Entanglement

Jason James

Jason Filiatrault

James Liston

Andrew Harris

"Entanglement" je pre mňa vskutku fascinujúcim filmom. V prvom rade mám pocit, že už dlho som tu nemal film, ktorý by som mal záujem sledovať od začiatku do konca s takouto chuťou. Film, ktorý je veľmi nenápadný, no pod povrchom skrýva skutočne dobrý príbeh so zaujímavou story, ktorá ma zaujala a chcel som ju poznať. A v tom všetkom kraľujú naši dvaja hrdinovia v podaní Thomasa Middleticha a Jess Weixler. Obaja sú úžasní. Kým Ben on často rozpráva veľmi nezaujato a hľadá svoj život a jeho zmysel, tak Hanna má vo svojom živote veľkú dávku energie, baví sa a robí všetko to, čo nášmu hrdinovi chýba. A okrem toho je jeho skoro sestra. Vizuálna stránka filmu je podľa mňa vynikajúca. Často sme v hlave nášho hrdinu, vidíme veci jeho očami a to čo môže na jednu stranu pôsobiť ako hlúposť a lacná kravina je pre mňa naopak vtipné a fascinujúce. Ako napríklad rozprávajúca bábka u jeho psychiatričky alebo medúzy v bazéne, alebo bábkové srnky, ktoré sleduje. A práve tento štýl spôsobuje, že je tu veľa scénok, na ktoré nikdy nezabudnem. Ako scénka s písmenkovou polievkou, alebo vesmírnou tapetou. Sú urobené skutočne vizuálne pekne. A nakoľko ide o relatívne jednoduchý príbeh, človek to dokáže pokojne a pohodlne sledovať a byť fascinujúci týmito postavami. Pôsobí to presne tak, ako má. A za to film veľmi oceňujem. A rozhodne je to film, ktorý je podľa mňa hodný vášho času. Hodnotenie: A(9.9.2018)