John O'Hanlan, Harley Sullivan, Jenny, Opal Ann, Pauline, Carrie Virginia, Annie Jo a Sara Jean. Toto je hlavní seskupení postav komediálního, pohodového, nenáročného a oddechového westernu Cheyennský klub, který se odehrává v příjemném prostředí městečka Cheyenne. Hlavní mužské postavy v podání vynikajících herců Jamese Stewarta a Henryho Fondy jsou velmi sympatické, zejména pak Harley Sullivan. Náklonnost si u diváka získají také dívky z nevěstince, jenž John zdědí po svém bratrovi. Úsměvné a velmi milé je vykreslení toho, jak jsou oba muži opečováváni. Děj se dramatizuje poté, co je Jenny zbita a následně dojde na přestřelku v baru, která rozdmýchá závěrečný konflikt, jenž je poutavý díky tomu, že hlavní hrdinové nejsou žádnými pistolníky, ale obyčejnými chlápky od dobytka. Za příjemně strávnených 103 minut dávám 5*.(20.12.2012)

Gene Kelly byl nejen skvělý muzikálový herec a fenomenální tanečník, ale také velmi šikovný režisér. Alespoň soudě podle této westernové taškařice, která patří k tomu nejvtipnějšímu a zároveň nejroztomilejšímu, co jsem v poslední době viděl. Všechno v ní funguje na jedničku s hvězdičkou, zejména pak ústřední herecký tandem James Stewart-Henry Fonda. Obě tyto hollywoodské legendy (a v reálu celoživotní přátelé) se báječným způsobem doplňují a umí si ze sebe navzájem dělat legraci. Nezapomenutelné!(7.10.2014)

Ohromne milý western o dvoch postarších kovbojoch, ktorých priateľstvo prejde skúškou, keď jeden z nich zdedí luxusný nevestinec plný očarujúcich dám. Má to špičkový scenár natlakovaný hláškami ako "Raz som si myslel, že som zamilovaný, ale potom sa ukázalo, že sú to tráviace problémy." alebo "Bola to taká dlhá a tuhá zima, že na jar boli všetky ženy v okrese tehotné." alebo "Pauline v skutočnosti nemala problémy s pečeňou, len nosila príliš tesný korzet." Stewart a Fonda to hrajú s veľkou pohodou a je cítiť, že boli aj v skutočnosti celoživotní priatelia. Réžia hladká, film nemám hluchú ani jedinú minútu (čo je pri starých filmoch veľká vzácnosť) a dokonca aj záverečná prestrelka je veľmi pekne natočená.(18.5.2017)

6/10 Dalsi do serie atypickych westernu - no bodejt by ne, kdyz to reziroval "baletak" Kelly ;]] Dva upoceni a smrduti honaci se vydavaji z Mexika na dalekou cestu za zdedenym majetkem. Ze se jedna o hampejz pro lepsi lidi je jasne snad vsem kolem krome nich. Strilet se tam zacne az po vic nez hodine a veru neni to prestrelka jakou by si dal Wayne nebo Mix za ramecek ;]] Z celku srsi odhodlani jak byt zbabelcem se vztycenou hlavou a par hlasek potesi, stejne jako kombo hlavnich predstavitelu. Jo a jeste jsou tam Devryove neuveritelne lezou kozy - na western pro stredostavovske publikum az preprilis...(2.11.2009)

• Martin741

Reziser Gene Kelly /Zpivani v desti/ matocil nudnu komediu, ktora nema dohromady co ponuknut. Su tu sice 2 herecke legendy ako James Stewart /It´s a Wonderful Life, Man who knew too much, Vertigo/ a Henry Fonda /My Darling Clementine, Tenkrat na Zapade/, ale humor tuna zufalo chyba. Uvod divaka aspon trochu zaujme, ale potom nastupi doslova priserna nuda, kde sa nic nedeje, len odznie kopa prazdnych dialogov. Spolu s dalsou planobou menom Firecreek 1968 je toto jeden z tych filmov, ktore sposobili, ze Stewart - a postune aj Fonda - komplet vyhasli a v 70.-kach uz nemali co ponuknut, obcasne pokusy /Strelec 1976 s Wayneom/ ostali az na par vynimiek /Letiste77/ len v znesitelnom priemere : 30 %(26.4.2016)