Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou

(TV film)
Dokumentární / Hudební
Česko, 2017, 90 min

Dokumentární koncert a film v režii Bohdana Bláhovce a Robina Kvapila, který během něj vznikl, je odrazem snahy zhmotnit podstatný odkaz Lenky Zogatové alias Zogatky v české kultuře. Do prostoru brněnského klubu Fléda se sjíždějí umělecká tělesa, muzikanti a divadelníci, kteří k fenomenální postavě tuzemské alternativní scény měli a mají silný vztah a během akce All Tomorrow's Party uspořádané na její počest spoluvytvářejí společný obraz její věčnosti – ve vlastní tvorbě, vzpomínkách, historkách, střípcích paměti i situacích. Celkovým rámcem je večírek coby sociální událost, s níž by takřečená Zogatka souzněla nejvíc. Vše se děje na symbolickém pozadí vaření polévky, do jejíhož receptu se kdysi otiskla přidáním dodnes vzpomínané ingredience byvší v rozporu s původním receptem. Postava Lenky Zogatové se zde zpřítomňuje během intenzivního vzpomínkového setkání umělců, diváků, pamětníků, kamarádů, novinářů, dětí a rodičů, a náhodných kolemjdoucích. Vzniká intenzivní promísení sfér, aktérů a uměleckých děl, do kterých se brněnská legenda otiskla. Mozaika dává tušit, že obraz pro mnohovrstevnatost osobnosti Lenky Zogatové nemůže být nikdy úplný. Její mimořádnost je během dokumentárního koncertu zpřítomněna legendárními kapelami Ještě jsme se nedohodli, Bez ladu a skladu, Ty Syčáci, Čokovoko, Midi Lidi, Urband, Krása a Dunajská vlna, a rovněž loutkovým divadlem Československo, jehož byla sama členkou. Každý ze zúčastněných s Lenkou Zogatovou něco zažil a pravděpodobně jí i za něco vděčí. (Česká televize)