• vurhor

Tenhle film mě zaujal především tím, že na čsfd má 44%, ale na Rotten tomatoes se pohybuje kolem 85%. Tak jsem si řekl, že si o tom udělám vlastní názor... Nu, je to trapná podprůměrná komedie, jenž spoléhá na uřvanost, chlípné sexuální fóry a nudnou nadsázku. Jinými slovy - peklo. (Ještě k tomu při těch "haha" scénách často hraje hudba jak z porna kategorie "MILF Big tits humping") Ale! V poslední třetině se film krapánek polepšil přidáním zajímavého elementu dramatu mezi hl. protagonistkami, který mě přesvědčil, že to nakonec zas až taková hrůza není. Ale je to furt špatný. Nezasmál jsem se ani jednou. A co se toho vysokého hodnocení na RT týče - buď mají Američané hrozný smysl pro humor, nebo prostě musím být Američanem, abych ten humor ocenil. Lepší 2*(28.10.2017)

Líbilo se mi to o trochu víc než Holky na tahu. Hlavní důvod, proč jsem se na film podíval byla Queen Latifah, kterou zbožňuju. Kdo mě herecky překvapil a hlavně bavil byla překvapivě Kate Walsh, která si tu roli vysloveně užívala a šlo to na ní vidět. Zasmál jsem se pár scénám (čůrání na dav), pár scén bylo ale i trapných (grep s banánem u snídaně). Jsou mnohem trapnější filmy a některé nízké hodnocení zde nechápu. Jistě, Oscara to nevyhraje, ale na lenošení v posteli či na gauči je film jak dělaný. Někdy možná dám repete. Jen nechápu některé nominace na herecké ceny pro Tiffany Hadish, kterou jsem doteď neznal, umí udělat ve filmu vtip, ale i vás srát (mě víc srala, než bavila), ale na herecké ceny to není.(9.12.2017)

• Marze

Čtyři dlouholeté kamarádky vyrazí na festival do New Orleans. V tomto černošském filmu o tom, jaké to je být černoškou, o přátelství a radosti najdeme mnoho tance, drinků a romantiky. Asi třikrát jsem se zasmál, párkrát podprahový úsměv. Dávám 50% procent za průměrný film, který si asi oblíbí spíše ženy.(12.3.2018)

Ako Girls Trip začal, započali aj moje obavy, že sa bude jednať o ďalší prúser typu á la Rough Night. Na moje potešenie nebolo tomu tak. Dve hodiny, nech akokoľvek neopodstatnené boli, boli naplnené vtipnými situáciami, klasicky nechutnými, a samozrejme gýčovými filmovými situáciami hlavne v treťom akte. Hlavné kvarteto je zábavné, role im pasujú perfektne, a čo je azda najhlavnejšie bol som investovaný do ich (predvídateľného) vývoja naprieč filmom. Girls Trip je neškodná zábava, ktorá len trvá dlhšie než by sa patrilo; inak spokojnosť od filmu od ktorého som nič nečakal.(25.10.2017)

• M.i.k.e

mezi Girls Trip a Rough Night prakticky není rozdíl...klasická šablona,kdy se nejlepší kamarádky leta neviděliy ať už z jakéhokoliv důvodu,se schází,aby prožily další velkou pařbu.Všichni jsou strašně cool a happy,ale realita je samozřejmě jiná a přes potřebné peripetie se vše dobere k poučnému konci...podobně jako Rough night i tady je poměrně silné ženské herecké obsazení,které je ovšem nevyužito a hlavní "hrdinky" se chovají většinu času jako totální hovada.Tady je vše navíc umocněno tím,že Girls trip je evidentně mířen na černosšské publikum (což vysvětluje vysoké hodnocení hlavně v Americe),takže nejčastější používané slovo je negr (jak se nejspíš všichni černoši oslovují) a odpovídá tomu i "humor",který je mnohdy neuvěřitelně stupidní a směřuje k nechutnosti.Cílové publikum to nejspíš dokáže ocenit,ale zbytek bude spíš trpět...40%(19.11.2017)

• - Prvý film produkovaný, napísaný, režírovaný a hraný Afroameričanmi, ktorí zarobil viac ako 100 miliónov amerických dolárov. (dwdb)