Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ostřílený kovboj John OHanlan (James Stewart) zdědí klub. Společně se svým parťákem Harly Sullivanem (Henry Forda) se vydávají do města. Po několika nevrlých pohledech od dam a rozpačitých od pánů zjišťují, že Cheyennský společenský klub nebude asi přesně to, co si představovali. A ani jejich idea to změnit jim nevyjde. (Jezinka)

(více)

Recenze (23)

Historik 

všechny recenze uživatele

Cheyenský společenský klub je westernová společenská komedie. Staromódně pikantní, decentně úsměvná, příjemná a velmi pohodová podívaná, v níž, aby bylo učiněno zadost žánru, dojde i na střílení. Jsem přesvědčen, že Henry Fonda a James Stewart, takto klasici žánru, si natáčení museli pěkně užít. Z filmu přímo sálá dobrá nálada, dialogy jsou pěkně napsané a jsou nenápadně prošpikovány velmi povedenými vtipy. Vřele doporučuji všem milovníkům starého dobrého Divokého západu. Na slova starého dobrého je ovšem třeba položit zvláštní důraz. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

John O'Hanlan, Harley Sullivan, Jenny, Opal Ann, Pauline, Carrie Virginia, Annie Jo a Sara Jean. Toto je hlavní seskupení postav komediálního, pohodového, nenáročného a oddechového westernu Cheyennský klub, který se odehrává v příjemném prostředí městečka Cheyenne. Hlavní mužské postavy v podání vynikajících herců Jamese Stewarta a Henryho Fondy jsou velmi sympatické, zejména pak Harley Sullivan. Náklonnost si u diváka získají také dívky z nevěstince, jenž John zdědí po svém bratrovi. Úsměvné a velmi milé je vykreslení toho, jak jsou oba muži opečováváni. Děj se dramatizuje poté, co je Jenny zbita a následně dojde na přestřelku v baru, která rozdmýchá závěrečný konflikt, jenž je poutavý díky tomu, že hlavní hrdinové nejsou žádnými pistolníky, ale obyčejnými chlápky od dobytka. Za příjemně strávnených 103 minut dávám 5*. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Obyčejný chudý kovboj zdědí nevěstinec. Chlapík je to ale dbalý mravů, tak se rozhodne podnik zavřít, čímž vyvolá nevoli obyvatel městečka i svých zaměstnankyň, které jejich práce očividně baví a je pro ně i koníčkem. ___ Takže sociální drama vykořisťovaných žen nečekejte. Tyhle holky by rády pracovaly i do roztrhání těla. Bohužel se ale nedostaví ani vtip, leda vyšumělý jako už hodně opotřebované zboží. Možná z čistého zoufalství, jak to celé utnout, přidal scénář v závěru cosi jako krevní mstu, která se do snímku vůbec nehodí. ____ Jeden vtipný nápad ještě dobrý film neudělá, a tady kromě úvodní myšlenky na nečekané dědictví, už nic jiného není. /7. 9. 14./ ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Po obsahovej stránke taký skromnejší komediálny western, ktorý navyše neoplýva ani nejak výraznejším humorom, aj keď na pár scénkach sa pobaviť dá. Film ťaží najmä z hereckého majstrovstva dvoch hereckých legiend a chémie, ktorá tu medzi nimi fungovala na sto percent. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ohromne milý western o dvoch postarších kovbojoch, ktorých priateľstvo prejde skúškou, keď jeden z nich zdedí luxusný nevestinec plný očarujúcich dám. Má to špičkový scenár natlakovaný hláškami ako "Raz som si myslel, že som zamilovaný, ale potom sa ukázalo, že sú to tráviace problémy." alebo "Bola to taká dlhá a tuhá zima, že na jar boli všetky ženy v okrese tehotné." alebo "Pauline v skutočnosti nemala problémy s pečeňou, len nosila príliš tesný korzet." Stewart a Fonda to hrajú s veľkou pohodou a je cítiť, že boli aj v skutočnosti celoživotní priatelia. Réžia hladká, film nemám hluchú ani jedinú minútu (čo je pri starých filmoch veľká vzácnosť) a dokonca aj záverečná prestrelka je veľmi pekne natočená. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • James Stewart súhlasil s natáčaním filmu a navrhol producentom, aby ponúkli rolu Harleyho Sullivana jeho dobrému priateľovi Henrymu Fondovi. Fonda si prečítal scenár a hneď súhlasil. (westerns)

Reklama

Reklama