poster

Hastrman

 • anglický

  The Hastrman

  (festivalový název)

Romantický / Thriller

Česko, 2018, 100 min

Externí recenze k filmu (10)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Vzbouřené city, jimiž se postavy nechají ovládat, jsou zasazeny do folklórního vyprávěcího rámce, v němž se prvky lidové tvorby potkávají s romanticko-hororovým příběhem o Krásce a zvířeti. Režisér dovedl tento tvar do podoby podobně uhrančivé, jako je pohled Hastrmana v podání Karla Dobrého." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Alexandra Tinková) ****

  "Hastrman se zjevil na české filmové scéně a přinesl s sebou mnoho neobyčejna. Jde o adaptaci pouze první části knihy Miloše Urbana, přesto jako takový dává smysl. Je to harmonie lidové hudby, záběrů na krajinu, skvělých kostýmů a Karla Dobrého, který podává neobyčejný výkon. Především ale dílu…" (více)

 • Eurodenik.cz (Anna Kopecká) **

  "Urbanův rozjímavý styl se v případě Hastrmana totiž nedaří převést na filmové médium. A výsledek, který postrádá rozuzlení i jakoukoliv katarzi, tak působí nedomrle a kvůli prapodivné směsicí žánrů i dosti komicky a nevyhovujíc filmové řeči." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Při sledování Hastrmana jsem si opakovaně říkal, jak super mohl tenhle film dopadnout, kdyby ho režíroval mladý Juraj Herz, někdy v 70. letech. Tomu by se mohlo podařit správně vybalancovat horor i záměrný humor, osudovou lásku i sebeparodii. Nebylo by to snadné, ale člověku, který natočil…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Hastrman každopádně disponuje řadou výrazných elementů, jež ho zásadně odlišují od zbytku současné české filmové produkce a někomu budou pochopitelně po chuti víc, někomu míň. Od jiných českých filmů poslední doby se však odlišuje i vysokými filmařskými kvalitami, a byť trpí spoustou much a…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Film je možné označit jako romantický thriller a v žádném případě na něm není poznat, že je to režisérův filmový debut. Je to vydařené dílko, které je v běžné filmové produkci osvěžující jako čerstvá voda." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "S druhotnými tématy ale Havelkův Hastrman celkově zachází velmi neobratně, ostatně už kvůli důrazu na poetičnost a folklór v některých částech jako by nebyl čas vysvětlit některé pohnutky v ústředním milostném příběhu. Vodnický mýtus každopádně Havelka převrací primárně ve variaci na krásku a zvíře…" (více)

 • MovieZone.cz (Martin Svoboda II) **

  "Z toho všeho by mohla vzniknou třeba mokřejší verze Je třeba zabít Sekala, ale výsledek připomíná spíš sušší mix Padesáti odstínů a Twilightu. Nemůžu uvěřit tomu, že ten příměr zatím nikdo nepoužil (nebo jsem to neviděl), ale ceněná předloha se v Havelkových rukách mění v příběh o tajuplném…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Havelkův Hastrman by mohl být malebnou exkurzí do české minulosti a pohanských zvyků. S lehkou úpravou děje by prošel i jako pohádka. Jako drama balancující na hranici grotesky a romantického spektáklu si ale podkopává nohy. I když se musí ocenit, že se s natolik distinktivním žánrem rozhodl…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Ondřeji Havelkovi se vyplatilo počkat si na autorská práva ke knize a společně s producentem Čestmírem Kopeckým do kin přináší romantický thriller, který je jedinečný svým námětem, zpracováním a poctivě i nápaditě provedeným řemeslem. Havelkova všestrannost i jeho nepopiratelná odvaha a jak sám…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace