Krill (S01E06) (epizoda)

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 43 min

Pro mě nejlepší z prvních šesti epizod, člověk má velký "Star Trek feeling", který tak moc postrádám u Discovery. Kvalitní Star Trek epizody, alespoň pro mě, byly o těžkých morálních dilematech a v této epizodě máme opravdu velké - je ok zabít děti nepřítele, který se navíc chystá chladnokrevně vyvraždit stovky tisíc našich civilistů? Ústřední duo se nakonec rozhodlo zachovat co nejvíc humánně a děti ušetřit, zůstala však otázka, jestli nenechali žít své budoucí vrahy co půjdou po pomstě za zabití jejich rodin. Nečekal jsem, že bude tahle show tak kvalitní a že se to vše dá ještě skloubit se skvělým humorem, nezbývá mi než doufat, že nás čeká ještě mnoho řad a epizod, jako byla tato.(4.11.2017)

Wow, ze McFarlane bude takhle umne balancovat komedii s trekovskym sci-fi dobrodruzstvim a u toho pokladat s lehkosti tezke moralni otazky a ambivalentni konce? To me nenapadlo ani v nejhlubsich snech. Smekam.(16.8.2018)

"We were on our way to get our chin horns waxed."(18.10.2017)

Jako epizoda Star Treku... ehm, totiž Orvillu... v původním duchu Roddenberryho příběhů vlastně velmi dobré, ale coby vážně míněné podobenství o aktuálních multikulturních dilematech současné společnosti, kterým se okatě snaží být, poněkud černobílé a hrozivě stereotypní.(21.10.2017)

Trošku slabšie, ako predchádzajúce diely, ale rovnako to má nielen presah, ale aj prísľub vedľajšej dejovej línie, ktorá sa môže pravidelne opakovať. Katnees Everdeen ma rozosmiala k slzám.(20.10.2017)