Ještě na tu "černou" dámskou jízdu zapomněli přibrat kominíka, aby téhle komedii protáhl komín, který se od poloviny filmu začal nebezpečně morálně ucpávat, následně nešel komediální tah. Nerozlučná čtyřčlenná parta černošských tygřic, co si říká Hedvábničky, je po pěti letech zase pohromadě. A má co dohánět. Holky v nejlepším věku nadržených čtyřicátnic vyráží na prestižní festival, kde by mohly nalézt "esenci" na jejich ztracené mládí, bujarost a zameškaný sexuální apetit. Dokud se film pohybuje v intencích odvázané bujarosti, kdy Regina Hall, Queen Latifah, Tiffany Haddish a Jada Pinquett Smith ze sebe dělají blbky utržené ze řetězu, je všechno fajn. Prostě se jejich trotlovinám a hláškám dá zasmát. Jakmile ale film přeřadí na vážnější notu, čímž se upomene, že k jeho vzniku bylo angažováno trio scenáristů, které do poloviny filmu nedodalo příběh, je zle. Najednou zde máme suchý chleba, na který se maže nechutnající manželská krize a nevěra v jednom, co se týká Reginy Hall, účastnice, jejíž sláva a popularita se dotýká všech pipin nalepených u tv obrazovek, které sledují, kterak jim erudovaně radí expertka na partnerské vztahy. Tak takhle ne. Film šel postupně úplně do háje. Film má ke dvěma hodinám, a jakmile přestal chrlit gagy, sprosté i originální, bylo to natahované nic. A je to velká škoda. Herečky totiž byly ve velké komediální ráži. A k ruce měly i špičkové služby make-up artist, tudíž všechny čtyři byly v rámci možností šukézní. Ovšem už od poloviny došly znatelně fóry, komedie bez gradace, jen nudné tlachání o ženské síle a přátelství až navěky, což vyústilo v uhozený a ničím zajímavý závěr. Vizuál a technická stránka je kvalitní. 6/10(25.12.2017)

• Marze

Čtyři dlouholeté kamarádky vyrazí na festival do New Orleans. V tomto černošském filmu o tom, jaké to je být černoškou, o přátelství a radosti najdeme mnoho tance, drinků a romantiky. Asi třikrát jsem se zasmál, párkrát podprahový úsměv. Dávám 50% procent za průměrný film, který si asi oblíbí spíše ženy.(12.3.2018)

Jezis, poctive ceske online vlastenectvicko buji uz i tady? Copak nekdo tohle nasadil do ceskych kin, vy 'multikulti' primitivove? Oukej, uznavam, ze Girls Trip cernosstvim doslova prekypuje a jeho cilovka existuje na opacne strane Atlantiku, ale ja jsem se i presto bavil a pri nekterych scenach doslo i na kyzene vyprsknuti. Mene afektu a celkove minutaze a sel bych i na ctyrku, i pres standardni predvidavost se totiz rozhodne nejedna o komedialni pruser.(9.10.2017)

Líbilo se mi to o trochu víc než Holky na tahu. Hlavní důvod, proč jsem se na film podíval byla Queen Latifah, kterou zbožňuju. Kdo mě herecky překvapil a hlavně bavil byla překvapivě Kate Walsh, která si tu roli vysloveně užívala a šlo to na ní vidět. Zasmál jsem se pár scénám (čůrání na dav), pár scén bylo ale i trapných (grep s banánem u snídaně). Jsou mnohem trapnější filmy a některé nízké hodnocení zde nechápu. Jistě, Oscara to nevyhraje, ale na lenošení v posteli či na gauči je film jak dělaný. Někdy možná dám repete. Jen nechápu některé nominace na herecké ceny pro Tiffany Hadish, kterou jsem doteď neznal, umí udělat ve filmu vtip, ale i vás srát (mě víc srala, než bavila), ale na herecké ceny to není.(9.12.2017)

Čekal jsem, že to bude jen trapná komedie, což vlastně je, protože postavy jsou tu uřvané, což naprosto nesnáším, ale nakonec si uvědomíte, že ty charaktery nejsou až tak zlé a že je vaše osudy sem tam i zajímají. Alespoň u některých. A některé vtipy rozhodně nejsou špatné a smál jsem se u nich. Jen je to zbytečně dlouhé.(11.10.2017)

• - Prvý film produkovaný, napísaný, režírovaný a hraný Afroameričanmi, ktorý zarobil viac ako 100 miliónov amerických dolárov. (dwdb)