Reklama

Reklama

On/a

(festivalový název)
  • USA They
Trailer

Obsahy(1)

Nechává se oslovovat J, používá genderově neutrální zájmena a žije s rodiči na předměstí Chicaga. Ve čtrnácti musí přestat s hormonálními blokátory a o víkendu se rozhodnout, zda pubertu podstoupí jako chlapec, nebo dívka. (Febiofest)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

petrsv 

všechny recenze uživatele

Další film, který má poskytnout náhled na to, co se děje osobám s poruchou pohlavní identity. Tentokrát se jedná o období puberty, kdy mají lékaři lepší možnosti, než v pozdějším věku. Film však opravdu pouze nahlíží. Divák si odnese to, že se to děje, že s tím lze něco dělat a zhruba jak, ale to je tak všechno. Mnohem lepší film na toto téma je Just Jarlie z r. 2017. ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele

Film má svá pro a proti. Běžná veřejnost neznající kontextu se spíš jen dozví o tomto fenoménu, bohužel jim film nic moc nevysvětlí. Já si ho užíval jen díky tomu, že jsem ho bral jako atmosférický meditativní, užíval jsem si hlavního herce, celé to bylo intimní a autentické. A protože tam hrála kočka/kocour :) Výtečný ten film je v tom, že zobrazuje nebinární dítě, což je výjimečné (většinou filmy jsou o binární transidentitě… a většinou někdo zemře, což bohužel vystihuje realitu translidí.) Skvělé je, že hlavní herec je sám trans, což také začíná být možné až v poslední době. Sám v době natáčení byl na blokátorech a má s hlavní postavou mnoho společného, snaž až na po narození určené biologické/úřední pohlaví. Otevírá to pro jiné neviditelné téma trans dětí, které až v poslední době mají možnost získat díky blokátorům čas a pak se rozhodnout, jakým směrem chtějí pokračovat v pubertě a případné tranzici díky hormonům. Je to něco, co může snížit statistiky, kdy skoro až polovina trans dětí má zkušenost se sebevraždou. Nemusí projít tělesným změnami, které na svém těle dost často krajně nesnáší, ani jejich tělo nemusí být poznamenané jinými hormony (např. u trans žen testosteronem). Divácky vděčnějším filmem ale bude Klukanda (Tomboy). ()

Reklama

Hillock 

všechny recenze uživatele

Zajímavé téma, ale zprznili, co se dalo. Žádné rozvíjení postav. Pokud vám J nepřiroste k srdci, nenajdete na filmu téměř žádné pozitivum. Rozhřešení: nuda, nuda, nuda. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama