Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

• USA Prologue: The Crossing
Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi
USA, 2017, 3 min

Po kontaktu s „Inženýry“, kteří zapříčinili zničení lodě Prometheus a smrt některých členů posádky na planetě LV-223 se poslední přeživší archeoložka Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) spolu s robotickým androidem Davidem (Michael Fassbender) vydává na cestu k planetě „Inženýrů“, aby nalezla odpovědi na své otázky. To ale ještě Elizabeth neví, že David má s „Inženýry“ jiné plány. (Geralt z Rivie)

tron

Spolu s " Poslednou večerou" ďalšia zaujímavá scéna z Votrelca: Covenant, ktorá síce nie je pozoruhodná, ale ak by (spolu s "Poslednou večerou") nebola nerozumne vystrihnutá, ale stala sa súčasťou filmu, mohla mu pomôcť byť ešte lepším. Tento kraťas dovysvetľuje viaceré udalosti, ktoré sa síce dali domyslieť, ale je lepšie ich vidieť. Predovšetkým ukazuje krutý, nemilosrdný, ale možno nakoniec vlastne dobrý koniec Elizabeth Shaw (asi je skutočne lepšie, že sa nedožila toho, čo nasledovalo po jej uspaní). ()

*CARNIFEX*

Obrovský rozdiel v spôsobe "namotávky", na celovečerného Aliena, oproti kraťasu "Last Supper". Neviem sa dočkať stredy ... ()

Anderton

Atmosférou ešte ukotvené v Prometheovi, čo je určite super. Vážne ale nechápem, prečo oba filmy museli byť zostrihané do kino verzie a my si takto musíme "dopozerávať" ich právoplatný zvyšok. Snáď keď bude na svete trilógia, kde sa to celé uzavrie (čo ťažko predpokladať po klesajúcich tržbách), dočkáme sa nejakého špeciálneho BD balenia s plnou stopážou všetkých filmov. ()

Kothy

Zajímavý úvod k novému Vetřelci s Michaelem Fassbenderem a Noomi Rapace. Snad nás Ridley Scott nezklame. ()

Caszidy

Zajímavý prolog ke Covenantu, nicméně v kontextu samotného filmu je o poznání šokující skutečný osud Shawové. A o davidových pohnutkách (respektive jejich naprosté absenci) k vyhlazení inženýrů ani nemluvě. ()

corpsy

Zrejme mal pán Scott natočiť priame pokračovanie PROMETHEA, mohla to byť väčšia zábava a menšia nuda ako COVENANT. ()

PKD

Přesný opak Poslední Večeře (né tam té,ne:) Tohle v kině mělo!!! být. Je to vlastně ta jediná část, na kterou jsem 5 let od Promethea, čekal. ()

Martrix

Teď už všichni víme, že by bylo lepší, kdyby tento kraťas nalepil Scott na DVD Promethea jako bonus a Covenanta vůbec nedělal. ()

tom88

Netuším prečo si vpustila tak vyvinutá civilizácia na svoju domovskú planétu loď, ktorá je plne naložená ich vlastnou ničivou biologickou zbraňou, ale budiš. Režijne a vizuálne úchvatné krátke video od majstra Scotta. ()

Deyw

skvely navnadeni na film a uvedeni pred covenantem. :-) hype maximalni! kino jsem uz nestihl (ja vim sem kokot) takze cekam na BR ()

Radiq

Lákadlo pro mravence, tak na mě tenhle prolog působí. Něco nám ukáže, ale nic neprozradí. Pokud to uvidíte před Covenantem, asi budete čekat něco velkého. Pokud to uvidíte až po, bude vám to připadat celkem zbytečné. ()

VanTom

Ve filmu o svém (a Shawové) osudu po konci Promethea před příletem na planetu inženýrů David jen nepřímo mluví, atmosférický rozšířený flashback jej ukazuje. Jeho vystřižení nechápu a takhle samostatně nic (kromě propagace) neznamená. ()