poster

Mamma Mia! Here We Go Again

 • USA

  Mamma Mia! Here We Go Again

 • Austrálie

  Mamma Mia! Here We Go Again

 • Nizozemsko

  Mamma Mia! Here We Go Again

 • Nový Zéland

  Mamma Mia! Here We Go Again

 • Velká Británie

  Mamma Mia! Here We Go Again

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

Komentáře uživatelů k filmu (187)

 • Ryuuhei
  *

  Přes 70%? Buď jsem tedy blázen já, nebo ostatní. Upřímně, rozhodnout se udělat takový mix sequelu a prequelu je jedna věc. Druhá věc je bezdůvodně oddělat jednu z hlavních postav a minulost zpracovat stylem „z postele do postele“. Tedy, nevysvětlená smrt Donny byla paradoxní vzhledem k tomu, že jinak všichni ostatní (do jednoho a dokonce ob-generaci) přežili. Příběh spíše nudil a nepřinesl nic výjimečného, kromě několika nových písniček, resp. těch, co se ještě z alb Abby daly vydojit (a už tak to byl výběr z těch méně známých). Hodně jsem si od pohledu do minulosti sliboval, ale ve výsledku jsem jen sledoval, jak hrdinka akorát skáče od jednoho chlapa k druhému, bez jakýchkoliv citových závazků a během několika málo dní. Zajímavé byly ovšem časté přechody mezi scénami, kombinující minulost s přítomností, či dvě od sebe vzdálená místa - jakožto amatérský střihač vždy ocením takovéto povedené hry se střihy. Ve výsledku: První díl z roku 2008 se mi líbil - příběh sice taky neměl doslova dechberoucí, ale dokázal je zajímavě spojit s chytlavými a populárními skladbami. Ale teď? Pro mě nic víc, než jen sypání soli do rány, která měla zůstat uzavřena. A ta snaha o citové vydírání ke konci? Ano, slzely mi oči, ale rozhodně ne kvůli tomuhle - nějak mi nedělalo dobře ostré světlo z plátna. A ne, není to výmluva, necítil jsem jinak absolutně nic. Namísto dvou hodin v kině jsem jich v hlavě strávil dvojnásob. Už jsem se těšil, jak se nažeru, tento zážitek zapiju a svůj komentář sem vybliju. Ve výsledku si ale stejně musím nějakou tu skladbu pobrukovat - ale to je zkrátka Abba a tu já jinak rád. 30%(27.8.2018)

 • T2
  ****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $73,126,845Tržby Celosvetovo $170,526,845Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemá to už tú dynamiku a zábavnosť prvého dielu ale po prvej slabšej krivkajúcej polovici sa to konečne rozbehne a opäť strhne. Drevená Cher je tam tak trošku zbytočne, všetko ostatné je v norme, dokonca záver v celku dojemný. /videl v kine: 70%/(31.7.2018)

 • woody
  *

  Upřímně, první díl je moje guilty pleasure. Na druhou stranu, ať si kdo chce, co chce povídá, formálně se jedná o kvalitně natočený a vystavěný muzikál. Dvojka je ovšem absolutní peklo - mizerné aranžmá písniček, příšerná choreografie, děsivý zpěváci (ono je rozdíl, když neumí zpívat Pierce Brosnan a když to neumí nějaká druhořadá TV hvězdička). Děj otřesně špatný. Každý muzikál musí více či méně ospravedlnit svůj fikční svět, v němž postavy začínají zničehonic zpívat a tančit. MM2 se o to vůbec nesnaží, přičemž činí tak nestoudně špatně, až je člověku 99 % stopáže stydno - postavy večeří v napoleonské restauraci - Waterloo, jedna postava se jmenuje Fernando - Fernando... Na všech, co zůstali od minula, vidíte, jak ukrutně je to nebaví - hlavně Brosnan a Firth. MM2 bude od teď vyhrávat žebříčky nejzbytečnějších a nejupachtěnějších sequelů... Ačkoliv, i to je v dnešní době obdivuhodný výkon.(12.8.2018)

 • Hild
  ***

  V kině jsem se octla víceméně úplně náhodou, nejsem totiž zrovna fanynka prvního dílu. Je patrné, že pokračování vzniklo čistě pro peníze, film totiž postrádá jakýkoliv děj, nicméně jsem byla překvapená. Lily James je kouzelná a právě její část jsem si překvapivě docela užívala. V jistých momentech tam jde straaašně cítit ruka Richarda Curtise a to jsou přesně ty momenty, kdy máte chuť jen tak rychle zabalit kufry a nasednout na letadlo, směr nějaký odlehlý ostrov v Řecku. Zkrátka na části s Lily James se moc hezky dívá. Škoda té závěrečné půlhodiny, u které už jsem lehce trpěla, jak jsem již psala, ten film nemá děj a právě při závěrečné části si to uvědomíte nejvíce. Každopádně se v žádném případě nejedná o film, který by si zasloužil posměšky.(21.7.2018)

 • Spiker01
  ****

  Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.(13.8.2018)

 • 666teen
  ***

  https://fullmoonshop.bigcartel.com/product/abba-darkthrone-shirt(18.8.2018)

 • Rosaviva
  ****

  Já jsem se pokračování Mamma Mii docela obávala a to hned ze dvou důvodů, jednak kvůli dějové stránce a potom kvůli tomu, aby mi pokračování nezkazilo jedničku, což se naštěstí nestalo. Jednička byla určitě o hodně lepší, bláznivější, feel-good film, kdežto dvojka působila jako dospělejší a vážnější verze. Ono to ale ve výsledku nevadilo. Děj jako takový tam vlastně víceméně nebyl. Ve flashbacích jsme viděli starý známý příběh jak se Donna seznámila se Samem, Billem a Harrym a to, že víte jak to dopadne tomu vlastně vůbec nevadilo, protože je něco jiného jen slyšet jak to bylo, ale když to pak i vidíte, tak to tomu hned dodá další rozměr. Lily James byla v roli mladé Donny fakt skvělá, působila tak strašně přirozeně, že mi přišlo, že ani nehrála a bavila mě z celého filmu nejvíc. Ta současnost z ostrova pak působilo tak trochu nostalgicky, jako na návštěvě u známého, kterého jste dlouho neviděli. Sice tam nebylo vlastně vůbec nic o tom, čím si postavy prošly během těch deseti let, ale ono to vlastně ani nevadilo, to nejdůležitější tam bylo řečeno a já byla ráda, že se můžu na chvíli vrátit na Kalokairi. Ty nejznámější a nejlepší písničky si víceméně vyplýtvali v prvním díle, takže po hudební stránce to bylo trošku slabší, ale i tak se tam našlo spousta dobrých písniček, které se do toho prvního nepropracovali. Stejně mě ale nejvíc potěšilo repete těch klasických. 4*(1.8.2018)

 • mzss1
  *****

  (100%) Viděno v kině a to 2x !!!! A JE TO TAM!!! Nechci moc srovnávat, jedničku miluju, ale tohle nejen, že se jí vyrovnalo, ale já bych řekl, že i svým způsobem překonalo! První film byl takový střeštěný, komediální, zato tahle záležitost mi přišla dost serióznější, vyspělejší a také dost romantičtější. Dějové linie krásně do sebe zapadli, sledovat mladou Donnu v podání Lily James – to byl kurevsky dobrý nápad. Nejen proto, že je Lily krásná ženská, tak i proto, že se do roli mladé Donny vžila opravdu bravurně. Ke konci dojde i na nějaké ty dojemné scény. Amanda Seyfried mě zde opět bavila, byla už rozumnější a zpívat nezapomněla. No, takže po příběhové stránce je to velmi silná záležitost. Dále, písně – naprostá BOMBA. Těžko říct, která mě bavila víc. K tomu skvělá CHER na konci. Běžně dokážu filmy rozebírat v komentářích do nekonečna, ale u tohohle to popsat slovy nemohu.(28.7.2018)

 • Disk
  *****

  Zatímco jednička Mamma Mia i po deseti letech zůstává ztřeštěnou záležitostí, u které se doporučuje pít nějaký alkohol, dvojka je úplně jiný film. Dospělejší, vycizelovanější a s mnohem lepší dramaturgií a výběrem písní. Výborné propojení obou časových rovin, mladé verze původního ansámblu se nemají za co stydět a zkrátka snímek celkově hraje na city, ale naštěstí vás nevydírá. V kolonce "executive producers" jsou totiž jména Richarda Curtise a Toma Hankse, což se na snímku odrazilo v tom nejlepším slova smyslu. Je to opravdu pecka a jsem mile překvapený.(18.7.2018)

 • kingik
  *****

  Romantická partička opět zatoužila dát si švédskou zpěvnou trojku s ABBA a prozpívat se k veselým zítřkům. S lepším realizačním týmem v zádech, než jaký byl minule, se deset let od poslední klapky prvního dílu a pět let po událostech, které v něm proběhly, vrací v nebývale zpěvné síle, která diváka strhne. Za tu uplynulou dekádu se přece jen dost změnilo: tak například promiskuitní Donna je už po smrti, jen klid, fanoušci o Meryl Streep tak úplně nepřijdou, Amanda Seyfried čeká své první filmové dítě, na rozdíl od nejistoty, která panovala u její mámy v otázce otcovství, je tentokrát jisté, kdo stříkal přednostně, nástup hlásí i Pierce Brosnan (pomáhá Amandě s hotelem), Stellan Skarsgard (scénář mu přisoudil nevzhledné dvojče), Colin Firth (mezitím bohatší o Oskara), pokračování už na nich tolik nestaví, a jejich mladší verze, Cher je jednou z těch nových akvizicí, pozvedává zpěv a dopřává si roli extravagantní babičky. Hlavní osobou je mladší verze Donny, kterou sympaticky ztvárnila Lily James.Koncept z jedničky je v podstatě neměnný. Tvůrci tentokrát vsadili na prolínání současnosti s minulostí, kdy jsme svědky Donniných milostných pletek z mládí a následného otěhotnění, střídají se velkolepě pojaté romantické i lehce dramatické pasáže, vše poměrně schopně vyvážené. Ale hlavní prim hrají songy ABBA, kterých je přehršel, v repertoáru jich je stále dostatek, pravda, některé nesmrtelné se i opakují. A je povoleno nezpívat je přímo mistrovsky. Tým kolem režiséra Ol Parkera dal dohromady vkusné pokračování, které je v mnoha ohledech lepší než jeho předchůdce, technické provedení je díky vyššímu rozpočtu na kvalitní úrovni, herci vykazují patřičné zaujetí a muzikál má podobu velmi důstojného zpracování. Samozřejmostí je boj s naivitou scénáře, některé drobné rušivé momenty si také tvůrci mohli odpustit, ovšem míra iritace nedosáhla u mě nikdy takové míry, aby to film stálo body. 10/10(7.11.2018)

 • Lenny.M
  ****

  Nová Mamma Mia naprosto postrádá jakýkoliv příběh, nicméně je to nutně třeba? Já i zbytek kina jsme si to užili na plné čáře a ke konci filmu tam nebyl snad nikdo, kdo by netrsal a neodcházel s dobrou náladou. Casting se velmi povedl, Lily James byla kouzelná, jako vždy, akorát trochu škoda absence Meryl. Jediná výtka z mé strany je Cher, ta už byla moc i na mě :)(22.7.2018)

 • cashflower
  **

  Tentokrát mi pokračovanie neprinieslo ani to uspokojenie čo jednička. Z bezmocnej letargie ma prebrala na chvíľu dáma vo svetlom kostýme s bielymi vlasmi, keď po otvorení úst a jej prvých tónov nebolo pochýb, že sa jedná o Cher (na margo výzora a jej zakomponovania do “deja” sa vyjadrovať ani netreba, keďže pre mňa celý film bol veľmi zbrklý, bez výživovej zložky a tak do výsledku nudný), no bol to len okamih pred ortieľom bezmocnosti, ktorý sa niesol ponad celú stopáž. --40%--(22.10.2018)

 • heyda
  *****

  Nejdřív jsem nečekal nic, spíš jsem se obával zprznění jinak úžasných písniček ABBY. Když se začaly rojit vcelku pozitivní recenze, začal jsem být lehce namlsaný, ale stále spíš skeptický. No nakonec se ukázalo, že recenze se nemýlily a toto pokračování se díky několika silným momentům, vynikajícím pěveckým výkonům i přítomnosti mé nejmilovanější osoby, pro mě stalo nejkrásnějším letním kinozážitkem doposavaď. Dokud to běží, doporučuju vyrazit. *****(12.8.2018)

 • Flego
  ***

  Prvý film zaznamenal úspech svojou rozmarnosťou a sviežosťou, druhý bude navždy prenasledovať ťažkopádnosť v scenári a profitovanie z jednotky. Druhá Mamma Mia! ťaží zo spomienok hlavnej predstaviteľky jednotky (Meryl Streep ) a to je príliš málo aj na muzikál. Herecké obsadenie však nadmieru potešilo.(29.8.2018)

 • eLeR
  ***

  O kus horšie ako jednotka, ale scenéria nádherná a muzika kapely Abba je hádam nesmrteľná.(25.7.2018)

 • poz3n
  *

  V mnoha případech dnes bohužel platí, že množství CGI a greenscreenů ve filmu je přímo úměrné neschopnostem tvůrců a neochotě jejich producentů natočit kvalitnější biják. Nová Mamma Mia si hraje na něco, na co absolutně nemá. A to jak po stránce scénáře, tak i z hlediska filmařiny. Děj je v podstatě o ničem, všechny postavy ve filmu jsou šíleným způsobem nezdravě fixované na hlavní postavu a cokoliv je potřeba divákovi dovysvětlit, to se nacpe do nějakého kýčovitého dialogu. Podobně důležitý problém ale skýtá i nezručnost tvůrců. Především muzikálová čísla jsou hrozně nezajímavě záběrovaná, často silně staticky, chvílemi dokonce hapruje jednoduchá osa očního kontaktu mezi postavami, a co hůř, celý film sráží dolů necitlivý střih. Namísto toho, aby v daných momentech snímku dodával dynamiku, střihá v mnoha případech hudební čísla na těžkou dobu a celý temporytmus tak zpomaluje a zadrhává, ačkoliv by se měl snažit o opak. V kombinaci s tím neustálým greenscreenem, kdy si divák už nemůže být jistý autenticitou ani jednoho záběru, je celá tahle nahypovaná podívaná jeden velký provar. Rád bych viděl nějaký nový dobrý muzikál, ale Mamma Mia to rozhodně není. Ještě že ta Lily James je tak moc smoking hot. 2/10(19.7.2018)

 • dopitak
  ***

  To co v jedničce mile naznačili, ve dvojce otrocky ukázali. Líbilo se propojení obou časových linek, výběr lokalit (ačkoliv to není milované Řecko), casting nových herců. Nelíbilo vaření vyvařené nudy a fakt, že se jim na to Meryl zvysoka vyprdla. Jo a Cher, která prostě jako nejstarší ze všech vypadá pořád výborně. A Andy Garcia. Výhrady bych měl tentokrát k titulkům (nedočetl jsem se, jestli to překládala Anna Karenina nebo kdo) - od druhé písničky jsem se nutil na ně nedívat a poslouchat slova, protože když překladatel začne básnit, i v jeho rýmech by měl aspoň trochu být zachován původní smysl. Tady se ale koza a voza ještě dost vzdálily jedna druhé.(18.7.2018)

 • Dzeyna
  ***

  Jelikož je to druhý díl, tak vím, do čeho jsem šla. Nijak mě to nepřekvapilo. Chvílemi otřesné, chvílemi krásné.(11.8.2018)

 • malylada
  ***

  Bavil jsem se více než u prvního dílu. Flashbacky pěkně do příběhu zapadají a tvůrci si s choreografií dali více zaležet. Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem příjemně zpívající postavy v klišovitém ději. Až na natahovaný závěr, propletající zbytečné scény, včetně nadbytečné Cher je dvojka za mě OK......5/10(27.7.2018)

 • Lucasion
  ***

  A jsme tu znovu! Teda, Mamma Mia tu je znovu. Po deseti letech. Herci nám zestárli a já si první polovinu filmu říkám, zda tohle vůbec bylo nutné. Už při oznámení mě napadlo, že všechny dobré písničky si tvůrci vystřílely poprvé. Tak co nás čeká ve dvojce? Opakování je matka moudrosti že? Neva, já si moc rád některé písničky v novém podání připomenu. Navíc One Of Us a Knowing Me, Knowing You jsou skvělé. Přesto mě první půlka většinu času nudila a příběh je skutečně nastavovaná kaše, kde mi uniká pointa. Navíc se tvůrcům nepovedlo vychytat všechny detaily spojené s jedničkou. Škoda. V tento moment jsem byl přesvědčený o druhé hvězdě. S tím, že tohle je zbytečné pokračování, o které nikdo nestál. To by ovšem nesměl přijet Colin Firth a Stellan Skarsgård na lodi a za doprovody klasické melodie rozpoutat hudební peklo. Jakmile se sejde stará garda, tak já jsem vlastně spokojen a vidím vcelku podařený sequel, kde vše odsýpá jak má. Finále tak na mě působí trošku vynucené, ale závěrečné titulky se všemi herci je podařené. Druhá Mamma Mia je průměrná komedie ve stínu jedničky. I když se tady najdou čtyřhvězdičkové momenty. [Dolby Atmos] (58%)(29.7.2018)

 • Handle
  ****

  Co si budem, tvůrcům jsem to celé sežral i s navijákem a film jsem si užil. Prostě hodně příjemná (guilty pleasure) věc s ohromným feel good nábojem. A oproti jedničce to dokonce ani není pouhá bezduchá blbina. Dvojka se totiž dokáže opřít i o nějaké ty filmařské kvality a (alespoň v rámci možností) o trochu invence.(8.8.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace