Kolem nás (studentský film)

• angličtina

Around us

(festivalový název)

Krátkometrážní / Dokumentární

Česko, 2017, 7 min

Filip Alex Svoboda

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (3)

Kolem nás má jednoduchou, ale zato velmi dobře fungující myšlenku o absurdnosti našeho života. O tom, že někdo káže vodu, ale sám pije (ať už vědomě či nevědomě) víno. O tom, že všechno je vlastně pomíjivé a až k smíchu nesmyslné. Vše je hezky vysvětleno a dlouhé, statické záběry kamery dodávají parádní feeling. Filipovi fandím. Určitě to dotáhne daleko.(26.6.2017)

• ZHODNOTITEL

A CO S TÍM? Určitě bych to nenazýval dokumentárním filmem. Spíše experimentem. A protože experiment vnímám jenom jako psychické vyměšování autorů, dávám hvězdu především za kameru. K FILMAŘSKÉMU ŘEMESLU ALE PATŘÍ JINÉ ATRIBUTY(27.2.2018)

Pohlcující, emocionální, uvědomělé, bezkonkurenční, to jsou slova, kterými by se dal snímek Kolem nás popsat, i když po shlédnutí se chvíli žádná najít nedají. K tomu všemu perfektní až by se dalo říci dokonalá forma a přesah. Je obdivuhodné, co se dá s dobrým námětem za 7 minut vybudovat a jaké umění se dá vytvořit, když má člověk jasnou tvůrčí vizi, specificky identifikovatelný rukopis a směr a schopnost si ho autorsky prosadit.(5.11.2020)