The Orville (TV seriál)

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 8 h 39 min (Minutáž: 42–45 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

Zatim tři. Na to, aby to byla jakože velká švanda to není tak vtipné, na to, aby to byl vážný seriál je to zas trošku pitomé, je to takové neustálené uprostřed. Skutečně se zasměju tak jednou za dil, jinak se spíš tak jako usměju. Třebas je to tím, že zas tolik neznám startrek, jindy si zas myslím, že to prostě jen není dobré. Sledovat budu dál.(15.12.2017)

Zajímavá parodie Star Treku od Setha MacFarlanea. Kupodivu ani humor není moc přepálený. Děj se odehrává v roce 2419. Kapitán Mercer je po pauze pověřen velením lodi Orville. Musí se seznámit s novou posádkou. Po menší potyčce se svojí ex se nálada uklidní a posádka začne fungovat. Fóry jsou tu dost povedené. Spousta epizod jakoby svým dějem kopíruje Star Trek. Občas se tu dočkáme i slušného filozofického přesahu, což u komedií není moc běžné. Jednotlivé díly na sebe moc nenavazují. Můžeme ale pozorovat vývoj vztahů mezi členy posádky. Kvalita jednotlivých dílů je dobrá, ale některé jsou hodně povedené. Vtipy reagují často na aktuální věci. Posádka je sympatická a obsazení taky. Budu se těšit za rok na novou sérii. :) "Moclanďané močí pouze jedou ročně." :D(8.12.2017)

• bouncer

Když komediální parodie není vůbec vtipná, tak je něco špatně...(10.2.2018)

Orville je zvláštny počin. Nerieši až tak závažne filozofické problémy ako Star Trek. Má väčší nadhľad a je väčším reflektorom súčasnej technickej kultúry a politiky. MacFarlane výborne ovláda spoločensko politický efekt vo svojom diele. Či už je to planéta, kde musíte dostávať lajky a dislajky, alebo transgender diel, alebo posledný náboženský diel. Je tam toho veľa a kupodivu to funguje. Postavy sú sympatické, situácie sú správne odľahčené a je to hlavné dobré sci-fi, ktoré dobre pracuje s motívmi, štruktúrou a pravidlami. Bavil som sa a bol som spokojný. Camea ľudí ako Theron, alebo Neeson potešia. 1.séria - 80%(15.12.2017)

Prokousat se prvními epizodami, byl trošičku problém, ale cca od 4tého dílu jsem si začal na Orville zvykat a abych řekl pravdu, tak jsem si ho oblíbil. Seth MacFarlane si s námi trochu pohrál, pač by jste čekali, že to bude "ostrovtipná jízda", který bude klasický Star Trek trhat na kusy. Ale ono to tak vůbec není. Vlastně je to, je to jakýsi nový Star Trek, který Vám buďto vyhovuje nebo nikoli. Já jsem v té první skupině. Líbí se mi jak se postavy utvářejí a vyvíjejí a některé z námětů na díly, rozhodně stojí za podívání, když už má člověk pocit, že všechno ze světa sci-fi seriálů viděl. Není to sice seriál, ze kterého se posadíte na zadek, ale je to příjemná oddychovka...(12.12.2017)

Velké překvapení. Z očekávané FamilyGuyovské taškařice ve sci-fi kulisách se vyklubal víceméně rovnocenný klon Star Treku. Sofistikované příběhy jsou sice vyplněny absurdním a kapku ostřejším humorem, ale toho tam nakonec není zdaleka tolik kolik by fanoušci MacFarlana čekali.(27.1.2018)

Strašně těžký na hodnocení. Není to vyloženě parodie, ale kopírkou ST se mi to taky nazývat nechce, protože je to přecejenom poněkud jiný. MacFarlanovskej, mnohdy dost absurdní humor, je tu namontovanej na bratříčka Rodenberyho světa, a dost často se mu díky tomu daří nastavovat (ne vždy)humorný zrcadlo dnešnímu skutečnýmu světu. Díky epizodičnosti, která na mě už moc nefunguje, to pro mě není za 5*, ale jednotlivý epizody jsou každopádně povedený, maj myšlenku i nápad, kterej probouzí v divákovi zvědavost, často i ten skoro už zapomenutej úžas nad objevováním tajemství vesmíru (např. SPOILER!!!!!!!!!!! 2D svět).(6.1.2018)

Parodické prvky narážející na Star Trek jsou sice neoddiskutovatelné a četné, ale k mému překvapení si jede seriál hodně po vlastní ose a nevyhýbá se ani epizodám, které hrají na vážnější strunu. A nutno dodat, že to tvůrci dělají dobře, ačkoliv jak už to tak bývá, tak i tady se najdou trochu slabší díly. Nicméně zasmál jsem se do sytosti, obsazení mi sedělo a to i v případě MaFarlanea, kterého obyčejně moc nemusím a navíc je potěšitelný i fakt, že za relativně málo peněz dokázali filmaři poslat do světa plnokrevnou scifárnu. V dnešní době věc takřka nevídaná. Další řadu si rozhodně nenechám ujít. 80%(10.12.2017)

"Now entering glory hole"(18.3.2018)

Ne taková řachanda, jak by asi člověk automaticky od MacFarlana čekal. Spíš takový odlehčenější, uvolněnější Star Trek se sympatickýma postavama. Některé díly fakt zajímavé, některé zase méně. Problém je tady i ta délka (tentokrát mi těch 40 minut přišlo dost málo).(12.4.2018)

Setha MacFarlana znám hlavně díky jeho animákům Family Guy, American Dad a Cleveland Show. Když byl ohlášen jeho nový projekt, tak sem zpozorněl a o to víc, když bylo řečeno, že půjde o vesmírný scifi ve stylu Star Treku a bude to hraný. Seth dokázal, že i hrané snímky zvládne filmy Ted a Ted 2, takže natěšenost veliká. Bohužel pro mě nakonec docela zklamání, čekal jsem drsnou a vtipnou parodii Star Treku, která se povezene na vlně Sethových animáků a filmů, bohužel se tady Seth asi hodně krotil. Pár vtípků se tam najde, ale ve směs to je takové suché. Dá se říct, že to je takový chudší bratříček Star Treku. Příběhy jsou jednoduché a nijak extra zajímavé, občas nějaký vtípek s trošičkou akce. Postavy jsou fajn a celkově se na to i dá koukat. Docela by mě zajímalo jak se do toho nechali ukecat Charlize Theron a Liam Neeson. Navíc zárověn s Orville běžel i nový Star Trek, který je peckovní a o třídu víš, takže vedle toho vypadá Orville slabě. Velká škoda, čekal sem víc.(13.12.2017)

Zatím bez přemýšlení. Nové seriály mě už roky nebaví, přesto jsem jako dlouholetý Trekkie dal šanci Star Trek Discovery. Výsledek? Hypermoderní, kontinuální příběh s neskutečnými dírami v návaznosti na celý Star Trek svět, temný, plný podivných nesympatických postav. Ale díky sledování a stahování titulků jsem se dověděl o Orville a to byla pecka! Orville je přesně takový Star Trek, jak má vypadat. Od designu lodě a jejího vnitřku, uniforem, povědomých ras či postav až po drobnosti typu Federace (Unie), základní směrnice, správného nasvícení, můstku atd atd. A jistě je tu zcela nestartrekovský humor, vyplývající z toho, že jsou tu obyčejní lidi. A tak se tu chlastá, randí, občas se někdo poblije či křičí hrůzou v nepatřičné situaci, občas k němu vedou kulturní rozdíly. Jenže ten humor nijak nenarušuje perfektní příběhy, které se dají brát 100% vážně a i když jsme je už v různých variaích viděli v nesčetně Star Trecích, Stargatech či Outer Limits, stále fungují. Jsou napínavé, občas dojemné, někdy s vynikajícími paralelami na současný svět a většinou si řeknete ano tohle je Star Trek. Efekty jsou povedené, stejně jako výprava, žádný kulisový Červený trpaslík se nekoná. A postavy? Konečně seriál, kde není půlka postav psychickými troskami, bezpáteřními zmrdy či chladnokrevnými manipulátory (ano mluvím o tobě Discovery). Kapitán a první důstojnice mají mezi sebou rozpadlé manželství a nevyřešené city ale jsou to profíci a sympaťáci, u kormidla sedí dvojice vtipálků a pařmenů, je tu Worfovský Bortus, umělá bytost Isaac připomínající Data a moudrá doktorka alias Beverly Crusherová. A také drobounká Alara se skoro supermanovskými schopnostmi. Jedinou výtkou je docela málo vesmírných bitev a akcí... ale i těch se dočkáte. Zatím paráda a moc se těším na další řadu.(14.12.2017)

Výtečné a pro mě osobně nová srdcovka. A myslím si, že kdyby se tenhle seriál jmenoval Star Trek, nikomu by to nevadilo - mně tedy rozhodně ne. Protože přátelé, tohle JE Star Trek. A teď o něco vážněji - ačkoliv byl pilot skvělý, nečekal jsem, že se z Orvillu vyklube tak báječný seriál. Seriál, ve kterém mix komedie a dramatu funguje naprosto výborně a díl od dílu lépe a lépe, seriál se zápletkami, které sice v tomto žánru nejsou nijak originální (protože ani nemůžou), ale jsou prostě výborně napsané. Herci jsou skvělí, postavy naprosto báječné (oblíbil jsem si fakt všechny), znělka a lá Voager je velmi povedená, stejně tak i celá hudební složka a velmi dobré efekty. I rasy jsou dostatečně originální a navíc se to celé odehrává ve 25. století, tedy tam, kam se dosud žádný filmový a televizní Star Trek nevydal. The Orville je rozhodně nejhezčím překvapením letošního roku a jedním z nejlepších nových seriálů. A já se na druhou řadu opravdu těším. Moc. A pokud se náhodou někomu nelíbí Discovery, tohle se mu líbit bude. Protože Orville nabízí to nejlepší z klasického Star Treku ve velmi sympatickém provedení, kde prostě funguje úplně všechno. A to, že fungují vtipy a postavy je samozřejmě to nejdůležitější. 100%. A navíc se tam ukrývá i pár hodně sympatických hereckých překvapení.(25.12.2017)

To je tak, když je vaším celoživotním snem natočit vlastní Star Trek, jen navíc s chlastem a nekorektním humorem. A někdo vám to fakt schválí. A dá vám hlavní roli a sežene původní startrekové režiséry. K tomu přihodí špičkové CGI a áčkovej rozpočet. A vy z toho všeho uděláte něco, co má filozofický přesah, hloubku, a je po všech směrech lepší a hlavně startrekovější než ten "opravdovej" Star Trek...(11.12.2017)

Tohle je Star trek. Star trek, v kterém je sice hodně humoru, což v klasických ST nebylo a nejsem si úplně jistý zda by se to Roddenberrymu líbilo. Nicméně jako celkem by byl jistě potěšen, narozdíl od toho "opravdového" Star trek: Discovery, v kterém ze světa ST nezbylo prakticky nic. Záměrně jednoduché efekty, záměrně lehce rozeznatelné postavy, výborné příběhy a pokud to situace dovolí tak i břitký humor. Nenavazující příběhy, které dnes už tak strašně chybí...jen osobnosti, které jsou mimochodem také jednodušše, ale dobře napsané a zahrané a navíc strašně sympatické, uvěřitelné a lidské. Je to pocta klasickým ST a dalším scifi seriálům typu Krajní meze a to přitom lehkou vtipnou formou, kde ale nechybí dramatické napětí a dobré zpracování nápadů/dílů. Jen tak dál, zatím pro mě 90%(13.12.2017)

Co říct - správně udělanej moderní Star trek. Žádné zbytečné CGI a tupá akce, zato s poměrně inteligentním (dobře, z většiny) humorem a uvolněnějším podáním. SF prostředí zase po dlouhé době neslouží jako výmluva pro megalomanskou grafickou diskotéku, ale jako nástroj pro reflexi a oduševnělou kritiku současné společnosti. Nečekal sem nějak moc, dostal sem mnohem víc, než v co sem doufal - obecně to sou velmi solidní 4*, pro kohokoliv se vztahem k žánru to je za 5.(23.2.2018)

První série je za námi a resumé zní....dá se na to dívat. Je to takové "smooth", nekonfliktní,vesměs zábavné,vyjadřující se k aktuálním problémům lidstva spíše mentorskou formou než tou akční.(11.12.2017)

Nic zvláštního jsem od tohoto seriálu nečekal. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem netrpělivě čekal v dalších dnech, až bude televize volná a budu si moci pustit další díly! Jasně, je to z velké části kopie StarTreku, ale taková lehčí, veselejší, nenáročnější a to mi přišlo vhod. Navíc tu hraje pro mne známá z Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D Adrianne Palicki. Hodnotím 87%(30.12.2017)

Roddenberry by to asi nechápal... Jak může seriál s názvem Star Trek Discovery tak nezapadat do jeho životního díla a proti tomu seriál The Orville, vysílaný ve stejné době, je téměř jako by ho sám napsal... Tohle jednoduše nepochopím... Být to obráceně a tohle by byl Star Trek Orville a ten druhý by se jen nějak jmenoval, tak by byli asi všichni spokojeni, protože Discovery je hodně dobrý seriál, jen moc nezapadá do původních koncepcí samotného Star Treku a ani moc do jeho historických událostí...(11.12.2017)

1.série: Čekal jsem přisprostlý seriál parodující Star Trek a další sci-fi takovým způsobem, že na nich nezanechá nit suchou. A naštěstí jsem se nedočkal. Orvill je velmi povedený hold startrekovským starším bratříčkům (nejvíce Nové generaci a Voygeru). Jediný rozdíl je, že postavy jsou nejen důstojníky Unie, ale jsou lidmi, moclany, slizmi a dalším a mají své lidské potřeby. Takže se dokážou radovat jako malé dětí, když sestřelí nepřátelskou loď, drbou mezi sebou kolegy, souloží, řeší partnerské rozepře, nebojí se ironie a občas jim ujede sprosté slovo. Velké plus dávám za díly, které řeší problémy jiných kultur (náboženství, sociální sítě, rovnost pohlaví ad). MacFarlenovi se povedlo udělat startrekovitější seriál než je Star Trek: Discovery a navíc mu dal lidská rozměr.(6.1.2018)

<< předchozí 1 2