The Orville

• USA The Orville (více)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál se odehrává 400 let v budoucnosti a sleduje dobrodružství průzkumné vesmírné lodi Orville střední úrovně. Její posádka, lidská i mimozemská, čelí zázrakům a nebezpečím vesmíru. (Disney+)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (29)

The Orville (2017)

Orville je zvláštny počin. Nerieši až tak závažne filozofické problémy ako Star Trek. Má väčší nadhľad a je väčším reflektorom súčasnej technickej kultúry a politiky. MacFarlane výborne ovláda spoločensko politický efekt vo svojom diele. Či už je to planéta, kde musíte dostávať lajky a dislajky, alebo transgender diel, alebo posledný náboženský diel. Je tam toho veľa a kupodivu to funguje. Postavy sú sympatické, situácie sú správne odľahčené a je to hlavné dobré sci-fi, ktoré dobre pracuje s motívmi, štruktúrou a pravidlami. Bavil som sa a bol som spokojný. Camea ľudí ako Theron, alebo Neeson potešia. 1.séria - 80% Na druhú sériu som sa tešil. Ale pravdou je, že jej veľmi často dochádza dych. Ľudskejšie dieli sú stále dobré. Ale akcia a moralizovanie je už dávno za hranicou znesiteľnosti. Aspoň u mňa. Herci často prehrávajú a okrem niektorých focusov na postavičky, ktoré sa potulujú po Orville táto séria ponúka pomerne malú sondu do ich psyché a do filozofických úvah, ktoré by som v tomto prípade uvítal. Druhá séria je pozerateľná a má svoje silné momenty. Ale týmto sa so seriálom lúčim. Ďalšiu sériu by som nedal. Hlavne ak sa to bude niesť v podobnom duchu. 2.séria - 60% ()

Season 1 (2017) (S01)

Orville Seth MacFarlanea je studnicou múdrosti ukazujúcu inteligentný spôsob prístupu k emóciám a problémom spoločnosti v atraktívnom prostredí vesmírneho cestovania. Takže v zásade ako akékoľvek iné sci-fi. Ale páči sa mi to. Nie je to také absurdne vtipné, ako by sa mohlo od predchádzajúcich Sethových prác zdať. Je to kupodivu veľmi uvedomelé. Niektoré diely trošku tlačia na pílu v moralizovaní a niektoré sú slabšie. Väčšina je ale nápaditá - postavy bavia a celkovo je to taká ľahšia verzia k novému Star Trek: Discovery. Prvá séria bola každopádne super a som spokojný. Uvidíme čo druhá. 1. Séria 80%. ()

Staré rány (2017) (S01E01)

Čo ja viem. V pohode. Bavilo ma to. Postavy sú fajn. Vtipy fungujú, hoci ich nie je veľa. Je to správne odľahčené a úprimne som zvedavý kam sa to bude vyvíjať. MacFarlane v pohode a Palicki ako obvykle breathtakin. ()

Výkon rozkazu (2017) (S01E02)

Super. Vtipné, využívajúc najlepšie prvky sci-fi seriálov a pri tom svojské. Nebyť vyslovene patetických výkrikov, tak by to bolo za plný počet. ()

O dívce (2017) (S01E03)

Skvelé. Reflektujúce. Úsmevné. Dojímavé a hlavne vyspelé. Nikdy som si nemyslel, že ma takýto seriál bude baviť. A mám pocit, že každým dielom je to lepšie a lepšie. ()

Pokud se objeví hvězdy (2017) (S01E04)

He sounds like a dick... Všetko je lepšie ak je váš kamoš Liam Neeson. Skvelý diel. ()

Pria (2017) (S01E05)

Je veľmi zábavné sledovať zarovno skvelý Star Trek a uvoľnený a predsa aktuálnejší v rámci reflektovania súčasného stavu veci - Orville. MacFarlane sa dostáva do ľudskejšej a po mnohých stránkach osobitejšej roviny. Výborný diel. ()

Krill (2017) (S01E06)

Trošku slabšie, ako predchádzajúce diely, ale rovnako to má nielen presah, ale aj prísľub vedľajšej dejovej línie, ktorá sa môže pravidelne opakovať. Katnees Everdeen ma rozosmiala k slzám. ()

Pravidlo většiny (2017) (S01E07)

Uf pomerne desivé. Temná doba lajkov a dislajkov a skvelá a trefná agitka na našu spoločnosť. Humoru je tu pomenej čo ma trochu mrzí, inak stále v rámci žánru vysoká kvalitka. Páči sa mi, že MacFarlane hovorí o dôležitých veciach takýmto spôsobom. ()

Do záhybu (2017) (S01E08)

Muselo to prísť. Slabí a nezaujímavý diel v ktorom je dominantou dvojica chlapcov, ktorý sú strašne nesympatický. A vzhľadom na to, že Isaac ma občas pekné WTF momenty ( prank s nohou) tak mi to v rámci tohto seriálu prišlo všetko akosi nasilu a veľmi uhladené. ()

Kupidova dýka (2017) (S01E09)

Vtipné. Rob Lowe ako modrý mimozemšťan vtipný. Je to návrat k prvým dielom. Lepšie ako filozofovanie. ()

Ohnivá bouře (2017) (S01E10)

Menej humoru a viacej filozofie. Toto mi skôr sedí na dospelejšie sci-fi. Hoci MacFarlane dokáže vtesnať dôležité problémy do svojho dielka Orville, niekedy kopne vedľa. Diel, ktorý je skôr výplňou, než príbehovým dielom. A je to cítiť. ()

Nové dimenze (2017) (S01E11)

V pohodičke diel. Vtipy fungujú. Rovnako aj dejové zvraty. Len by sa to žiadalo tiež tročku tlačiť na pílu. Lebo je to príliš vievewrs firendly. ()

Šílené modlářství (2017) (S01E12)

Výborný diel s veľmi dobrým posolstvom. Viacej sa tu rozoberajú vzťahy, má to aj pár super vtipov a chémia medzi protagonistami funguje. Skvelé zakončenie prvej série. Čo oceňujem najviac, bez nejakého obrovského dejového zvratu. ()

Season 2 (2018) (S02)

Ja'loja (2018) (S02E01)

Vzťahovka, ktorá naznačí niekoľko dôležitých emocionálnych issues. Oproti prvému dielu prvej série, trochu slabšie. Ale je fajn vidieť po dlhom čase staré známe postavy. Hoci idú sledovať svojho kolegu ako sa ide po roku vyšťať. ()

Prvotní pudy (2019) (S02E02)

Taký trošku gay diel. Ale v zásade je to okej. Je to podané decentne a dve hlavné dejové línie spolu pekne korespondujú. Len na to, čo všetko dokáže Orville ponúknuť je toto skôr priemer. ()

Domů (2019) (S02E03)

Odišla moja najobľúbenejšia postava.. A ešte kvôli takému hlúpemu dôvodu. Príbeh ako keby vycucaný z prsta, aby mohla odísť. Som dosť sklamaný. ()

Na Zemi nezůstalo nic kromě ryb (2019) (S02E04)

Pre mňa zatiaľ najlepší diel série. Áno je to predvídateľné ale Seth aj vďaka postavám tomu dal akúsi emocionálnu silu. A má to aj fajn akciu. ()

Celý svět je narozeninový dort (2019) (S02E05)

Začiatok zábavný. Potom sa to nesie už v takom nelogickom duchu. Stále mohli vymeniť niečo za niečo - väzňov za nejaký úžasný stroj. Myšlienka dielu potom nie je že pomáhame ale skôr klameme. Neviem. Časti, ktoré sa neberú až tak vážne sú podľa mňa lepšie. Predsa len na filozofovanie tu máme iné seriály. Priemerný diel. ()