M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

animaxis

Je mi jasné, že asi zase jednou budu mít téměř opačný názor, než většina zdejších uživatelů, když napíšu, že Glass se mi z celé této (hezky) zimprovizované trilogie líbil nejvíc. Film funguje dobře sám o sobě i jako pokračování Unbreakable a Split. Všechny tři hlavní postavy tu mají dost prostoru a nejenom ony. Děj mě dokázal zaujmout už v první minutě a napjatý jsem přestal být až při závěrečných titulkách. Líbí se mi i jak je tento snímek natočený, dokonce i akční scény (tak tu vypadají jinak než v Avengers, no...). Skvělá je tu i práce se světlem a s kamerou. Z hudby místy příjemně mrazí. Herecké výkony tu jsou skvělé stejně jako v předchozích filmech. Především James McAvoy tu na svou roli vynakládá velké množství energie. Potěšily mě tu i postavy, které bylY nějakým způsobem spřízněny s hlavními třemi. Velice se mi tu líbíl průběh děje i samotný závěr, od kterého jsem takovou myšlenku nečekal. Vlastně si říkám, že v realitě to možná nebude o moc jinak, i když nejspíš ne doslova. Ve výsledku jsem z Glasse nemohl být spokojenější. ()

Šimpy

Završení trilogie, která asi původně trilogií být neměla. Má to jinou story i odlišný feeling od předchozího filmu, ale to vůbec neubírá na intenzitě. Shy ukazuje, že když chce, tak umí a závěrečné mindfucky jsou sice béčkově komiksové, ale velmi nosné, protože naplňují předurčenou formu. ()

forsythia

Na Skleněnýho nás nepustili do kina, chtěla jsem tam propašovat synka, tehdy dvanáctiletého, a nezdařilo se. Pak jsem nějak pozapomněla, že jsme to vlastně hrozně chtěli vidět, a dneska přišla ta správná chvíle. Mladému je od té doby o tři roky více a asi je to dobře, protože v těch dvanácti by to nejspíš neocenil (i když ty dva předchozí filmy tehdy viděl a vypadalo to, že i pochopil). A tedy k filmu - inu, každý jsme nějaký. A obávám se, že ty divnoděti, se kterými se v rámci speciálněpedagogického studia a praxe setkávám, do tohohle pojetí světa až moc zapadají. ()

Deyw

takovej reunion..celkem dobre natoceny..celej film je takovy placani o hovne, kde prekvapi pointa, ktera je ale dementni..v celku je to takovej divnej shit co nedava moc smysl.. tedy jednotlive filmy (vyvoleny,split) mnohem lepsi a tohle je bida..nejradsi bych dal 2* celkem sem to pretrpel..docela potesilo OST, herci..nejvic si to dava zase mcavoy kterej je fakt skvelej! willis odvadi standart a L. Jackson se mrska na kresle, ale je dobrej - dobre se mrska. ()

CinemaRanger

Ohledně tohoto filmu jsem byl vcelku skeptický, ale nakonec se mi to líbilo a to dost, sice jde o nejslabší díl série, ale bylo to psycho. To, co James McAvoy předvedl v tomto snímku je famózní. Bohužel ze začátku jsem se trochu nudil, ale zas to vynahradilo záživné a hlavně velice neočekávané vyvrcholení. Mimochodem, tohle není film o Skleněném, ale druhý díl Rozpolceného, protože jak Mr. Glass, tak David Dunn jsou oba v pozadí a nedostalo se jim tolik prostoru. Také musím pochválit hudbu. 70% ()

dr.fish

Už to není taková zábava jako Rozpolcený a dost nám to vázne, vlastně by ani nebylo proč, ale zkrátka to nějak neodsýpá. Takže tady jen lehký nadprůměr. 70% ()

Radiq

Tady už se ani nemusím ptát, jestli to byla blbost, protože vím, že to byla blbost. Vemte všechno, co bylo dobré na Vyvoleném, přidejte to, co bylo blbé na Rozpolceném, zkombinujte to a dostanete Skleněného... aneb dostanete opět to, co bylo blbé na Rozpolceném. Ta psychiatrická ochechule tomu nepřidala vůbec žádnou hodnotu, spíš mě tam neskutečně srala, stejně jako celej ten nedomyšlenej děj. Vše kolem té psychiatrické léčebny bylo naprosto tristní, trapné, hloupé, tragicky nezábavné, bez napětí a navíc jako divák jsem si připadal, že mě někdo natáh. Shyamalan vůbec neměl svět Vyvoleného rozšiřovat a tvořit zbytečnosti, jako je tohle. ()

Triple H

Neistý pocit som mal už od trailerov a film bohužiaľ obavy potvrdil. Kým sa dostaneme do liečebne, ešte to má nejakú atmosféru a šarm, ale potom sa postupne celá vec viac a viac rozpadá až do prepáleného a úplne dementného záveru, kde som si hovoril, že Shyamalan sa asi zbláznil. Čaro Unbreakable a Split spočívalo v tom, že sa držali pri zemi, načrtli zaujímavé postavy a na ich konci človek zistil, že sledoval svojské a v rámci možností maximálne civilné poňatie superhrdinského originu. V Glass je mačka z vreca von a tak zostáva len konflikt, ktorý ale pri tom civilnom poňatí vlastne nejde nijako rozumne vystavať. A tak nastupuje akési alternativne komiksové béčko, ktoré v kontexte so svojimi staršími súrodencami pôsobí od veci a hlúpo a ktoré sa mám pocit nedrží pri zemi v záujme režisérovej vízie "civilného komiksu", ale preto aby sa minimalizovali náklady a maximalizoval zisk. Napriek príklonu k jednoduchosti totiž evidentne nie sú peniaze na vizuálne atrakcie a tak zabíjame asi hodinu tliachaním o ničom v psychiatrickej liečebni (ktorá je strážená horšie než vysokoškolský internát a pacienti sa v noci veselo môžu producírovať po chodbách lebo si dobre zrátajú čas od prdnutia výfuku do vŕzgnutia stoličky). Analógie s komiksom a jeho pravidlami sú oproti Unbreakable o ničom, žiadna pridaná hodnota okrem rádoby meta povrchného komentára k dianiu na plátne. A pôsobia ako celý film - prázdne, nudne a nasilu. Shyamalan skrátka nevedel kudy kam, podla mňa len vytušil príležitosť zviezť sa a rýchlo zarobiť na aktuálnej komiksovej vlne, a tak uplácal z hovna najväčší bič aký vedel. A najhoršie je, že mám pocit že sa aj celkom snažil. Samuel L. Jackson ma svojím výrazom v tvári nejedenkrát rozosmial a obávam sa že nie úmyselne, Willis znudený. McAvoy hral ako o život, ale tento scenáristický maglajz nemohol utiahnuť a jeho postava v zásade nerobí nič než že len pre efekt exhibuje. Keďže pán režisér má producentský kredit a budget po veľkom úspechu Split zostal prekvapivo striedmy, pevne verím že jeho primárnym cieľom naozaj bolo pomôcť svojej peňaženke. Budiž mu dopriate. Ex post ma napadá, že Shyamalan je pomaly akýsi novodobý a kus šikovnejší John Carpenter - kariéru začal nápaditými a veľmi podarenými žánrovkami, aby postupne svoj talent rozrieďoval v stále čudnejších a zanovito autorských projektoch, z ktorých mu raz za uhorský rok nejaký (možno aj neúmyselne) vyjde a ktoré u určitých divákov štandardne získavajú kultový status. ()

chelseaman22 odpad!

Po filmu SPLIT jsem byl natěšen, co že prakticky dokonalé herecké trio předvede. A předvedlo to, co jim dovolil katastrofální scénář. Pokud máte IQ alespoň na úrovni sedla od koně, dozajisté byste film nezazdili tak, jak se to povedlo M. Night Shyamalanovi. odpad! Celosvětový příjem k 25. 4. 2019: $246,953,069, což je 12,35 násobek rozpočtu ()

Remivsremi

Chcete alternativu ke všem velkým, mainstreamovým komiksárnám posledních let? Pusťte si Glass. Láska ke komiksům z tohoto filmu doslova pryští na všechny strany. Navíc dostanete dobré herecké výkony, zajímavé postavy i pamětihodné momenty. Další Chronicle je tu. ()

Script odpad!

Ježíši Kriste!! Nekoukejte na tuhle sračku! Naprosto totální odpad! Neztrácejte nad tímto filmem čas. Závěr úplně zkazil vše co bylo na této sérii super. Začátek filmu vám přišel průměrný. Pak děj začal být divný, když se do toho přimotala Sarah Paulson, která zde hraje krávu neuvěřitelných rozměrů! Kromě toho ve filmu nešlo o zasazení hrdinů a záporáků do reálného světa. Šlo o skupinu lidí, který vymazávali lidi se superschopnostmi. Nechápu proč lidem šlo o vymazání těchto tří lidí, když na světě existují daleko nebezpečnější lidi. Taky nechápu proč zabili Bruse Willise, když chránil ty lidi v té léčebně. Taková kravina! Pak po tomhle filmu mi vykládejte že Night Shyamalan je génius, když si dokáže zkurvit i svoje vlastní hrdiny! Tak dlouho jsem se těšil na to až to uvidím a takové zklamání!!! ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Konec? Vypadá to, že je tady di end.. abych pravdu řekl, ani jeden ze třech dílů, nebyl něco extra. Fakt ne. U každého z nich jsem se chvíli nudil, většinou byl záchranou příběh, nebo konečné rozuzlení.. Vyvolený - v tom byl celkem kajos, prostě vstup do příbehu. Rozpolcený - Dost dobrý námět, ale moje očekávání bylo asi až moc. Skleněný?? První polovina.. zhruba 70 minut, se mi fakt líbila, byl to nejlepší díl ze všech. Ale pak začalo něco jako iskejp, a to mě teda vůbec nebavilo! Dalších zhruba 40 min je takových nezajimavých, něco se děje, ale ale... ale zase ten nudnej part potřebujeme na konec. Last 10 minut, se dozvídáme klasický, nějaký ten finiš, a končí celá trilogie. Poster :) ()

Sfinkter

Po zdejších komentářích jsem čekal horší film, režisér však umě propojil všechny příběhy a vygradoval je do logického finále. ()

Johnny.ARN

Ja neviem, ale podľa mňa, všetci tí, čo tomu dávajú rozpačité recenzie a hodnotenia buď nevideli prvé dva diely alebo ich nepochopili alebo sú veľmi zmagorení Marvelom/DC. Ja si neviem predstaviť lepšie finále pre sériu, ako to čo som videl. Jasné, má to svoje chybičky, občas sa veci udejú veľmi zvláštne ( vodná nádrž ), niektoré scény sú zbytočne natiahnuté a tak ďalej. Ale od začiatku sa to na nič nehrá, ide si to svoje postupne zvyšujúce sa tempo a pripravuje divákov na zdanlivé finále. A to keď príde, nechápete. Záver zjedol hadovi nohy. Nikto to nečakal, zvrat za zvratom a dokonalá atmoška. Samozrejme McAvoy kraľuje. Chcelo by to s ním ešte jeden film, a ukázať všetky charaktery. Jednoducho ukážka toho, ako sa dá urobiť komiksovka bez efektov a pritom so všetkými náležitými prvkami. 5 z 5 ( CC, Aupark ) ()

Avathar

Shyamalan si evidentne povedal, že do toho pôjde na plné pecky, a tak to aj dopadlo. Full retard mód prakticky celú stopáž. Prvých 15 minút ešte dávalo nádej, ale potom sa to celé zvrhlo do tak neskutočne trápnej a smiešnej frašky, že som mal čo robiť, aby som to vôbec dopozeral. Žiadna gradácia, žiadne napätie, žiadna atmosféra a scenár dementný a deravý ako rešeto. Samostatnou kapitolou sú príšerné a trápne dialógy, pri ktorých som facepalmoval ako na bežiacom páse. Willis nemá čo hrať, Jacksona je málo a McAvoy sa síce snaží, ale miestami už balansuje na hrane prehrávania. S pôvodným VYVOLENÝM, s jeho nádhernou mrazivosťou, inteligenciou a atmosférou, to už nemá spoločné absolútne nič a pôsobí to vyložene ako paródia. Smutné a nechcene vtipné zároveň. ()

Tosi

Zatímco předchozí Split dotáhl James McAvoy svým okouzlujícím výkonem málem k pěti hvězdičkám, tady se mohl přetrhnout, aby rozhýbal i ostatní postavy, ale víc než na průměr to není. ()

viperDavid

Ne tak špatný. Bruce ale už je přestárlí na akčního hrdinu, takže tomu filmu to dost ubírá, ale náhodou se mi dost líbil James McAvoy. Vcelku dobrá pohodovka s dlouhou stopáží ()

Lachtaan

Omluvte mě pro tentokrát, ale já jsem absolutně zmaten. Takovéhle myšlenkové vykolejení mi už pekelně dlouho žádný film neposkytl. Vyvoleného jsem kdysi přelouskal již s patřičným odporem, Rozpolcený do sebe na druhou stranu něco měl, díky Jamesi McAvoyovi. Ten zde sice se svým stále se zlepšujícím se hereckým umem figuruje také, ale na to, aby film vůbec fungoval, to zdaleka nestačí. Odkazů na předchozí část aby člověk pohledal, jinak jsem celé dvě hodiny blábolení o superhrdinech skutečně nepobral. ()

Mrkvič

Nebojím se prohlásit, že Skleněný je druhým nejlepším filmem Shyamalana (po Šestém smyslu). Rozpolcený nebo Vyvolený jsou sice skvělé filmy, ale "chybí" jim ta finální spojitost s filmy z rozmezí dvou dekád. Přitom stačí myšlenka, pár rafinovaných zatahání diváka za fusekli a nemusí se odehrát ani velké (lehce slibované) a okázalé finále, které by spolklo miliony dolarů navíc. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací