Světlo vánočních svíček zahání temnotu a musíme věřit, že dokáže zažehnout světlo i v nás. Ano, blíží se Vánoce a Sidney kromě starostí s vánoční hrou o narození Páně také přemýšlí, jak to bude dál s těhotnou Amandou, která opustila Guye a pobývá u své tety Cecily. Potom do kostela nedorazí na vlastní svatbu zámožný ženich Bill Davis, který si měl brát barovou tanečnici Lindu. Jeho tělo je nalezeno v rodinné bance a podle výsledků pitvy mu vrah před smrtí nacpal do krku snubní prsteny. Billův syn je přesvědčen, že vraždila Linda, jenže Geordie už podobný případ vyšetřoval v roce 1945 a také v předvánočním čase. Vraha se tenkrát nepodařilo vypátrat, nyní se tedy nabízí příležitost starý dluh vyrovnat. (Česká televize)

filmmovier

Díl jako každý jiný, jen o něco delší a vánoční, tedy na sledování o něco příjemnější, než obvykle. Hrdinové mají sympatické (i nesympatické), úsměvné a zajímavé starosti, dojde ke zrození i k vyřešení starého případu. Opět pohodová záležitost, stejně jako zbytek seriálu. Naděje dobrých věcí příštích je více než velká. 75%. ()

sud

Vánoční atmosféra par excellence - příjemná i lehce posmutnělá (prostředí hračkářského krámu nemá daleko k Dickensovi). I když v závěru dojde ke kouzlu zrození :-), není vše zcela idylické a všechny příběhy nedojdou happyendu. 90%. ()

ostravak30

Protože zatím, po shlédnutí dvou sérií seriálu, bych zůstal u čtyř hvězd, tady půjdu o něco dolů. Vše podstatné pak uvedu do komentáře u seriálu, až ho celý uvidím. Zde můžu jen říct, že není větší ironie než díl odehrávající se na Vánoce ve striptýzovém klubu. A překvapivé rozuzlení k tomu. Osobně si myslím, že zas tak dobrou vánoční atmosféru tato epizoda nenabídne a jen těžko do ní někoho dostane. Nebo abych byl spravedlivý, mě rozhodně ne. ()