M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

radaza

Film se mi líbil...tak do 120 minuty. Pak byla použita laciná efektní otočka a následné poselství naprosto vymklé z kloubů a moje hodnocení rázem skočilo o 30% dolů. To jak si 3 lidé lebedí nad tím, že lidem doručili zprávu, že každý v sobě může rozvinout schopnosti masového vraha nebo zvířete se zálibou v lidském mase....moc hezké a velmi pravděpodobné, že se toho bude účastnit syn klaďase, který si při konci svého taťky zřejmě dal 20. Shyalaman by potřeboval nějakého mentora, který by jeho docela barvitou fantazii občas usměrnil a dal mu přes prsty. ()

anitae

Zbytečný a moc dlouhý film. Nechápu ostrahu a personál blázince, vlastně asi nechápu nic. McAvoy s jeho 24 osobnostmi a holka, co prežila jeho řádění, Willis v hábitu s kapucí a Skleněný Jackson na kolečkovém křesle s debilním výrazem. Ne, ne a ještě jednou ne. ()

MrGregor

Jedna hvězdička za herecké výkony. Druhá za celkovou myšlenku filmu, ovšem její provedení, raději nemluvit. ... Filmu v mých očích uškodila také přehnaná stopáž, kdy byl odhadem hodinový obsah roztahán do hodin dvou, což učinilo především rozvleklý závěr naprosto nesnesitelným. Tedy až na několik momentů, které mi svou naprostou absurditou nezamýšleně vykouzlily úsměv na tváři. ()

Critic

Ikdyž bylo super vidět jak Vyvolený žije a stal se opravdovým superhrdinou, a James McAvoy by si zasloužil všechny ceny světa za to jak hraje, tak přece jen nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. Protože finále je prostě úplně na nic. Představa, že by pár zvěřejněných videí, kde někdo beží po čtyřech, nebo ohýbá asi ocelovou trubku v roce 2019 nějak změnila společnost a po tísici letech ukázala lidstvu, že mezi námi žíjí lidé s nadpřirozenýma schopnostma, je prostě úplně na palici. Vždyť přece v dnešní době podobně šílených videí máme kvanta každý den. 70% ()

FanKalEl

Ešte pred tým než som pustil film by som sa vonkoncom neopovážil čo i len pomyslieť že to bude horšie než Split. Bolo to fakt utrpenie. Moje pocity sú také isté ako Sarah Paulson v podaní doktorky a jej výkrik do prázdna. ()

TheMraca

Pokus o uzavření osudů hrdinů filmů Vyvolený a Rozpolcený. Bruce Willis je už prostě starej a charakter superhrdiny působí opravdu směšně. Samuelovo herctví se scvrklo do výrazů v obličeji, Sarah Paulson je vysloveně přešlap a tak jediný kdo drží film nad vodou je James McAvoy. Film se odehrává v méně jak 10 lokacích a venkovní jen jedna, tedy dvě. Od komiksového filmu očekávám "spektákl" a to zde není. V závěru se objeví nová konspirační myšlenka a pokus o otevření nové dějové linky, otázkou je jestli po tomto filmu bude chtít někdo navazovat. ()

KUFI

Ke konci sem se musel hodne premahat abych to dokoukal. O stupen horsi nez prumerny "prequely" Split a Unbreakable. ()

Torgal

Fanúšikovia Vyvoleného a Rozpolteného si takto pokračovanie ich obľúbených filmov zrejme nepredstavovali. Skoro celý film strávime zavretý v ústave, kde sa psychiatrička snaží presvedčiť ústrednú trojicu, že sú vlastne úplne normálni. Áno, je to plytvanie potenciálom námetu a tiež je to po väčšinu času aj nuda. Apropo ústav: Sú tu zavretí mimoriadne nebezpeční jedinci zodpovední za smrť mnohých ľudí, ale ostraha stojí za starú belu. Napríklad Mr. Glass, ktorý by mal byť neustále na drogách, sa po nociach vozí chodbami na kolieskovom kresle a hackuje bezpečnostné kamery. Ako sa pritom dostáva zo svojej cely sa nevysvetlilo už vôbec. Scenár si ale takéto stupídne zabezpečenie vyžaduje, bez toho by bol Glassov idiotský plán nerealizovateľný. V závere sa Shya podľa svojej obyčaje vytasí hneď s niekoľkými twistami, z ktorých zaujímavý je ale iba jeden a zvyšok je z kategórie WTF. 5-/10 ()

Kingjiri

Když mě zrovna nezaujal příběh, dokázal mě Shyamalan vždycky zabavit aspoň slušnou atmosférou a filmařinou. Skleněný bohužel nezaujme ničim z toho. Atmosféra nebo napětí téměř uplně chybí, příběh měl zajímavý momenty, ale doplatil hlavně na šnečí tempo vyprávění a celej biják působí vizuálem nebo velice skromnou výpravou spíš jako lepší TV film než čistokrevnej celovečerák. Trochu zaujme úvod, jenže pak přijdou scény z cvokhausu, který jsou k uzoufání nudný (přes polovinu stopáže!) a finále postrádá víc akce i jakoukoliv epičnost, zkrátka je takový podivně komorní a uloudaný. S kratší stopáží, rozsáhlejší akcí a propracovanějšim závěrem bych minimálně třetí hvězdu utrousil. Superhrdinskej námět nebyl uplně blbej (i když bych do něho nemotal ty komixy), ale jeho převedení na plátno se bohužel vůbec nepovedlo. Dvě silnější hvězdy, a to hlavně za trio McAvoy, Willis a Jackson. ()

Davidkkk

Závěr jedné z nejzbytečnějších filmových trilogií, který není ani zdaleka tak bídný, jak se zprvu povídalo. ()

Rockerman

Hezky se na to dívalo, ale tady mám mezeru. Rozpolceného jsem viděl, ale nikdy jsem neviděl Vyvoleného. Budu to muset napravit. Pěkné zvraty a hlavně to očekávání, že něco musí přijít (a ono přijde), je ta devíza, která dělá film atraktivním a zajímavým. ()

Charlie84

Fakt se to bere hrozně vážně na to, jaká blbost to je. V zásadě apgrejd (nebo správně apgrejt?) jedničky, s několika twisty navíc, které otravují a pasáží ze sanatoria, která nedává smysl. Shy nemá špatné nápady, ale způsob, kterým je realizuje, je napřesdržku. Přitom by to vůbec nemuselo být špatné. Leč je. Největší chvění jsem zažíval při flešbecích na Vyvoleného, což byl, panečku, film, kterým by Skleněný hrozně chtěl být. Původně jsem dal z nostagie za tři. Willis je už moc velkej dědek a Shy nejspíš taky, minimálně svým filmovým projevem. Konec filmové éry v přímém přenosu. ()

dalziel

The Glass: "End Game" je pre mňa rozhodne to najväčšie filmové prekvapenie roku 2019.Rozjazd zpočiatku drsný ako šmirgel 60-ka,ale potom sa to rrozbehlo a valilo až do konca.Fakt huu-stýýý !!! ()

Dimo

Je to takové škrábání pravou rukou na levým uchu. Ale víš co, když to uspokojí, můžeš se drbat třeba levou zadní. Promyšlené, celkem poutavé a chytré, akorát že se dozvíme asi až přespříliš. James se snaží ze všech nejvíc a bez něj by šlo o dost velkou zívačku. ()

Rikky007

Za mě po dlouhé době Shyamalan stoupnul na ceně. Málokomu se prostě podaří povedený dějový zvrat, a to tu fungovalo na jedničku. Když srovnám závěr poslední trilogie Star wars a toto, tak je jasné, kdo to umí rozmyslet a kdo ne. ()

Stíba

Je zajímavé sledovat jak jsou všechny tři filmy odlišné ale při tom k sobě velmi těsně pasují. Ta atmosféra, která zdobí první a druhý díl trilogie (v každém je výrazně jiná) tu už úplně není, ale oceňuji jak do sebe celá skládačka příběhu zapadne. ()

DAPDO

Film, který navazuje na Vyvolený a Rozpolcený. Ani nevím proč, ale hodně jsem se na něj těšil a nakonec jsem ho nechal skoro tři roky u ledu. Až včera jsem se k němu dokopal. Měl jsem trochu obavy, že si nebudu pořádně pamatovat předchozí filmy a sledování Skleněnýho tím tak bude ovlivněný, ale je tu spousta vzpomínek a ukázek z dřívějška, takže to nebyl problém. Všechny tři postavy s nadpřirozenýma schopnostma se setkaly, výsledek za mě trošku rozpačitej, hlavně po jejich převozu do ústavu. Nebejt McAvoye, kterej předvedl opět skvělej výkon, tak hodnotím asi hůř - 50%. ()

NorseSword24

A záverečný diel realistickej superhrdinskej cesty M. Night S. Tento diel uzatvára všetky deje z predošlých filmov tejto ságy a pripisuje záverečnú bodku, aj keď... pokračovania po niekoľkých rokoch sú už klasika. Aj keď to má byť predovšetkým o Pánovi sklenenom, tak aj tak tu majú veľa priestoru postavy z predošlých dvoch filmov a dokonca ma tu bavili viac než v tých svojich. Každá postava tu má svoju časť, či už priestor na svoje schopnosti, svoje osobné problémy a to je aj znázornené ich charakteristickými farbami (zelená, žltá, fialová), čím nadviažem aj na celkoví vizuál a kameru, ktorá si z predošlých filmov zobrala to najlepšie a pridala aj niečo nové čím sa dostala na pomyselný vrchol tejto ságy. A taktiež oproti predošlým filmom to už má tempo ktoré mi presne sadlo. Pomaly ako sa predstavujú postavy a ich súčasný stav sa tempo zvyšuje a potom začne pomaličky klesať, ale stále ma to nijak nevyhodilo z tej cesty, ktorá časom začala postupne zase stúpať. A film si teda udržiaval moju pozornosť v každej jednotlivej scéne až tak, že tá stopáž vyše dvoch hodín mi prišla ako 1 a pol hodiny. Vrátim sa naspäť ku postavám a len spomeniem že interakcie medzi hlavnými "superhrdinami" boli vždy vzrušujúce a zaujímavé. Ale ten ton sa dosť zmenil. Každý z týchto filmov mal svoj vlastný ton a tuto, tým že sa tu objavujú všetky postavy tak to môže pôsobiť trochu inak. Človek tu nemôže očakávať to isté ako u Rozpoleného. Je to zase iné a mne sa to trafilo presne do chuti. Ako som vždy spomínal, že tieto filmy sa tvária ako nadprirodzené príbehy a zároveň sú celkom uveriteľné, tak tu sa to presne rieši a divák pritom rozmýšľa či naozaj tie postavy majú schopnosti alebo nie. A to bolo super. Človek až do konca nevedel čo je pravda a čo nie a to ho vtiahlo do deja o to viac. Čo som nespomínal u minulých filmoch je hudba, ktorá tu používala aj niektoré časti z práve predošlých filmov, ale zase pridala aj niečo svoje. A musím povedať, že to je jeden z najlepších filmových soundtrackov aké som kedy počul. Možno sa práve tento poslední diel priblížil viac ku štandardným superhrdinským filmom, ale presne sa mi to trafilo do vkusu a väčšina ľudí by to neoznačilo za veľmi super film nie to ešte za najlepší z trilógie ale hovorím, film ktorý ma bavil každú jednu sekundu, videl som ho strašne veľakrát a vždy keď ho budem pozerať znova tak ma bude baviť ako keď som ho videl prvýkrát. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací