Reklama

Reklama

Bongi kimseondal

  • Jižní Korea 봉이 김선달 (více)

Obsahy(1)

Kim In-hong (Seung-ho Yoo), Bo-won (Chang-seok Ko) a Gyeon (Kim Min-Seok) se seznámí během války v říši Čching a poté se spolu vrací do Čosonu, kde se začnou živit různými podvody a krádežemi. Jednou ovšem okradou nesprávného člověka, zkorumpovaného guvernéra Seong Dae-ryeona (Jae-hyeon Jo), který nechá Gyeona zabít. Aby se Kim In-hong pomstil, vymyslí důmyslný plán, jak mu prodat řeku Tedong. (LangiJ)

(více)

Recenze (8)

ainny 

všechny recenze uživatele

Trochu mi cuká ruka na plný počet, ale ještě si to nechám uležet. Film jako takový se mi líbil moc a vlastně ani nevím, co bych mu mohla vytknout. Ale zase šelest v krajině srdeční tu není, takže to takhle asi bude akorát. Co jinak o joseonském podrazu napsat? Snad jenom, že k dobře napsanému scénáři (první polovna byla vtipná a druhá parádně gradovala), neskutečně sympatickému Yoo Seung-hoovi a roztomilému Ko Chank-sukovi produkce vybrala nádherné exteriéry. Podtrženo, sečteno, volba pro sobotní večer byla dokalá. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Yoo Seung-ho a Ko Chang-seok v rolích dvou podvodníčků, kteří by dokázali prodat i led Eskymákům. Na každého ovšem jednou dojde. Pak jde zábava stranou a přichází na řadu pomsta a prodej řeky. Příběh je postaven na promyšlených podvodech, kterých je ve filmu hned několik. Nemůžou samozřejmě chybět povedený převleky a i celkově s kostýmy si kostyméři vyhráli. Líbily se mi hodně i exteriéry a herecké výkony - zábavná dvojka Ko Chang-seok a Ra Mi-ran, Yoo Seung-ho házel úsměvy a ksichtíky na všechny strany a překvapením byl i Xiumin z EXO. Prostě parádní podívaná s trochou humoru, akce, historie a vážnějších momentů. Přeloženo. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Švihlá, ale ne přehnaná korejská variace na Dannyho parťáky v menším a historicky zasazeném podání. jde o modernu, do období nepatřící hudba a místy i zřejmé chování postav, přesto je to ale stále zasazeno do onoho historického prostředí a děj se tomu, pokud mohu soudit, odpovídajícně podřizuje. Překvapivě koukatelné, byť poněkud delší. --- 3,5* ()

Lex.San 

všechny recenze uživatele

Plně souhlasím s předchozími hodnoceními. Tenhle film je opravdu jako stvořený na večerní sledování. Člověk se pobaví i malinko zasmutní, ale filmovou jízdu si opravdu vychutná. Yoo Seung Hoa jsem chtěl vidět v právě takovéto roli, kde jsem si jeho herectví vážně užil a myslím si, že i on se slušně bavil. Ke zhlédnutí jen a jen doporučuji – 4* (8/10) ()

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Byla to parádní jízda! První čtvrtina velmi zábavná, pak zvrat a zbytek filmu se nese na vážnější vlně Pro mě velmi strhující příběh, který mě bavil od začátku až do konce a já si říkám, že asi nemám jedinou připomínku. Banda podvodníčků mě bavila a bylo vidět, že Seung Ho si svoji roli dokonale užívá. Závěrem? Skvělý film na večer! ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama