Jezis, poctive ceske online vlastenectvicko buji uz i tady? Copak nekdo tohle nasadil do ceskych kin, vy 'multikulti' primitivove? Oukej, uznavam, ze Girls Trip cernosstvim doslova prekypuje a jeho cilovka existuje na opacne strane Atlantiku, ale ja jsem se i presto bavil a pri nekterych scenach doslo i na kyzene vyprsknuti. Mene afektu a celkove minutaze a sel bych i na ctyrku, i pres standardni predvidavost se totiz rozhodne nejedna o komedialni pruser.(9.10.2017)

Ještě na tu "černou" dámskou jízdu zapomněli přibrat kominíka, aby téhle komedii protáhl komín, který se od poloviny filmu začal nebezpečně morálně ucpávat, následně nešel komediální tah. Nerozlučná čtyřčlenná parta černošských tygřic, co si říká Hedvábničky, je po pěti letech zase pohromadě. A má co dohánět. Holky v nejlepším věku nadržených čtyřicátnic vyráží na prestižní festival, kde by mohly nalézt "esenci" na jejich ztracené mládí, bujarost a zameškaný sexuální apetit. Dokud se film pohybuje v intencích odvázané bujarosti, kdy Regina Hall, Queen Latifah, Tiffany Haddish a Jada Pinquett Smith ze sebe dělají blbky utržené ze řetězu, je všechno fajn. Prostě se jejich trotlovinám a hláškám dá zasmát. Jakmile ale film přeřadí na vážnější notu, čímž se upomene, že k jeho vzniku bylo angažováno trio scenáristů, které do poloviny filmu nedodalo příběh, je zle. Najednou zde máme suchý chleba, na který se maže nechutnající manželská krize a nevěra v jednom, co se týká Reginy Hall, účastnice, jejíž sláva a popularita se dotýká všech pipin nalepených u tv obrazovek, které sledují, kterak jim erudovaně radí expertka na partnerské vztahy. Tak takhle ne. Film šel postupně úplně do háje. Film má ke dvěma hodinám, a jakmile přestal chrlit gagy, sprosté i originální, bylo to natahované nic. A je to velká škoda. Herečky totiž byly ve velké komediální ráži. A k ruce měly i špičkové služby make-up artist, tudíž všechny čtyři byly v rámci možností šukézní. Ovšem už od poloviny došly znatelně fóry, komedie bez gradace, jen nudné tlachání o ženské síle a přátelství až navěky, což vyústilo v uhozený a ničím zajímavý závěr. Vizuál a technická stránka je kvalitní. 6/10(25.12.2017)

Čekal jsem, že to bude jen trapná komedie, což vlastně je, protože postavy jsou tu uřvané, což naprosto nesnáším, ale nakonec si uvědomíte, že ty charaktery nejsou až tak zlé a že je vaše osudy sem tam i zajímají. Alespoň u některých. A některé vtipy rozhodně nejsou špatné a smál jsem se u nich. Jen je to zbytečně dlouhé.(11.10.2017)

• Aljak

V tomto prípade je aj tých 47% príliš. Niečo tak hlúpe som už strašne dlho nevidel. Toto bolo proste zlé, ešte ja na pomery amerických party-komédií. Štvorica obmedzených žien sa vyberie pripomenúť si staré časy, no svojou falošnosťou si dokázali uchrániť svoje osobnosti. Jediným úprimným momentom celého filmu bola tá hádka vo vestibule hotela, kedy si dievčence aspoň konečne vykričali čo si aj tak po celý ten čas myslia jedna o druhej. Mimochodom, to bola asi jediná dobrá scéna celého tohto prepadáku. Takže moja 1* ide jedine tak za toto. Inak, naozaj hrôza - od scenáru, cez postavy až po povrchné dialógy.(5.1.2018)

Ako Girls Trip začal, započali aj moje obavy, že sa bude jednať o ďalší prúser typu á la Rough Night. Na moje potešenie nebolo tomu tak. Dve hodiny, nech akokoľvek neopodstatnené boli, boli naplnené vtipnými situáciami, klasicky nechutnými, a samozrejme gýčovými filmovými situáciami hlavne v treťom akte. Hlavné kvarteto je zábavné, role im pasujú perfektne, a čo je azda najhlavnejšie bol som investovaný do ich (predvídateľného) vývoja naprieč filmom. Girls Trip je neškodná zábava, ktorá len trvá dlhšie než by sa patrilo; inak spokojnosť od filmu od ktorého som nič nečakal.(25.10.2017)

• - Prvý film produkovaný, napísaný, režírovaný a hraný Afroameričanmi, ktorý zarobil viac ako 100 miliónov amerických dolárov. (dwdb)