Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2017, 3 min

Ridley Scott
  • mrGhostly

The Crossing ve mně (překvapivě) vyvolal pocity, že bych se na pokračování Promethea i rád podíval. O to horší je uvědomění, že do kin půjde jeho "mischung" s klasickým Vetřelcem, spíše než pokračování, čehož se dost bojím. Přesně tak na mě totiž totiž tento prolog s ohledem na odhalené trailery působí: "Chtěl jsem natočit Promethea 2, ale lidi chtěli Vetřelce. Tak tady máte trochu od obou - Ridley Scott 2017"(15.5.2017)

oproti "Last Supper" o 200% užitečnější a za sebe si myslím, že tato část ve filmu (Covenant) vyloženě chyběla. Ano sice se o ní mluví, ale vidět bylo o dost lepší. Je tototiž přímé propojení s Prometheem a to se počítá.(31.5.2017)

Spolu s " Poslednou večerou" ďalšia zaujímavá scéna z Votrelca: Covenant, ktorá síce nie je pozoruhodná, ale ak by (spolu s "Poslednou večerou") nebola nerozumne vystrihnutá, ale stala sa súčasťou filmu, mohla mu pomôcť byť ešte lepším. Tento kraťas dovysvetľuje viaceré udalosti, ktoré sa síce dali domyslieť, ale je lepšie ich vidieť :-) Predovšetkým ukazuje krutý, nemilosrdný, ale možno nakoniec vlastne dobrý koniec Elizabeth Shaw. Asi je skutočne lepšie, že sa nedožila toho, čo nasledovalo po jej uspaní..(21.5.2017)

• mitrax

Ridley Scott je fanusikom filmovej serie Hra o tróny a inspiroval sa Martinom R.R.George v jeho uchylnej potrebe likvidovat kladne postavy tym najbrutalnejsim, najponizujucejsim a najodpornejsim sposobom. Ak ste si v Prometheovi oblubili Shaw, tak tento kratky film vas mal utvrdit v tom, ze sa v Alien: Covenant znovu objavi. Nuz objavi, ale nie tak ako by ste ocakavali.(31.5.2017)

Ridley is back ! Výborný krátkometrážní snímeček navozující atmosféru a příběh nadcházejícího celovečerního snímku. Okamžitě jsem byl přenesen do ponuré a chladné atmosféry vesmíru, kde si na přední místa evolučního žebríčku najde cestu pouze vyšinutá umělá inteligence nebo věčně hladové xenomorfní organismy. A co člověk ? Ten nemá žádnou šanci.....(6.6.2017)