Old Wounds (S01E01) (epizoda)

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 45 min

• filmsim

Pilot je neoriginální sci-fi, které na poli televizní zábavy nepřináší zhola nic nového. Vtipy a hlášky jsou ohrané. Neúměrné vykrádání Star Treku si může dovolit jen přiznaná parodie a ne seriál, který se očividně rozhodl být něčím víc, avšak svým oddechovým tvůrčím zápalem jen skomírá a přiživuje se na svém sci-fi vzoru, kterého nevychytrale zbůhdarma napodobuje ve všech směrech. Nevím, čím přesně chtěl Orville zaujmout a ani nevím, jestli to chci nadále zjišťovat. Což mě jako MacFarlanova fanouška značně rozhodilo. 5/10 Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům.(14.9.2017)

Takový roztodivný mišmaš všehochutí. Trochu se paroduje, občas nostalgický přejímá. To se sebou nese dost záludností. Největším prohřeškem bylo pro mě zbytečně se utápění v klišé, které někdy příliš bylo do očí. Herci se jeví jako výborná castingová volba. Vzato kolem a kolem, Orville vzbuzuje více kladných pocitů a zaslouží si pozornost i v dalších dílech.(28.9.2017)

Kde Star Trek jako hrdinský epos mlčí, tam Orville kecá, kecá a kecá. Chlapík vybaluje boty a čuchá k nim, velitel stanice si nepamatuje jméno jedné z postav (stejně jako já - Orville se prostě nebojí kontaktu s divákem). Postavy vypadají zajímavě, ač ne všichni herci mi sedli. Efekty i hudba v normě, designově zajímavá variace Star Treku. Pochválit musím naprosto parádní masky. Těším se na další díly.(11.9.2017)

• kareen

Na The Orville jsem se docela těšila, protože miluju Galaxy Quest a myslela jsem, že tohle by mohlo být něco podobného v serializované podobě. Ale jsem zklamaná na celé čáře. Celý pilot byl jen jedna velká NUDA, bez jediného originálního nápadu, jediného povedeného vtípku, bez jakéhokoliv momentu překvapení. Dokonce jsem tam nenašla žádnou alespoň trochu zábavnou nebo zajímavou postavu. Nuda, klišé, průměr... Jediné co stálo za řeč, byly celkem povedené triky a masky, ale to ve mně vzbudilo jen myšlenku na známé přísloví o perlách a sviních. Tady není nic, co by mě nalákalo na další díl, takže za mě určitě konečná.(17.2.2018)

je to fakt dobre! ale pokud to mela byt parodie tak se to asi moc nepovedlo... toho humoru aby to byla parodie tady moc neni a je to spise takovy "star trek lite", coz by nebylo vubec na skodu pokud se to udela spravne... blby je jen to, ze to vychazi ve stejnou, doby kdy se na obrazovky vraci i skutecny star trek discovery, ale uvidime...(4.10.2017)