Mobile Homes

• Francie Mobile Homes

Ali (Imogen Poots) je mladá matka a spolu so svojim osemročným synom menom Bone a jej toxickým frajerom Evanom (Callum Turner) tvoria provizórnu rodinu, ktorá sa živý ilegálnymi kšeftami. Avšak Ali jedného dňa Evana opustí a spolu s Boneom spoznajú komunitu ľudí žijúcich v mobilných domovoch. Zároveň s nimi objavia i možnosti a príležitosti na lepší, ale hlavne poctivejší život. (sochoking)

POMO

Rejža Vladimír sníma dianie citlivo, zúčastnene, a Imogen hrá bez chyby, ale námet je ohraný až beda: [Spoiler!] Teenage bezdomovkyňa s peknou tváričkou a synom sa predierajú americkým vidiekom, a keď už začne nachádzať istoty a potenciálny domov, nečakane sa znovuobjaví jej problematický boyfriend (od ktorého nedávno utiekla). A jelikož ho stále tak nejak miluje, nechá si znovu všetky nádeje a vyhliadky rozbiť... ()

sochoking

Sociálna dráma, v ktorej Imogen Poots hrá mladú matku s osemročným synom. Obaja,  plus jej debilný frajer, sa živia ilegálnymi kšeftami a majú spolu veľké plány. Avšak Imogen sa nepáči, ako jej drbnutý frajer využíva jej malého syna ku svojim kšeftom. Naserie sa a jedného dňa sa im podarí zdrhnúť. Objavia komunitu ľudí, ktorí žijú v mobilných domovoch (tie také domy, ktoré majú kolesá a sú skoro ako príves ku kamionu), ku ktorej sa pridajú a vidina na nové lepšie zajtrajšky je na obzore. Avšak to by sa nesmel zničoho nič objaviť ten jej bývalý chuj. Nečakaný silný záver filmu ma skoro položil na lopatky! ()

silentname

"Mobile Homes" má podľa mňa dobrú tému, má zaujímavé postavy, no okrem toho aj veľké množstvo klišé, ktoré z toho nevedia urobiť tak zaujímavý film, aký to podľa mňa mohol byť. Imogen Poots robí maximum a myslím si, že rovnako je na tom aj Callum Keith Rennie. Oni dvaja sú podľa mňa skvelí. A možno by som mohol povedať, že aj chlapec je celkom šikovný. Ak by som to chcel zhrnúť, tak by som povedal, že to má v pohode úvod, skvelý stred a záver má asi najviac slabých momentov. Ale zase celkové zakončenie je vynikajúce. Je to komplikované. Bol som rád, keď sa naši hrdinovia zbavili Evana, aj keď mi bolo jasné, že sa potom aj tak zase objaví a všetko sa skomplikuje. A priznávam, že na tie časti som sa netešil, lebo už mi bolo jasné, že všetko čo sa budovalo a čo ma bavilo v tom momente skončí a film bude menej zaujímavý a predvídateľný. A bolo to tak. Zachraňuje to potom asi len posledných 5 minút, ktoré sú skutočne silné a dobre napísané. Herecky obstojné, téma je podľa mňa super a je dobré vidieť aj ako je v úvodných častiach film drsný a v prostredí, kde by sme dieťa určite vidieť nechceli. Ale hold nežijeme v bavlnke. Film ma potešil, no myslím si, že keby sa už Evan neobjavil a mohli sme pokračovať v tom, čo sme začali, tak by to bolo lepšie. Môj názor. Zhodnoťte si sami a uvidíte, či je toto film pre vás. Na jedno pozretie to stačilo. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Veľmi nenápadný snímok. Až taký nenápadný, že aj po 4 rokoch som len jedenásty, ktorý tu pridal k filmu hodnotenie. Má silnú tému submisívnej ženy, ktorá je v podstate týraná, fyzicky aj psychicky, svojím narkomanským priateľom a ona má síce s ním dieťa, no ako by si neuvedomovala, že mimo neho na ňu a syna môže čaká niečo lepšie. A aj keď si to konečne uvedomí, nedokáže sa už odtrhnúť od zaužívaného života. Presne to mi pripomína aj bezdomovcov u nás alebo kriminálnikov, ktorí po dlhom čase vyjdú z basy. Už nič iné nepoznajú a na zmenu nie sú pripravení. Starý život im v podstate vyhovuje. Zároveň je tu aj ten moment, že niektoré ženy tyranov proste milujú, žiaľ, je to tak. Veľmi dobrá téma spracovaná komornejším štýlom, inak by z toho mohol byť kľudne aj oscarový snímok. A Imogen Poots skvelý výkon. ()

misbos

Vysoce zidealizované momentky ze života kohouta, kohoutova kluka, klukovy mámy, a mámina nabíječe - aneb - WHITE TRASH FOR EVER! Jo, když si soustavným sraním na časovej horizont delší než "zejtra" nadrátujete mozkovnu na to bejt lůza, těžko potom předrátovat - a většinou to nevypadá tak uhlazeně jako v tomhle filmu. ()

Troniq

Zvláštní snímek, který kombinuje skoro až poeticky podanou svobodu s totální bezvýchodností, kterou si Imogen Poots svojí submisivní povahou sama způsobuje, nechávajíce se ovládat živlem bez budoucnosti. Celé je to skvěle nasnímané na zrnitý analog, má to výborný ambient/synth soundtrack, ale prokletě se to v mnoha momentech vleče, stejně jako konec zimy někde na americkém severu. Ústřední postavy to přes skvělé herecké výkony samy neutáhnou. ()