The Orville (TV seriál)

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2020, 26 h 37 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Halston Sage, Jessica Szohr, Chad L. Coleman, Norm MacDonald, Mike Henry, Larry Joe Campbell, Victor Garber, Chris J. Johnson, Kelly Hu, Rachael MacFarlane, Ted Danson, Ron Canada, Michaela McManus, Robert Picardo, Molly Hagan, Charlize Theron, Patrick Warburton, Christine Corpuz, Sean Cook, Brian George, Joel Swetow, Dylan Kenin, Dee Bradley Baker, JD Cullum, Jeffrey Tambor, Holland Taylor, Jonathan Adams, David Barrera, Antonio D. Charity, Deobia Oparei, Rena Owen, Brett Rickaby, Lamont Thompson, Liam Neeson, James Horan, Michael Dempsey, Caleb Brown, Fred Tatasciore, Alina Andrei, Giorgia Whigham, Steven Culp, Barry Livingston, Penny Peyser, Anne Judson-Yager, Brian Thompson, Rob Lowe, Derek Mears, Ralph Garman, Lenny von Dohlen, Erica Tazel, Philip Anthony-Rodriguez, Betsy Baker, Jay Jackson, Deborah Meister, Michael J. Sielaff, Mikey Roe, Jerry O'Donnell, Loren Lester, Roy Abramsohn, Gwen Van Dam, Greta Jung, Will Sasso, Jason Alexander, Alicia Leigh Willis, Lesley Fera, Darren Dupree Washington, Aaron McPherson, Alexander Bedria, Candice King, John Billingsley, Kerry O'Malley, Michael Traynor, Michele Boyd, John Rubinstein, Niko Nicotera, Jennifer Landon, Robert Curtis Brown, Marie-Françoise Theodore, Meredith Thomas, Arriane Alexander, Carlos E. Campos, Charles Maceo, Jack Kennedy, Brandon Young, Brent Alan Henry, Kevin Daniels, Wren T. Brown, Nick Chinlund, Carlos Bernard, Stephen Blackehart, Alveraz Ricardez, Mackenzie Astin, Robin Atkin Downes, John Fleck, Sarah Scott, Erica Shaffer, Leighton Meester, Tim Russ, Darri Ingolfsson, Stacy Highsmith, Chris Muto, F. Murray Abraham, Tony Todd, Regi Davis, Shawn Andrews, Marina Sirtis, Emerson Brooks, Kathrin Middleton, Chase Kim, Sarah Buehler, Tory Belleci, Kari Byron, Carey Jones, Maxwell Hurlburt, Rico E. Anderson, Julius Sharpe, Robert Knepper, James Morrison, Max Burkholder, Casey Sander, Michael Duisenberg, Derek Graf, Kimberly Fox, Tim Mikulecky, Chris Flanders, Cory Tucker, Bruce Willis, Yul Brynner (a.z.), Teresa Giudice (a.z.), Michael Richards (a.z.), Jerry Seinfeld (a.z.), Charlton Heston (a.z.), Josef Cannon, Chris Marroy, Chet Grissom, Julie Mitchell, Stephen Jared, Jim Mahoney, Giovanni Bejarano, Yvonne Senat Jones

Komentáře uživatelů k TV seriálu (65)

Když je parodie/pocta Star Treku lepší než současný Star Trek... Orville si podobně jako jeho vzor nehraje na hardcore sci-fi, ale je spíše komentářem a zamyšlením nad spoustou problémů současné společnosti - partnerství dvou lidí stejného pohlaví, závislost na sociálních sítích, slepá nenávist k nepříteli (USA vs. kdokoli proti komu zrovna válčí) atd. atd. A překvapilo mě, že seriál (ačkoli je komediální) bere tahle témata vážně a má k nim o říct. Opravdu vás donutí se nad určitými věcmi zamyslet bez toho, aby kázal "homosexuální manželství je super" a podobně. No popravdě se toto občas dost nevhodně míchá s komediálním tónem Orville. Ta nevyrovnanost je největší slabinou seriálu. Na druhou stranu, některé MacFarlanovy vtipy stojí opravdu za to (cokoli s robotem Isaacem), takže by byla škoda je vypustit. Ještě bych vyčetla, že některé díly mají tak hutné téma, že by si zasloužili minimálně o deset minut delší stopáž - díl někdy končí až moc rychle. Jinak je ale Orville zajímavý a zábavný seriál, který v současné éře temných a "edgy" seriálů příjemně překvapí.(14.9.2018)

Ok, tak McFarlane hrozně moc chtěl hrát ve Star Treku, ale jsa si vědom, že s jeho primitivními penisovými fórky ho do něj nepustí, si natočil vlastní fanfikci. S rozpočtem jen o trochu větším než většina existujících Star Trekovských fanfikcí. Fair enough, pořád to je tak jako u nich občas docela zábava, ale dojíždí na stejné problémy - hlavně na ne moc dobré herce, a na příběhy, které jsou buď příliš hloupé a plné zkratek, a nebo jednoduše kopírují už existující starší díly Star Treku. McFarlane tedy přidává i nějaký ten humor, no je to jen občasné odlehčení, víc se hraje na vážné a vztahové linky - a nechci tomu humoru ani říkat nadhled, ani parodie, protože ten tu moc není, jede se podle stejných schémat jako originál s důrazem na drama, jen ty postavy jsou trochu větší hovada, a víc děti na výletě, než postavy které by šlo brát vážně.Kdyby to aspoň mělo tu standardní sitcomovou délku, a lepší timing méně trapných gagů, jako čistá komedie by to mělo vážně potenciál... další Galaxy Quest se bohužel nekoná. Tahle to jediné co mě tu opravdu dokázalo rozbít byly cameo role slavných herců jako Sigurney Weaver, ty jsou velice fajn. Druhá série je skoro to samé, jen umírněnější, a asi tři nebo čtyři díly úplně opouští humor a z kvazi Star Trek komedie se to stává čistokrevnou Star Trek fanfikcí. Ne moc objevnou, nijak originální, ale ani ne špatnou - je to ale celé vyspělejší než první série, takže už to nestojí hlavně na trapnosti všeho okolo, i těch penisových vtípků docela ubylo. A Sethovo absolutní nadšení pro to být hercem ve svém vlastním Treku je prostě docela kouzelné. 7/10(5.6.2019)

Zajímavá parodie Star Treku od Setha MacFarlanea. Kupodivu ani humor není moc přepálený. Děj se odehrává v roce 2419. Kapitán Mercer je po pauze pověřen velením lodi Orville. Musí se seznámit s novou posádkou. Po menší potyčce se svojí ex se nálada uklidní a posádka začne fungovat. Fóry jsou tu dost povedené. Spousta epizod jakoby svým dějem kopíruje Star Trek. Občas se tu dočkáme i slušného filozofického přesahu, což u komedií není moc běžné. Jednotlivé díly na sebe moc nenavazují. Můžeme ale pozorovat vývoj vztahů mezi členy posádky. Kvalita jednotlivých dílů je dobrá, ale některé jsou hodně povedené. Vtipy reagují často na aktuální věci. Posádka je sympatická a obsazení taky. Nová série je tu a s ní i nový konflikt. Naší posádce se ale vše podaří vyřešit. "Moclanďané močí pouze jedou ročně." :D(8.12.2017)

Zatim tři. Na to, aby to byla jakože velká švanda to není tak vtipné, na to, aby to byl vážný seriál je to zas trošku pitomé, je to takové neustálené uprostřed. Skutečně se zasměju tak jednou za dil, jinak se spíš tak jako usměju. Třebas je to tím, že zas tolik neznám startrek, jindy si zas myslím, že to prostě jen není dobré. Sledovat budu dál.(15.12.2017)

Narozdíl od od Discovery, tohle má duši původního Star Treku. Gene Roddenberry by to myslím ocenil. Některé díly jsou hodně vážné, humoru tam není až tolik, ale zase to má nápad a je to povětšinou i chytré, takže to vůbec nevadí. jen člověk nesmí čekat řachandu typu Ted.(24.2.2020)

• bouncer

Když komediální parodie není vůbec vtipná, tak je něco špatně... mnohem kladněji vyznívá ta sci-fi část, což je u komedie/parodie trochu zvláštní věc. Škoda, mohlo to být výborné - třeba takový hraný Tripping the Rift. Seth MacFarlane není imho moc dobrý tvůrce (scénárista/režisér) s výjimkou Médi, ale herec je mnohem, MNOHEM strašnější, no exceptions.(10.2.2018)

Orville je zvláštny počin. Nerieši až tak závažne filozofické problémy ako Star Trek. Má väčší nadhľad a je väčším reflektorom súčasnej technickej kultúry a politiky. MacFarlane výborne ovláda spoločensko politický efekt vo svojom diele. Či už je to planéta, kde musíte dostávať lajky a dislajky, alebo transgender diel, alebo posledný náboženský diel. Je tam toho veľa a kupodivu to funguje. Postavy sú sympatické, situácie sú správne odľahčené a je to hlavné dobré sci-fi, ktoré dobre pracuje s motívmi, štruktúrou a pravidlami. Bavil som sa a bol som spokojný. Camea ľudí ako Theron, alebo Neeson potešia. 1.séria - 80% Na druhú sériu som sa tešil. Ale pravdou je, že jej veľmi často dochádza dych. Ľudskejšie dieli sú stále dobré. Ale akcia a moralizovanie je už dávno za hranicou znesiteľnosti. Aspoň u mňa. Herci často prehrávajú a okrem niektorých focusov na postavičky, ktoré sa potulujú po Orville táto séria ponúka pomerne malú sondu do ich psyché a do filozofických úvah, ktoré by som v tomto prípade uvítal. Druhá séria je pozerateľná a má svoje silné momenty. Ale týmto sa so seriálom lúčim. Ďalšiu sériu by som nedal. Hlavne ak sa to bude niesť v podobnom duchu. 2.séria - 60%(15.12.2017)

Prokousat se prvními epizodami, byl trošičku problém, ale cca od 4tého dílu jsem si začal na Orville zvykat a abych řekl pravdu, tak jsem si ho oblíbil. Seth MacFarlane si s námi trochu pohrál, pač by jste čekali, že to bude "ostrovtipná jízda", který bude klasický Star Trek trhat na kusy. Ale ono to tak vůbec není. Vlastně je to, je to jakýsi nový Star Trek, který Vám buďto vyhovuje nebo nikoli. Já jsem v té první skupině. Líbí se mi jak se postavy utvářejí a vyvíjejí a některé z námětů na díly, rozhodně stojí za podívání, když už má člověk pocit, že všechno ze světa sci-fi seriálů viděl. Není to sice seriál, ze kterého se posadíte na zadek, ale je to příjemná oddychovka...(12.12.2017)

Velké překvapení. Z očekávané FamilyGuyovské taškařice ve sci-fi kulisách se vyklubal víceméně rovnocenný klon Star Treku. Sofistikované příběhy jsou sice vyplněny absurdním a kapku ostřejším humorem, ale toho tam nakonec není zdaleka tolik kolik by fanoušci MacFarlana čekali.(27.1.2018)

Strašně těžký na hodnocení. Není to vyloženě parodie, ale kopírkou ST se mi to taky nazývat nechce, protože je to přecejenom poněkud jiný. MacFarlanovskej, mnohdy dost absurdní humor, je tu namontovanej na bratříčka Rodenberyho světa, a dost často se mu díky tomu daří nastavovat (ne vždy)humorný zrcadlo dnešnímu skutečnýmu světu. Díky epizodičnosti, která na mě už moc nefunguje, to pro mě není za 5*, ale jednotlivý epizody jsou každopádně povedený, maj myšlenku i nápad, kterej probouzí v divákovi zvědavost, často i ten skoro už zapomenutej úžas nad objevováním tajemství vesmíru (např. SPOILER!!!!!!!!!!! 2D svět).(6.1.2018)

Parodické prvky narážející na Star Trek jsou sice neoddiskutovatelné a četné, ale k mému překvapení si jede seriál hodně po vlastní ose a nevyhýbá se ani epizodám, které hrají na vážnější strunu. A nutno dodat, že to tvůrci dělají dobře, ačkoliv jak už to tak bývá, tak i tady se najdou trochu slabší díly. Nicméně zasmál jsem se do sytosti, obsazení mi sedělo a to i v případě MaFarlanea, kterého obyčejně moc nemusím a navíc je potěšitelný i fakt, že za relativně málo peněz dokázali filmaři poslat do světa plnokrevnou scifárnu. V dnešní době věc takřka nevídaná. Další řadu si rozhodně nenechám ujít. 80%(10.12.2017)

Možná to měla být parodie na Star Trek, ale vyšel z toho docela zajímavý bratříček Star Treku. Pokud vás to nechytne ani po sedmém dílu, ok, není to pro vás. Ne všemu se dá smát, ale stejně jako u Family Guye musíte tento druh humoru trošku akceptovat a ty vážné linky tomu sedí. UPDATE po druhé polovině 2. série: Osvěžující a rozhodně nejlepší sci-fi seriál za posledních 10 let. LOVE IT!(24.7.2019)

První epizoda horší a pak boží. Psychologické filosofické vtipné, super výprava, prostě inteligentní s nadsázkou, kam se hrabe star-trek! Díl 9. z první série je úžas.(22.1.2019)

Jakožto hardcore fanda Star Trek: TNG jsem k The Orville měla nejprve hodně rezerv. Seth MacFarlane mi nikdy nepřišel příliš vtipný, proto mě humor prvních dílů velmi iritoval. Ale čím dál příběh postupoval, tím ubylo stupidních amerických vtípků a přibylo skutečné myšlenky a vize Star Treku. To mě potěšilo. I když se nikdy na The Orville nebudu dívat stále dokola, tak, jak to dělám u TNG, tak mu rozhodně dávám velký palec nahoru. Je to pocta, je v tom cítit láska k Treku (a někdy ke SW). Jediná výtka vlastně není ani výtka - že jakmile jednou dokážete myslet "jako trekkie", odtušíte rozuzlení všech epizod během několika málo minut :D Ale i tak... 90% a doufám, že natočí další série! Je to vždy příjemně strávených cca 50minut :)(29.4.2019)

• shabazza

Ten pocit, kdy chcete natočit SF seriál, seženete peníze, relativně dobré obsazení (včetně dvou hvězdiček), a už vám chybí jen ten nápad. Tak si dáte pár panáků vodky, zazdíte to flaškou rumu a ráno se probudíte na hromadě DVD s Picardem na obalu. A v ten moment vás to praští - toužíte restartovat TNG. Ale jak to udělat, když nemůžete použít licencovaná jména a vesmír? Hmm, těžký úkol. Ale co už, tak prostě vybrakujete znělku, design lodí, posádku, skladbu scénářů, ... v podstatě všechno ... a lehce to pozměníte. Ono to třeba projde. Navíc si, a za to taky může určitě kocovina, myslíte, že máte smysl pro humor a rozhodnete se pro karikování TNG, takovou satiru SF žánru. Bohužel ale nemáte páru, co ta slova znamenají a ředitel studia chlastal s vámi, takže vám to radši podepíše a jde vyspávat svou vlastní kocovinu. No a dílo je na světě, all hail to Orville.(1.3.2019)

2. série: Druhá série začala v celku nešťastně. Neměla tolik co nabídnout a zabývala se určitou problematikou ničeho a učení toto nic rozebrat do kousků. To vše se točilo kolem určité menší snahy vytvořit něco originálního a zajímavého. Co se však kupodivu s dalšími díly zlepšovalo, až nakonec jsem byl rád, že jsem u seriálu vydržel. Kupodivu, díly, které se odehrávaly pouze na palubě Orville byly jedny z těch nejzajímavějších. MacFarlane už udělal kult animovaného seriálu a určitých komedií, které se do našich srdcí jednoznačně zapsali. Nyní se rozhodl konkurovat plně Star Treku, což chce opravdu silné a velkou koule. Ale podle mne mu to docela i vychází. Pokud by seriál dostal třeba deset sérií, věřil bych, že se z něj jednou stane stejný kult. Ale bude záležet na tvůrcích zda udrží nějakou kvalitu. A taky na Foxech (teď už vlastně Disney), jestli se ho rozhodnou udržet naživu.(29.4.2019)

Od Orville jsem čekal parodii na Star Trek. Po prvním díle to vypadalo že zvládnu možná ještě dva další a seriál odložím. Vtipy mi připadaly částečně hloupé a částečně dětinské. Třetí epizoda můj názor změnila. Humor ustoupil do pozadí a prim dostaly sociální a morální témata. Některé epizody mi připomněly známé zápletky z TOS, TNG, DS9, případně Black Mirror. Přitom nejde o žádné parazitování na fenoménu Star Treku. Scénář chytře komentuje aktuální otázky, tedy takové, které v době natáčení zmíněných seriálů ještě neexistovaly. Pochopitelně rozebírá i univerzální problémy typu svobodná vůle jedince, nebo mezilidské vztahy. Plusem je, že nenabízí snadné a líbivé odpovědi. S řešením jsem občas nesouhlasil, ale vždy se nad ním dalo přemýšlet a nakonec ho akceptovat jako možné. Vedle tohoto přístupu vypadá Star Trek Discovery jako tupé politické školení, což ostatně také je. Postava doktorky to vyjádřila krásně "Měj otevřenou mysl, ale ne tak aby ti vypadl mozek." Když už jsme u těch postav, tak každý člen můstku má vlastní osobnost, jejíž vývoj je radost sledovat. Časem se i humor vytříbil a konkrétně epizodu s01e09 považuju za výbornou romantickou komedii. Zapomeňte na Discovery, to je Star Trek leda podle názvu. Orville má startrekovskou duši a to se počítá.(8.6.2019)

"Now entering glory hole"(18.3.2018)

Setha MacFarlana znám hlavně díky jeho animákům Family Guy, American Dad a Cleveland Show. Když byl ohlášen jeho nový projekt, tak sem zpozorněl a o to víc, když bylo řečeno, že půjde o vesmírný scifi ve stylu Star Treku a bude to hraný. Seth dokázal, že i hrané snímky zvládne filmy Ted a Ted 2, takže natěšenost veliká. Bohužel pro mě nakonec docela zklamání, čekal jsem drsnou a vtipnou parodii Star Treku, která se povezene na vlně Sethových animáků a filmů, bohužel se tady Seth asi hodně krotil. Pár vtípků se tam najde, ale ve směs to je takové suché. Dá se říct, že to je takový chudší bratříček Star Treku. Příběhy jsou jednoduché a nijak extra zajímavé, občas nějaký vtípek s trošičkou akce. Postavy jsou fajn a celkově se na to i dá koukat. Docela by mě zajímalo jak se do toho nechali ukecat Charlize Theron a Liam Neeson. Navíc zárověn s Orville běžel i nový Star Trek, který je peckovní a o třídu víš, takže vedle toho vypadá Orville slabě. Velká škoda, čekal sem víc.(13.12.2017)

Výtečné a pro mě osobně nová srdcovka. A myslím si, že kdyby se tenhle seriál jmenoval Star Trek, nikomu by to nevadilo - mně tedy rozhodně ne. Protože přátelé, tohle JE Star Trek. A teď o něco vážněji - ačkoliv byl pilot skvělý, nečekal jsem, že se z Orvillu vyklube tak báječný seriál. Seriál, ve kterém mix komedie a dramatu funguje naprosto výborně a díl od dílu lépe a lépe, seriál se zápletkami, které sice v tomto žánru nejsou nijak originální (protože ani nemůžou), ale jsou prostě výborně napsané. Herci jsou skvělí, postavy naprosto báječné (oblíbil jsem si fakt všechny), znělka a lá Voager je velmi povedená, stejně tak i celá hudební složka a velmi dobré efekty. I rasy jsou dostatečně originální a navíc se to celé odehrává ve 25. století, tedy tam, kam se dosud žádný filmový a televizní Star Trek nevydal. The Orville je rozhodně nejhezčím překvapením letošního roku a jedním z nejlepších nových seriálů. A já se na druhou řadu opravdu těším. Moc. A pokud se náhodou někomu nelíbí Discovery, tohle se mu líbit bude. Protože Orville nabízí to nejlepší z klasického Star Treku ve velmi sympatickém provedení, kde prostě funguje úplně všechno. A to, že fungují vtipy a postavy je samozřejmě to nejdůležitější. 100%. A navíc se tam ukrývá i pár hodně sympatických hereckých překvapení.(25.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4