Reklama

Reklama

Ophelia

Trailer 1

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (11)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavo poňatý Hamlet z perspektívy vedľajšej postavy bláznivej Ofélie. Námet sám o sebe fascinujúci a originálny, pre mňa ako milovníka prác geniálneho Williama Shakespeara dvojnásobne! Vizuálne prevedenie a kvalitná výprava, vrátane kostýmov, masiek a kulís, si zaslúži obrovskú pochvalu! Prekvapila ma aj Daisy Ridley, ktorej zjav absolútne zapasoval do postavy Ofélie. Čo sa týka prevedenia, tak som rád, že podstata dejovej línie bola zachovaná, hoci rozšírená skôr o vnímanie okolností z pohľadu Ofélie (a Hamlet tu bol viacmenej odsunutý na vedľajšiu koľaj). Samozrejme, vyskytli sa tu aj nejaké dejové vetvy navyše (najmä tá s lesnou čarodejnicou), ktoré sa snažili príbeh trochu "okoreniť", ale až taký výrazný vplyv na dej to zas nemalo. Jedine tak silou mocou dostať do deju alchýmiu, ktorá mohla zohrať rolu najmä v závere, ktorý ma až tak nezaujal. Prišlo mi to také, že tam silou mocou chceli dať niečo "iné" ako bolo v shakespearovskej verzii príbehu - čo bolo v konečnom dôsledku viac na škodu ako na úžitok... ()

anatheman 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrý film. Jeho předností jsou nepochybně herci (Daisy, Naomi, Clive), byť představitel Hamleta se mi zdál poněkud nevýrazný. Potěší i stylizace. Vypadá jako mix reálného středověku s romantickým a prerafaelistickým pojetím. Hodně tomu pomáhají naše památky, mezi které můžeme počítat osecký klášter a hrady Křivoklát a Pernštejn. I záběry přírody zcela připomenou naši krajinu. Sice tento stav neodpovídá Dánsku, ale to snad nikomu nemůže výrazně vadit. Rovněž za pochvalu stojí soundtrack, především jeho výraznější pasáže v úvodu a závěru filmu. A příběh? Ten zkrátka odpovídá shakespearovské klasice z Oféliiny perspektivy. Možná by filmu víc prospělo, kdyby se snažil být méně teatrální. Přechody mezi přirozeností a "blanversováním" totiž působí poněkud násilně. Za určitý zápor považuji tendenční zařazění multikulti kvót. Ale mohlo být hůř... :-) ()

Reklama

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Daisy Ridley předvedla ve filmu pouze jeden výraz - schválně se koukněte do galerie fotek. Na hlavní roli ve filmu tahle herečka prostě (ještě) nemá a v brzké době ani mít nebude. Zbytek obsazení byl spíše jako kompars, bez výraznějších momentů a scén hodných zapamatování. Určitým světlým bodem v temnotě byl Clive Owen, jeho záporák byl roztomile nesnesitelný. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Hamlet očima Ophelie? Inu, proč ne? Další filmový počin na základě divadelní hry Williama Shakespeara o Hamletovi, pochopitelně s nutnou úpravou. Máme tu nenávist, patřičnou dramatizaci v rámci daných skutků, smrt, která prostě nesmí chybět a krapet té zamilovanosti mezi Hamletem a Ophelií. Děj nemá smysl připomínat. Je to prostě Hamlet. Kostýmní snímek má pro české diváky jedno specifikum a tím je natáčení v Česku. Výprava je nádherná, scenérie překrásné, co filmové okénko, to vyloženě obrázek. Zajímavé však je, že byť je snímek podle Ophelie pojmenován, spíše budí dojem vedlejší postavy. Ani ten Hamlet není středem zájmu. Vlastně tu hlavní postavou není nikdo. Všichni v ději tak nějak jsou, každý má své místo se svým dějovým vývojem. Nikdo nevyčnívá, nikdo naopak není vržen do pozadí. Jedná se spíše o lehkou romantiku ze středověku s narážkami na Shakespearovo dílo cílené spíše pro mladé diváky. Ti starší velice rychle rozpoznají situaci kdo zabije koho, kdo stojí za politickými intriky, jaký bude další vývoj, atd. Nejdůležitější na celém konceptu však je, že Ophelia začne plně využívat své ženské přednosti a začne ovlivňovat nastavené události. Na dnešní dobu je něco takového in, neboť ženské hrdinky jsou nyní hojně představovány na základě indexu o rovnoprávnosti současných filmových příběhů. To by však v tomto případě nijak nevadilo, jako index rovnoprávnosti rasového. Mezi bohatou smetánkou v evropském středověku tu vidíme i lidi tmavé pleti afrického původu a kupodivu i Asiaty. I ten Hamlet tu má přítele s tmavou pletí. To jako vážně? Takovou představu měl Shakespeare o středověku? Ne, k takovýmto politickým vymýšlenostem historie jsem prostě nekompromisní. Tohle můj dojem ze snímku prostě posouvá hodně hluboko. A pevně doufám, že Hollywood nenapadne něco točit o středověku českém. Asi by jsme se hodně divili, kdyby lidé tmavé pleti byli na Karlštejně, mezi Husity či na dvoře Rudolfa II. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

To bola typická historická katastrofa, akých tu bolo už veľa. Daisy Ridley dokázala, že sa do Hollywoodu očividne prefajčila. Herecké umenie mizivé, nepresvedčila ma ani v Star Wars. Naomi Watts a Georgea MacKaya mám rád, ale tu nemohol nikto predviesť nič zo svojho talentu. Clive Owen absolútne nechutný a prekvapivo hral jednu z mála záporných postáv. Snímka plná kecov o láske jednej pubertiačky, ktorá je tak rozmaznaná, že sa chce kvôli nevydarenej láske zabiť. Že ja somár sa dívam na snímky kvôli obľúbeným hercom a pri ktorých viem, že ma nebudú baviť. Ale dodržal som moje pravidlo číslo jedna a to že všetky snímky, ktoré si pustím aj dopozerám do konca. Toto ale ukrutne bolelo. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel na Křivoklátě a v Praze. (rafix)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Reklama

Reklama