Babuška ljogkogo poveděnija

• Rusko Бабушка лёгкого поведения (více)

Saňa (Alexandr Revva) si vždycky dovedl nějak vydělat, jen to bylo málokdy poctivým způsobem. Dokud to byly krádež auta, nebo nějaký podvůdek, jediný, před kým se musel mít na pozoru, byla policie. Jenže tentokrát se dostal ke kufříku s milionem amerických dolarů a ti lidé, co ho chtějí zpátky, jsou vyšší liga. Jako malý se chystal na herecké povolání a co dnes opravdu umí, je měnit identitu. Jako maskér dosáhl takové virtuozity, že se i s balíkem peněz může ukrýt do domova důchodců. (chamonix)

Upiri kralik

Saša Rubinstein, rozený herec a imitátor, vyhozený z divadelní akademie za kouření marihuany, si užívá života coby profesionální podvodník. Jednou se však dostane do křížku s místními politik, získá do svých rukou flashku s kompromitujícími soubory a batoh s milionem dolarů. Má prošlý pas, nemůže do zahraničí a jedinou volbou je pro něj schovat se u svého strýce, který vede domov důchodců, převlečen za ženu. Pronásledovatelé však neustávají...Skvělá komedie, přímo esence břitkého ruského humoru, hrubého a zároveň hodně intelektuálního. Ideální na rodinný večer nebo rande v kině. Spousta skvělých hlášek, hodně ostrých narážek na společenskou situaci ("A ženy po krizi začaly taky vonět o hodně hůř") a parodií na tradiční ruskou neřest, intelektuální snobství ("Vidíte tady ten vlas? To tam nechal štětec samotného mistra Ajvazovského!" "Takovej vlas si můžu vytáhnout z p...ele! Je to pravý?"). Strhávám jednu hvězdu za závěr, který se mi moc nelíbil, a za to, že s takovým tématem mohl být příběh o něco hlubší. Ale jinak se zaručeně skvěle pobavíte! ()