Kon'ja, romansu gekidžó de

Romantický / Fantasy / Drama

Japonsko, 2018, 108 min

Hideki Takeuči

Keisuke Ujama

Toto romantické fantasy sa neubránilo melodramatickému klišé a istej naivite, treba však uznať, že sa na to dobre pozerá a skrýva v sebe aj pekné momenty. Druhý komentár.(11.3.2019)

Nevzpomínám si, že by jakýkoliv jiný film postavený na čisté fikci se mi líbil jak tento. Nejromantičtější romantika nejvyššího kalibru, výborně propracovaný scénář, barvy jak z Miyazakiho anime, lovestory, která sice stojí na možná otřepané zápletce, ale tentokrát vyždímaná do maxima. Skvělé herecké výkony a tu jednu výtku kterou máte – jistou naivitu o tu pravděpodobně přijdete v polovině filmu. Ale i ta najde své opodstatnění. A i když si říkáte je to jen film, nebudu brečet, tak v okamžiku kdy „pochopíte“, zastavíte film a bulíte jako želva, proléváte krokodýlí slzy a říkáte si: „ty vole je ti tohle zapotřebí.“ :D. (Já jsem kapku pomalý, pochopil jsem v 87-mé minutě filmu :D :D ). Tenhle zážitek budu ještě dlouho vstřebávat. Otázka není, jestli tohle je v mých top 10 filmů, otázka je, jak dlouho tohle vydrží na prvním místě).(2.11.2018)