Na zahradě rekreační chatky je nalezeno ohořelé tělo učitele Enna Schoppera, které někdo polil benzínem a zapálil. Vyšetřování přivádí policisty Ennova přítele Ermina do školy, kde Enno působil. Většina žáků je ze sociálně slabších rodin a se značně radikálními názory na společnost. Enno se snažil místní děti přivést k větší otevřenosti a toleranci, ale setkal se z jejich strany i s vyhrožováním smrtí. Rubinová s Karowem ale mají i další podezřele, ale vychází najevo, že rozuzlení tohoto případu předčí všechny jejich dedukce. (Česká televize)

mira007

Možná je to tím, že po týdnu sjíždění kriminálek na ČT jako Zločiny Velké Prahy a Renčovi Hlavy medúzy, což jsou milé české seriály s českými tvářemi, ale regulerní krimi aby člověk pohledal, tak když potkám tento díl Místa činu Berlín tak musím vystřelit čtyři hvězdy, ikdyž jsem tento cyklus vždy považoval za hodně nenáročnou oddechovku. Případ upálené mrtvoly učitele z homosexuálního manželství byl jeden z nejlepších s Waschkem. Zápletka stoprocentní, spád výborný, dialogy na jednotku. To je kriminálka. ()