Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou americké komedie Genea Kellyho (1912–1996), je sympatický čtyřicátník, pracující jako úředník Investiční zprostředkovatelny. Paul Manning je už čtrnáct let šťastně ženatý s Ruth. Zprvu nemůže pochopit, proč muži své manželky podvádějí s jinými ženami. Když už konečně pochopí, proč se muži odjakživa otáčí za jinými „sukněmi“, neví jak na to. Jeho přítel Ed Stander, který má na rozdíl od něj se ženami spoustu zkušeností, se mu to snaží vysvětlit, ovšem zcela neúspěšně. Tedy až do chvíle, než Paul ke svému překvapení zjistí, že ho najednou na všech ženách, které potká, nezajímá nic jiného než jejich fyzické přednosti. A je to samozřejmě Ed, který si ví rady a věnuje příteli příručku plnou pravidel a pokynů pro všechny možné eventuality svádění žen a nevěry. Ed se pochopitelně jako zkušený ujme role učitele a Paul pilně studuje a snaží se nabyté zkušenosti uplatnit v praxi. Pravidlo číslo jedna podle Eda zní, že pokud chce na celou noc opustit byt, aniž by vzbudil podezření, nesmí tvrdit, že jde tam, kde se dá dokázat, že tam není. A taky je třeba najít věrohodný důvod, proč se vzdálit na noc z domu. Přes značné obtíže se to Paulovi podaří, stejně jako naplnění dalších Edových rad. Zkouška nanečisto dopadne na výbornou, a tak je Paul podle Eda připraven na svou první nevěru. Zbývá už jen jediné. Najít tu pravou. V hlavní roli nevěrychtivého manžela uvidíme Waltera Matthaua, jeho našeptávače a zkušeného proutníka hraje Robert Morse. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Zajímavý posun od komedií 60. let postavených na situacích, vtipných dialozích, mimice a postavách (Billy Wider) k současným bláznivým komediím. Průvodce mi tak trochu evokoval Woody Allena, téma, které mu přesně odpovídá, ale by se bez pochyb popasoval s daným tématem mnohem výživněji. Walter Matthau byl štramák, o tom žádná, ale jinak jde o průměrný snímek bez většího nápadu. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Běžně mívám ve zvyku komediím s Walterem trochu nadržovat, přiznávám. Ten herec mě dávno fascinuje a vždycky říkám, že kvůli němu stojí za vidění i jinak slabý film. O Průvodci ženatého muže to bohužel říct nemůžu. V roli úředníka Paula Manninga totiž neměl příležitost uplatnit nic z toho, co ho dělalo tak výjimečným, nic z vlastní osobnosti. Po většinu filmu je vlastně jen tichým posluchačem "mouder" záletníka Eda. Kromě toho nesledujeme příliš souvislý příběh, spíš mozaiku anekdotických příhod "z manželského života", které Edovu instruktáž ilustrují. Možná že je to jen tím, že od Waltera Matthau očekávám cosi jiného, ale tento film se mi prostě nijak zvlášť nelíbí. 40% ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Úsměvně neškodná konverzační oddechovka na lechtivé téma, zpracovaná jak se sluší a patří na korektní mládeži přístupný film ala >šedesátá< ... Rutinně natočený filmek o středostavovských američanech pro středostavovské američany s poněkud přehrávajícími herci, což však k tomuto typu komedií (bohužel) patří... - - - P.S. Filmu - jak už je to obvyklé v našich televizích - dost škodí plytký český dabing a formát 4:3, dívat se na konveraci blbě dabovaných ořízlých půltváří může interesovat jen televizácké čudláky, participující na takovém zprznění filmu... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Charlie! - Co? - Co tady děláš? - Kde? - Tady! S ní! - S kým? - S ní! Jak jsi mohl! - Co? - To! - Kdy? - Když jsem přišla a ty jsi s ní ...! - S kým? - Ty moc dobře víš. S touhle ženskou tady! - Kde? - Charlie! - Co? - Tys tu měl ženskou! - Jakou ženskou? - Přece tu, co teď odešla! - Kdy?" Fantasticky ledabylé zatloukání bylo vrcholem podrobného kurzu nevěry, který mne zaujal, pobavil, poučil, ale nepřesvědčil o tom, že má případná nevěra nejvíce prospěje mé manželce. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ať už to tak chtěl Pánbůh, nebo příroda a evoluce těžko by mohlo dojít k rozmnožování bez vzájemné přitažlivosti samců a samiček. A lze k tomu využít oboustranně i naše smsly. Zrak, čich, sluch, hmat... Máme různé parfémy, barvy a laky na vlasy, holítka a depilátory, módu atd... Snažíme se zkrátka sobě vzájemně líbit. Zaujmout, strhnout pozornost. Nevím jak je to tedy s ostatními 41 pohlavími či kolik jich dnes už je, za ta mluvit nebudu páč ani nevím jak tam a kde co funguje. U tohohle filmu jsem se bavil královsky a to ze dvou důvodů. Za prvé při pomyšlení , že z něj nějaké současné feministce debilního dneška zcela jistě rupla cévka a tak je na světě zase o jednoho cvoka méně. Vždyť dobrá třetina filmu jsou záběry na polonahé ženy nebo jejich dekolty či zadečky. A za druhé je to proto, že tohle je taková parádní americká komediální klasika z konce šedesátek. Cítíte z toho že tehdy byl svět ještě v pořádku. Film je vlastně souhrnem rad převedených do epizodek co se komu kdy stalo při podvádění vyprávěných právníkem svému příteli. Ten je šťastně ženatý, ale samozřejmě jako každý čtyřicátník se rád podívá po pěkné ženě a se zájmem naslouchá radám, že nevěra je vlastně zdravá a manželství prospívá. Rady mu mají umožnit vyvarovat se základním chybám při nevěře, kterou začne plánovat. Epizodky jsou boží a nejlepší je ta s mužem, který si vzal milenku domů a ráno nemohli nalézt její podprsenku :-) . Nikdy se nenalezla, ale ten fakt že by ji mohla nalézt jeho žena jej deptá, deptá a deptá... :-)))) !!! Musím říci, že celý film je super a komu by snad nelíbyly všechny ty vnadné Američanky, může se kochat těmi neskutečnými auty co se v roce 1967 proháněla americkými městy... Já dávám za 4 termínované vklady. ! * * * * ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Paul Manning (Walter Matthau) si půjčuje vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)

Související novinky

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak… (více)

Reklama

Reklama