Hung hai xing dong

Čína / Hong Kong, 2018, 130 min

Dante Lam

Elliott Leung
  • Lischai

Dřív jsem chtěl, aby mi akční filmy lhaly, že válka je super a elitní vojáci jsou frajeři. V úvodní scéně tohohle filmu čínský odstřelovač ležérně trefí z letícího (!) vrtulníku teroristu přímo do hlavy přes řadu stojících rukojmí. Teď už vím, že chci, aby mi akční filmy sice lhaly, ale zase ne tak moc.(23.8.2018)

Infiltráciu pol tucta čínskych mariňákov do teroristického tábora plného islamistov, keď im spod šatky vykukujú len "nenápadné" ŠIKMÉ očičká, ktorá je tak "trochu" komická, nejako prepáčime. Proti akcii žiadne výhrady, je prakticky neustále a na všetky možné spôsoby (ten 4tank mini battle potešil viac než bitka pri Kursku). Nadštandardne krvavé. Highlight medzi tohtoročnými war action movies, ktorých ale zase nebolo mnoho. Zoberte si napr. tohtoročný a podobný (ohľadom enemy) 12 Strong - hopla! Tak toto je ako bavenie sa o korune a o hovne, pritom to hovno má hlave 12Strong!(2.8.2018)

„JSME ČÍNSKÉ NÁMOŘNICTVO A VEZMEME VÁS DOMŮ…“ /// Námořní speciální jednotka „Sea Dragon“ v akci. Úvodní připomínka na činnost jednotky v boji proti somálským pirátům… piráti čuměj… a já teda taky! Jakoby Zdenda Troška dostal nekřesťanský prachy na akční film… efektní je tady i sklouznutí hovna do mísy… (obrazně řečeno…). Ovšem frajeři s rudou vlaječkou na rukávu nepolevujou ani pak. Vlastně v tomhle filmu NIKDY! Není čas na to ptát se kdo je kdo. Rozkaz zní jasně, takže jdeme z mise do mise. Vypráví se v kurevským tempu a vobčas to tady vypadá jako v počítačový hře. Režisér a kameraman asi mysleli, že točej nějaký intro, či co. Ale vlastně to celý do toho konceptu oslavy válečný síly Čínský osvobozenecký lidový armády krásně zapadá. Kecal bych, že mě to nudí. Jasně, tý akce je hodně (bacha nesrovnávat (!) třeba s Mission: Impossible – Fallout), ale nějakejch extra parádních kousků tady zase tolik není. Vojáci naštěstí netrpí syndromem Ethana Hunta, takže jich několik zařve, což z nich dělá lidi a vyvažuje to chybějící filmový emoce. Ovšem nejdůležitější na celým filmu je, že má bejt jakýmsi varováním pro všechny, co by chtěli strkat rypák do jejich výsosnejch vod. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Číňan a chcu se infiltrovat do Islámskýho státu. Poznají mě? 2.) Moje krédo zní: „Přemůžeš strach, přemůžeš všechno!“. 3.) Thx za titule „mindhunter29“.(22.8.2018)

• Ouwen

Tohle skutečně někoho baví?! Neustálá kalamita akčních scén, bez nějakýho smyslu? Každej týpek tam vypadá úplně stejně, nelze je nijak odlišit, akce je pouze průměrná. Z mého pohledu, může bejt technicky prvotřídní, ale na můj vkus naprosto chaotická. Přestřelky působí průměrně, protože zde absentuje nějakej pořádnej příběh, nějakej charismatickej týpek, co by ten film utáhl, nebaví mě pořád sledovat nonstop nekončící akci. Příště bych poprosil do těch sto čtyřiceti minut vtěsnat nějakou story, nebo je důležitější sledovat sprint vojáků ve slow motion?(28.8.2018)

Výborná akční jízda z Hongkongu od skvělého režiséra Dante Lama, který mě zatím nezklamal ( Kapka Krve, Neporazitelní, Demon Cop, Operace Mekong, Viral Factor vše se mi líbilo). Tentokrát však sehnal solidní rozpočet 70 milionů a natočil jeden z nejlepších akčních filmů roku, ale né na dlouho, protože Mission Impossible je za rohem. Příběhově mě ten film až tak nestrhnul a v úvodu i lehce nudil, víceméně čínské speciální komando má za úkol zachránit rukojmí, které drží rebelové a teroristé, ale jak už to bývá nic nejde podle plánu. Film má fenomenální akční scény, možná jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl. Finále trvá snad hodinu! a zaměřuje se na 8 členů speciálního komanda bojující proti 150 rebelům a je to masakr! Z akce je zde téměř vše. Nechybí souboj dvou profesionálních sniperů, kteří si jdou po krku celý film a především jsem si vzpomněl na legendárního Zajceva, přestřelky všech různých zbraní od samopalů, raketomatů, granátů a nechybí i drony!! Strategický souboj tanků, exploze na každém rohu, že by i Bay záviděl, no úplně čirá akční radost, jediné, co mi chybělo byli souboje na blízku. Velkým plusem je násilí, které je ve filmu prezentováno ( Amíci mohou závidět) Jsou zde scény jako popálené těla, výbuch autobusu s civilisty a následný záběr na odtržené končetiny, dokonce hlavy! Voják, kterému granát utrhne celou ruku a pořád bojuje o život, všichni jsou zde od krve a divák věří v krutou a drsnou válečnou zónu, kterou tam všichni prožívají. Celé to působí realisticky a profesionálně, bez patosu a cheesy scén, takže za mne hodně velká spokojenost.Jeden z nejlepších Military akčních filmů, co jsem viděl. 85%(20.7.2018)

• - Snímek vznikl i jako dárek k 90. výročí založení Čínské lidové osvobozenecké armády a patřil ve své zemi k nejnavštěvovanějším titulům. [Zdroj: Cinema 8/2018]. (Stoka)