UFC 211: Miocic vs. dos Santos 2

(pořad)
  • USA UFC 211 (neoficiální název)
všechny plakáty
Sportovní
USA, 2017

Účinkují:

Joe Rogan, Dana White

Show se uskutečnila 13. května 2017 v American Airlines Arena (Dallas, Texas). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) David Branch vs. Krzysztof Jotko
2) Frankie Edgar vs. Yair Rodríguez
3) Demian Maia vs. Jorge Masvidal
4) Joanna Jędrzejczyk (c) vs. Jéssica Andrade (UFC Women's Strawweight Championship)
5) Stipe Miocic (c) vs. Junior dos Santos (UFC Heavyweight Championship) (TheSpearCZ)

malylada

Turnaj, který UFC vyšel na jedničku a skvělou hlavní kartu předčily dokonce předzápasy. V hlavním zápase jsem hodně věřil JDS, který v předchozím střetnutí vyhrál a v posledním duelu takticky vymazal našláplého Rothwella. JDS je na tom s fyzičkou lépe a myslel jsem si, že prostě Miočiče naboduje jako v prvním zápase. Bohužel se mi zdálo, že zápas přetaktizoval až příliš a pasivní defenzíva s lowkicky nevyšla. Kopy výborné, ale prostě nechápu, proč se bál přestřelek, když už REEM ukázal, že z kontru je Miočič sundatelný. Hodně mu to usnadnil a když Miočič cítí krev, stává se z něj výborný agresor, který soupeře dostává do tlaku. Není to můj oblíbenesć a věřím, že rekord nezlomí a porazí ho buď Cain nebo vítěz dua Werdum, REEM. Jiné potenciální vyzyvatele nevidím. Nganua čeká bezpochyby ještě nějaká větší prověrka a Lewis má zápas daleko, což by zapříčinilo velké prostoje. Hodně lidí proklamovalo, že Andrade bude právě ta, která může Joanu sesadit. V zápase Joana pochyby utnula neskutečným výkonem a Andrade absolutně vymazala a nedala ji čuchnout. Nebyl zde jediný moment, kdyby Joana neměla zápas pod kontrolou a rychlostně ukazuje dva level jinde, než je zbytek divize. Prakticky nyní nemá žádnou vyzyvatelku a pokud se jí stane Rose, tak má dle mého nulovou šanci. Vzhledem k tomu, že zde vymlátila všechny vyzyvatelky, tak určitě bude chtít titul i o váhu výše. Maia je prostě nudař welteru a věřil jsem, že Masvidal bude jeho metla. Škoda, neboť to bylo hodně blízko a rozhodla menší chyba ve druhém kole, kdy Masvidal zbrkle nezvládl únik. Jak jsem předpokládal, tak Maia je s fyzičkou dosti průměrný a od druhého kola také hodně vytuhl. Strike hodně mizerný a Masvidal krásně nabodovával a i po strzích se dokázal hodně dobře bránit. Kontrola Damiana byla dosti nemasná dle mého a kdyby se jelo podle nových pravidel, tak se hodnotí jako to poslední, zvlášť, když byl dosti pasivní. Ale budiž, využil minimálních chyb Jorgeho a vyhrál. Nicméně se mi relativně líbil Masvidal více, než Maia a prostě co k tomu říci. Nedokážu si představit, že by Maia mohl jakkoli ohrozit nejlepšího wreslera v divizi, pokud neberu v potaz Usmana a to ještě v pěti kolové bitvě. Doufám, že jej Woodley uspí. Edgar fantasticky využil slabiny Rodriqueze, který nebyl ještě prověřen žádným TOP jménem a dle mého je to velmi přehypovaný fighter. Edgar dělal, co potřeboval a Rodriquez se nepokoušel ani vstávat a docela zoufale se snažil něco vymyslet. Rodriquez pro mě velké zklamání. Branch takticky zvládl Jotka a ani bych mu nevyčítal jeho výkon, neboť debut pro dvou divizního šampiona je vždy těžký. Jsem zvědavý v příštích zápasech, jestli se pochlapí a předvede větší aktivitu. Jotko se vůbec nemohl najít a nedokázal překonávat vzdálenost. Tak to dopadá, když není plán B, ale těžko vymýšlet něco na tak komplexního fightera. Alvarez převedl neskutečného držáka a nečekal jsem, že ho Dustin jasně přejede. Alvarez i nahulený umí zatopit a už se zdálo, že zápas možná otočí a jen škoda, že kolena způsobily ukončení zápasu. Docela jsem nechápal proč no contest, podle starých pravidel se mělo jednat o diskvalifikaci Alvareze. Neskutečné výkony předvedli Knight a Vick. Překvapil a nečekal jsem, že Skellyho dokáže porazit v tak famozní vyčerpávající bitvě. Vick naopak nekompromisně sestřelil soupeře a snad v UFC zůstane, neboť mu doběhla smlouva. Jasně by se měl etablovat v TOP 15. Jsem zvědavý, kam to dotáhne Antigulov, který jako po másle utahuje jednoho soupeře za druhým a Casey, která se zlepšuje zápas od zápasu a vymazala ještě do nedávna obávanou soupeřku a šampionku Invicty, která měla být obávanou sokyni Joany. Jessice se v UFC vůbec nedaří a o to hůř, že vůbec ve svých zápasech nevypadá dobře. Casey bezchybná, jen by měla zapracovat hodně na obraně proti strhům, kdy se lehce nechávala shazovat. Nicméně ty její upkicky pěkně psaly. Nejlepší zápas večera mezi Shermanem a Coulterem. Ani né tak výkonem Coultera, který toho opravdu schytal a spíš zaslouží respekt za výdrž. Sherman předvedl nádherné kombinace a tlak, ale nedařilo se dlouho zápas ukončit a sám měl na blízko k ukončení. Coulter z posledního dokázal zatápět a nechápal jsem, kde se v něm bere ještě síla. Opravdová válka. () (méně) (více)

ConanVJ

(9) Jotko vs. Branch 3,5* Celkem průměrný zápas, ve kterém je pár pěkných momentů. Chybí ukončení před limitem. .......... (2) Edgar vs. (7) Rodriguez 5* Pěkný zápas, který je hodně jednostranný a ukončený TKO po nevpuštění bojovníka do posledního kola od doktorů. ........... (3) Maia vs. (5) Masvidal 4,5* Zajímavý zápas, ve kterém měli oba borci skvělé příležitosti vyhrát. Škoda, že to nemá ukončení před limitem. ........... (c) Jedrzejczyk vs.(3) Andrade 4,5* Pěkný strikový zápas. Opět bez ukončení před limitem. ............ (c) Miocic vs. (4) dos Santos 5* Hodně rychlá záležitost ukončená TKO. ............ Povedený event, ve kterém se mi nejvíc líbil Edgarův zápas. Celkově dávám 88% :) ()