Identity Part II (S02E09) (epizoda)

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2019, 48 min

 • cyphercz
  *****

  Badass. Tak lze jedním slovem charakterizovat tento díl. Jsem rád, že tvůrci vysvětlili některé zvláštnosti/nesrovnalosti z předchozího dílu, zejména to, proč prostě posádku rovnou nepostříleli atp. I když byl děj v některých místech trochu přitažený za vlasy, pořád to byl napínavý příběh od začátku do konce a myslím si, že radost pohledět pro libovolného fandu scifi. Závěrečná bitva byla efektní, na můj vkus hodně přeplácaná a chaotická, ale měla samozřejmě i spoustu skvělých momentů, takže prostě celkové určitě na 5 hvězd a pravděpodobně nejlepší epizoda z dosavadních řad. Jsem hodně zvědavý na údaje o sledovanosti, snad se zastaví sestupný trend a půjde to nahoru!(1.3.2019)

 • Darth_AK
  *****

  A jsme opět tady, jako každý čtvrtek - je tady Váš Orville se svou hvězdnou posádkou! Dvojdíl Identity právě vytyčil novou laťku pro nejlepší epizodu Orvillu. Dávám dvakrát pět hvězd, protože v rámci seriálu se jedná o nadprůměrné díly, a to je nutné ocenit. Musím říct že způsob řešení "Isaac ex machina" už mě měl trošku nahnutého ke čtyřem hvězdám, protože tyhle jednočlenné hrdinské "veletoče" moc nemusím, ale naopak mě potěšilo, že se Kayloni dostali až k Zemi a nebyli nějakým zázrakem zastaveni už po cestě, takže se to vyvážilo. Málo doktorky, hodně lodí, zajímavý příběh a Krills to the rescue? Nevím co více si od Orvillu přát. Jedeme dál!(2.3.2019)

 • zipacna
  *****

  Velkolepá epizoda, pokračování skvělého dílu. Během scén, jako například vyhození z přechodové komory, mě zamrazilo. Ty se v tolik srovnávaném Star Treku často nekonali. A to se mi právě líbí. Orville je schopný a ochotný zajít dál. Kayloni, Krillové, fantastická vesmírná bitva... Mám sice pár výtek k logice Kaylonů, ale vem to čert. Tento dvojdíl je podle mě patrně jedním z nejlepších příběhů tohoto seriálu.(1.3.2019)

 • MasterD
  ****

  Parádní epizoda! Nebyly tam žádné plot holes (jako například 'proč Kayloni nechali posádku naživu', jak někteří po předchozí epizodě očekávali). Vše bylo vysvětleno. Skvělé zapojení Kryllů do boje. "Try to stay out of our way!" Chvíli jsem chtěl dát epizodě pět hvězdiček, ovšem bylo tam až příliš clichés (třeba quantum drive burst of energy, o který se "nikdo nikdy nepokusil"). Doktorka se to sice v poslední scéně snažila zachránit hláškou "Clichés become clichéd precisely because they're valid enough to bear endless repetition.", ovšem nějak mě to nepřesvědčilo. Někteří diváci oceňují, že Orville napodobuje devadesátkové Star Treky, a proto jej hodnotí lépe než Discovery; já v tom skutečně spíš než napodobování vidím kopírování, a proto si Orville asi neužívám jako většina a stále preferuju Discovery, protože nás bere někam, kde jsme ještě nebyli. Orville jen opakuje mix různých témat ze Star Treku a skutečně toho moc nového nepřináší. Přesto se těším se na další epizody! PS, jako drobná provokace: Ti, kdo dáváte pět hvězdiček, skutečně máte za to, že se tato epizoda vyrovná svým hodnocením velikánům jako The Godfather (1972) nebo Terminator 2 (1991), kteří mají jedno z nejlepších hodnocení na CSFD? Já o tom velice silně pochybuju. (Samozřejmě je možné a třeba i vhodné brát hodnocení epizod a filmů jinak, ovšem pokud ano, tak ty hvězdičky nějak ztrácejí smysl.)(2.3.2019)

 • SimiT84
  *****

  Zas tak nečekaný zvrat, jak tu někteří píší, to podle mě nebyl. Něco takového jsem čekal už vzhledem ke jménu robotické rasy, které je velmi, ale opravdu velmi podobné jménu jiné robotické rasy stvořené lidmi v BSG... Ale určitě top díl. Jen těch citových výlevů je na mě v druhé sezóně až moc... V rámci seriálů za pět, v rámci všeho možného sci-fi tak za čtyři a půl hvězdy.(6.3.2019)

 • - Spoiler: Isaac (Mark Jackson) povie Tyovi Finnovi (Kai Wener), že kód do hangáru je "A-1-4-O-6." Ty Finn však pri otvorení hangáru stlačí iba tri klávesy. (koba)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace