poster

Každý má svůj stín (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 42 min

Režie:

Josef Platz

Scénář:

Josef Platz

Scénografie:

Michael Dáňa
(další profese)
 • MickeyStuma
  ***

  Jak se zbavit strýčka Josefa, aby se uvolnil tolik potřebný pokoj. Typická lhostejnost a neúcta ke staršímu člověku v důchodovém věku. Trochu zvláštní příběh je drobátko moralizující, byť poněkud netypickou cestou. Dělat z člověka blázna za použití jeho koníčku a zájmu o vesmír spojená steoriemi o tzv. mimozemském životu je opravdu hnus a tak je strýček potrestal stejným kalibrem. Bohužel je to celé velice těžké k uchopení a tak pro mnohé velmi nesrozumitelné.(1.2.2016)

 • argenson
  *

  Vzhledem k výpravě určitě jedna z nejlevnějších věcí v dějinách Československé televize a podle toho to taky vypadá.(17.6.2016)

 • slunicko2
  ***

  Ach, ty mezilidské vztahy... 1) Trochu zvláštní příběh dost shazuje americký happy end. Je ovšem otázka, zdali by syrovější konec skousli tehdejší censoři. 2) Pěkně herecky zvládl roli 14letý Jan Potměšil (Jakub). Potěšil i 26letý gay Marcel Vašinka.(13.3.2018)

 • Marthos
  **

  Pokud to měla být satira, tak se scénáristům příliš nevyvedla. Za pozornost stojí snad jen výborný Ilja Racek, který byl tehdy takřka dvorním představitelem nejrůznějších podivínů a fantastů.(23.11.2017)

 • LadyPupu
  *

  Strašně divná, místy trapná inscenace. Za ten konec jedna hvězda. Ale s odřenýma ušima.(28.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace