Black Lightning (TV seriál)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2018–2021, 38 h 49 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Salim Akil

Kurt Farquhar

Cress Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Nafessa Williams, Kwajalyn Brown, Damon Gupton, James Remar, Charlbi Dean Kriek, Caleb Thomas, Jordan Calloway, Clifton Powell, Anthony Reynolds, Linda Boston, Jill Scott, Chantal Thuy, Edwina Findley Dickerson, Karen Ceesay, Estes Tarver, Antonio Fargas, Whitney Anderson, Terrence 'T.C.' Carson, Keith Arthur Bolden, Gregg Henry, William Catlett, Matt Mercurio, Robert Townsend, Bill Duke, Myles Truitt, Andy Allo, Ralph Wilcox, Kedrick Brown, Skye P. Marshall, Erika Alexander, P.J. Byrne, Joshua Mikel, Phillip DeVona, Amy Parrish, Salli Richardson-Whitfield, Marvin 'Krondon' Jones III, Quandae Stewart, Kyanna Simone Simpson, Toši Toda, Sofia Vassilieva, Charmin Lee, Kearran Giovanni, RJ Cyler, Joe Lewis, Catherine Dyer, Michael Wright, Cory Scott Allen, Eric Mendenhall, Charles Green, Kendrick Cross, Crystal Lee Brown, Regina Ting Chen, Zoe Renee, Jahking Guillory, Katy M. O'Brian, Shein Mompremier, Birgundi Baker, Tosin Morohunfola, Derek Evans, Robert Tinsley, Madison Bailey, Kayla Smith, Eric Goins, Renell Gibbs, Justin Livingston

Nový CW superhrdinský seriál je tu. Nejde přehlédnout určitý důraz rasovou problematiku podobně jako u Lucea Cage. Na jednu stranu to chápu, ale nemuselo by to tam být tolik. Náš hrdina se po devíti letech vrací do akce. Jeho rodina nic netuší. Ve městě řádí gang zvaný 100. Policie si neví rady. Je tedy na Black Lightningovi, aby sjednal pořádek. Záporáci jsou celkem drsní. Postupně získává schopnosti i zbytek rodiny. Boj o moc pokračuje a ve Freelandu si nikdo nemůže být jistý, zda se dožije zítřka. 2. série je tu a s ní nové problémy. "Jejich otec je něco jako černý Ježíš Freelandu." :D(21.4.2018)

Překvapivě dobrý seriál, který skoro nejde znát, že je od Cw. Určitě tomu pomáhá počet pouhých 13 epizod, takže jsme (naštěstí) ochuzeni o takzvané filler epizody. Postavy jsou dost dobře napsané obzvlášť Jefferson Pierce je top, škoda, že mu bude 50, to nevím jestli bude nadále schopen dělat nějaké akční stunty. Co mě dost štvalo, byla rapperská hudba, která se objevovala nejméně třikrát v každé epizodě,která všechno degraduje na mnohem nižší úroveň a ještě ty slow-mo záběry...prostě hrůza. Hlavní záporák mi připadal jako taková parodie na Kingpina, ale v tom horším smyslu slova. Ostatní záporáci naštěstí super Lala, Syonide, Painkiller i Lady Eve. Takže nakonec to vychází na 80%(3.6.2018)

Jako je to napínák. Není to sentimentální seriál jako třeba Flash nebo Arrow i když Jefferson musí furt řešit trable svých rebelujících dcer. Je to relativně originální a akční. Jen prostě zase příliš černé. Jo, je to sice město černých, ale zase by to nemuseli producenti tolik přehánět. Kompenzují to jedním albínem a rodinným kmotrem, ale ať se seriál podívá do jakékoli jiné části města, okresu, státu, tak furt to musí mít tu svoji barvu.(17.12.2018)

• Psycho.R

Seriál, který CW obětovalo ve jménu současných norem. Téměř všechny postavy mají tmavou pleť a druhá hlavní postava je černá lesba, která je zamilovaná do asiatky. Všechno tu máme. Asi by mi to nevadilo, kdyby se tam nemlátili trapné morální zásady a otcovské rady. Jako samostatný seriál bych tomu dal 3*, ale jelikož se v loňské sezóně připojil k Arrowerse, tak musím říct, že jde o jednoznačně nejslabší článek. Velký plus, který musím připsat je celkem slušná brutalita (viz. vytrhnutí páteře apod.) Za mě plusový bod za Jamese Remara, kterého jsem nikde 20 let neviděl a hrál Raidena v Mortal kombatu 2.(4.4.2020)

Pro mě osobně ze současných DC seriálů stanice CW je Black Lightning nejlepší hned po Legendách. Zatímco Flashovi, Arrowovi a Supergirl značně dochází dech a motají se na místě a je vidět, že scénáristi už neví coby, Black Lightning působí celkem originálně. Máme tu klasické schéma superhrdiny bojujícího proti padouchům ohrožujícím město, kde žije, ale zároveň se tu celkem pěkně zpracovávají témata jako drogy, gangy, pouliční násilí, černošské otázky a celé to působí celkem reálně navzdory všem těm nadpřirozeným schopnostem několika postav. Osobně si myslím, že seriálu prospěl taky formát pouze třinácti epizod, takže měl spád a nebyl tam prostor na žádné telenovelické prvky a řešení nesmyslů, kterými jsou ostatní výše zmiňované seriály stanice CW proslulé.(21.4.2018)