké není. Dá se na to dívat, ale už nevidím smysl, abych ve sledování pokračoval. 2* 40% ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě osobně ze současných DC seriálů stanice CW je Black Lightning nejlepší hned po Legendách. Zatímco Flashovi, Arrowovi a Supergirl značně dochází dech a motají se na místě a je vidět, že scénáristi už neví coby, Black Lightning působí celkem originálně. Máme tu klasické schéma superhrdiny bojujícího proti padouchům ohrožujícím město, kde žije, ale zároveň se tu celkem pěkně zpracovávají témata jako drogy, gangy, pouliční násilí, černošské otázky a celé to působí celkem reálně navzdory všem těm nadpřirozeným schopnostem několika postav. Osobně si myslím, že seriálu prospěl taky formát pouze třinácti epizod, takže měl spád a nebyl tam prostor na žádné telenovelické prvky a řešení nesmyslů, kterými jsou ostatní výše zmiňované seriály stanice CW proslulé. ()

Galerie (571)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení započalo 7. září 2017, ukončeno bylo 3. března 2018 a probíhalo v Decaturu ve státě Georgia a v okolí Atlanty. (fiLLthe3DD)
  • Superhrdina Black Lighting (Cress Williams) se poprvé objevil na stránkách komiksu v roce 1977 v sešitě „Black Lighting #1“. Jeho autorem byl Tony Isabella. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Ve 32 letech zemřela herečka Charlbi Dean

Ve 32 letech zemřela herečka Charlbi Dean

31.08.2022

Velká rána stihla rodinu a přátelé herečky a modelky Charlbi Dean. V pouhých 32 letech totiž mladá umělkyně a hvězda vítězného snímku z Cannes Trojúhelník smutku zemřela na rychlou a nečekanou nemoc.…

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v…

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k…

Reklama

Reklama