Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ryan Pierce je slavná lifestylová moderátorka, připodobňovaná ke slavné Oprah. Ryan už spoustu let neviděla své kamarádky, a tak se rozhodne pozvat je na dámskou jízdu v podobě výletu na hudební festival Essence v New Orleans. Těmito kámoškami jsou Sasha, bývalá novinářka z časopisu Time, která nyní vlastní bulvární časopis, ale finančně na tom není moc dobře. Další členkou je Lisa, zdravotní sestra a věčně upjatá matka, která od rozvodu neměla muže. A Dina, což je velice rázná a impulzivní žena, která miluje večírky a kterou právě vyhodili z práce, protože zmlátila kolegu, který jí omylem snědl jídlo. Všechny čtyři kamarádky si říkají Hedvábničky. Krátce po příjezdu do hotelu Sasha obdrží fotografii, na které Ryanin manžel Stewart líbá jinou ženu. Kamarádky to Ryan oznámí, ale ta připouští, že si je situace vědoma, a řekne ostatním, že se Stewartem chodí na terapie, kde řeší jeho nevěru. (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (26)

Marze 

všechny recenze uživatele

Čtyři dlouholeté kamarádky vyrazí na festival do New Orleans. V tomto černošském filmu o tom, jaké to je být černoškou, o přátelství a radosti najdeme mnoho tance, drinků a romantiky. Asi třikrát jsem se zasmál, párkrát podprahový úsměv. Dávám 50% procent za průměrný film, který si asi oblíbí spíše ženy. ()

vurhor 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mě zaujal především tím, že na čsfd má 44%, ale na Rotten tomatoes se pohybuje kolem 85%. Tak jsem si řekl, že si o tom udělám vlastní názor... Nu, je to trapná podprůměrná komedie, jenž spoléhá na uřvanost, chlípné sexuální fóry a nudnou nadsázku. Jinými slovy - peklo. (Ještě k tomu při těch "haha" scénách často hraje hudba jak z porna kategorie "MILF Big tits humping") Ale! V poslední třetině se film krapánek polepšil přidáním zajímavého elementu dramatu mezi hl. protagonistkami, který mě přesvědčil, že to nakonec zas až taková hrůza není. Ale je to furt špatný. Nezasmál jsem se ani jednou. A co se toho vysokého hodnocení na RT týče - buď mají Američané hrozný smysl pro humor, nebo prostě musím být Američanem, abych ten humor ocenil. Lepší 2* ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

V tomto prípade je aj tých 47% príliš. Niečo tak hlúpe som už strašne dlho nevidel. Toto bolo proste zlé, ešte ja na pomery amerických party-komédií. Štvorica obmedzených žien sa vyberie pripomenúť si staré časy, no svojou falošnosťou si dokázali uchrániť svoje osobnosti. Jediným úprimným momentom celého filmu bola tá hádka vo vestibule hotela, kedy si dievčence aspoň konečne vykričali čo si aj tak po celý ten čas myslia jedna o druhej. Mimochodom, to bola asi jediná dobrá scéna celého tohto prepadáku. Takže moja 1* ide jedine tak za toto. Inak, naozaj hrôza - od scenáru, cez postavy až po povrchné dialógy. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že to bude jen trapná komedie, což vlastně je, protože postavy jsou tu uřvané, což naprosto nesnáším, ale nakonec si uvědomíte, že ty charaktery nejsou až tak zlé a že je vaše osudy sem tam i zajímají. Alespoň u některých. A některé vtipy rozhodně nejsou špatné a smál jsem se u nich. Jen je to zbytečně dlouhé. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Ještě na tu "černou" dámskou jízdu zapomněli přibrat kominíka, aby téhle komedii protáhl komín, který se od poloviny filmu začal nebezpečně morálně ucpávat, následně nešel komediální tah. Nerozlučná čtyřčlenná parta černošských tygřic, co si říká Hedvábničky, je po pěti letech zase pohromadě. A má co dohánět. Holky v nejlepším věku nadržených čtyřicátnic vyráží na prestižní festival, kde by mohly nalézt "esenci" na jejich ztracené mládí, bujarost a zameškaný sexuální apetit. Dokud se film pohybuje v intencích odvázané bujarosti, kdy Regina Hall, Queen Latifah, Tiffany Haddish a Jada Pinquett Smith ze sebe dělají blbky utržené ze řetězu, je všechno fajn. Prostě se jejich trotlovinám a hláškám dá zasmát. Jakmile ale film přeřadí na vážnější notu, čímž se upomene, že k jeho vzniku bylo angažováno trio scenáristů, které do poloviny filmu nedodalo příběh, je zle. Najednou zde máme suchý chleba, na který se maže nechutnající manželská krize a nevěra v jednom, co se týká Reginy Hall, účastnice, jejíž sláva a popularita se dotýká všech pipin nalepených u tv obrazovek, které sledují, kterak jim erudovaně radí expertka na partnerské vztahy. Tak takhle ne. Film šel postupně úplně do háje. Film má ke dvěma hodinám, a jakmile přestal chrlit gagy, sprosté i originální, bylo to natahované nic. A je to velká škoda. Herečky totiž byly ve velké komediální ráži. A k ruce měly i špičkové služby make-up artist, tudíž všechny čtyři byly v rámci možností šukézní. Ovšem už od poloviny došly znatelně fóry, komedie bez gradace, jen nudné tlachání o ženské síle a přátelství až navěky, což vyústilo v uhozený a ničím zajímavý závěr. Vizuál a technická stránka je kvalitní. 6/10 ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Film bol poslaný do kín pod menom "Southern Essence". (dwdb)
  • Prvý film produkovaný, napísaný, režírovaný a hraný Afroameričanmi, ktorý zarobil viac ako 100 miliónov amerických dolárov. (dwdb)

Reklama

Reklama