• Mrkvič
  ****

  Taková zábavná taškařice o tom, co všechno se dá při řízené nevěře řešit. Walter Matthau je prostě kouzelný, i když i tady mi pořád připadá jako děsně starý prďola. Báby jsou na tu dobu neskutečné a ač mladší ročník, musím uznat, že na té době něco bylo. K dokonalosti filmu chybí jen nějaké silnější vyznění na závěr. Nějaká něčí zrada atd... Ale roztoužený a přesto vzorný Walter to vynahradí.(16.12.2012)

 • Illioplius
  ****

  Sú chvíle, kedy má človek chuť na niečo svieže, vtipné a nenáročné. Nechce si hlavu zapĺňať ďalšími myšlienkami, no zároveň sa nechce pozerať ani na niečo, čo je vyslovene trápne alebo čo uráža jeho vkus. A možno si to dokonca chce pozrieť v nejakej spoločnosti, kedy sa neočakáva úplná sústredenosť na film, lež je dôležitá práve aj tá spoločenská zložka. Nuž a v takejto chvíli je Sprievodca ženatého muža skvelou voľbou. Samozrejme, možno nie je vhodný do všetkých spoločností, ale vždy je tu možnosť pozrieť si film osamote, čo je nemenej dobrou voľbou – prinajmenšom na získanie dobrého tipu, keď sa vyskytne vhodná príležitosť. Tento film sa možno zaoberá kontroverznou – alebo nemravnou – témou, ale s veľkou dávkou nadsádzky a sebairónie. Keď sa námet nevery pojme takýmto spôsobom, celkom to odstraňuje zábrany a umožňuje to film sledovať uvoľnene. Sprievodca ženatého muža je zároveň nenáročnou úvahou o láske, citoch a o sexuálnej príťažlivosti. Ako sa vyrovnať s týmito niekedy protichodnými vplyvmi, je nepochybne úlohou mnohých ľudí. Aj o tom je tento film. Videné v pôvodnom znení.(3.8.2012)

 • Lokutus
  ****

  Naprosto špičková komedie jejíž jedinou náplní jsou mimořádně zábavné lekce proutníkům, jak být své ženě nevěrný pro její vlastní dobro. Jako vždy vynikající Walter Matthau je naprosto neselhávající, i když je scénář v podstatě jenom soubor různých komediálních scének, které však, narozdíl od mnoha shodně vystavěných snímků, drží velmi dobře pohromadě. Napodruhé to nejspíš nebude již tak zábavné jako při prvním shlédnutí, ale i tak představuje tento (jak je vidět v rozsahu hodnocení) nepříliš známý snímek velmi příjemné zpestření, kterého se v současnosti mezi novými snímky asi jen tak už nedočkáme.(6.9.2003)

 • igi B.
  ***

  Úsměvně neškodná konverzační oddechovka na lechtivé téma, zpracovaná jak se sluší a patří na korektní mládeži přístupný film ala >šedesátá< ... Rutinně natočený filmek o středostavovských američanech pro středostavovské američany s poněkud přehrávajícími herci, což však k tomuto typu komedií (bohužel) patří... - - - P.S. Filmu - jak už je to obvyklé v našich televizích - dost škodí plytký český dabing a formát 4:3, dívat se na konveraci blbě dabovaných ořízlých půltváří může interesovat jen televizácké čudláky, participující na takovém zprznění filmu...(9.7.2006)

 • 5150
  ****

  Pohodová komedie na téma "nevěra". Scénář napsal podle své knihy Frank Tarloff a ten je složen z mnoha krásně vypointovaných minipříběhů. Herecké obsazení je fajn - mj. Walter Matthau v hlavní roli se do podobných filmů výborně hodí, o tom není řeč. Navíc potěší řada dalších maličkostí, jako titulka "A Guide For The Married Man" od The Turtles, hudba (Johnny Williams) nebo řada perfektních hlášek ("...Ne každý zahýbá, asi jenom 43%. A jak na tebe koukám, už asi 44.").(8.3.2007)

 • - Paul Manning (Walter Matthau) si půjčuje vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace