Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

dopitak

To co v jedničce mile naznačili, ve dvojce otrocky ukázali. Líbilo se propojení obou časových linek, výběr lokalit (ačkoliv to není milované Řecko), casting nových herců. Nelíbilo vaření vyvařené nudy a fakt, že se jim na to Meryl zvysoka vyprdla. Jo a Cher, která prostě jako nejstarší ze všech vypadá pořád výborně. A Andy Garcia. Výhrady bych měl tentokrát k titulkům (nedočetl jsem se, jestli to překládala Anna Karenina nebo kdo) - od druhé písničky jsem se nutil na ně nedívat a poslouchat slova, protože když překladatel začne básnit, i v jeho rýmech by měl aspoň trochu být zachován původní smysl. Tady se ale koza a voza ještě dost vzdálily jedna druhé. ()

GodComplex

Prvni Mamma Mia! byla necekane super, plna ABBA hitu a pamatuju si jak jsem si ji presne pred 10ti lety uzival v lete v kine. Mamma Mia! Here We Go Again je uplne stejne prekvapive naprosto dustojne pokracovani. Bavilo me to, bylo zajimave sledovat restrospektivni story, prijemne prostredi, herci, feel-good atmosfera. Jediny problem je v hudbe, nejvetsi ABBA hity si uz vystrileli v jednicce, nektere se vrati, ale to uz jsme videli/slyseli a nove songy uz proste nejsou ani zdaleka takove pecicky. Jako film je to ale mozna i o neco lepsi, o cemz svedci o 10% vyssi hodnoceni jak na csfd, tak imdb. 7/10 ()

Blackhand47

Mamma Mia! byla vždycky takovou oddechovkou, na kterou se dalo podívat s rodinou. Ona ani dvojka není špatná, ale jde prostě vidět, že to je jen zbytečná ždímačka peněz. Známý příběh Donny je nám převyprávěn s několika úpravami, hlavní dějová linka nenabízí vlastně nic a Cher tu je jen proto, aby se lidi nechali zlákat na slavné jméno. Přitom je tu jen několik posledních pár minut filmu a její postava tak nemá žádnou důležitou roli. Omlazená parta fungovala docela dobře, ale linku s mrtvou Donnou fakt nechápu. Takovéto kroky se dělají, když herec obvykle zemře, a ne, že postavu zabijete za scénou, ale Meryl pak pozvete na jedno dvě hudební čísla. To fakt ne. 70% ()

jezurka42

And turning out the light, I must have yawned and cuddled up for yet another night, And rattling on the roof I must have heard the sound of rain, The day before you came. Chcete nádhernou květinu, ale nedáte ji dostatek vláhy. A tak i toto pokračování postrádá veselost, lehkost, spontálnost, krásy Řecka a neotřelý hlas Donny Sheridan. ()

Nach

Pokračování Mamma Mia! u mě přílišné očekávání nevyvolávalo. A výsledek mé obavy bohužel naplnil. Druhý díl celkem povedené jedničky postrádá stejné množství dobrých skladeb. Choreografie je sice podobná, vizuál také, ale scénář je plytký, nezajímavý, protože se v něm stane všechno to, co bylo řečeno v jedničce a nejdůležitější informaci pro celý děj známe od prvních minut filmu. Postavy sice zestárly, ale nevyvíjejí jí se. A to se značně na kvalitě celého díla podepisuje. Verdiktově jde o jednoznačně slabší počin, na který velice brzy zapomenu. 55% ()

• Natáčelo se mimo jiné na ostrově Vis v Chorvatsku, při záběrech na moře jsou nádherně vidět sousední ostrovy včetně ostrova Biševo. (vladous)
  • Pro flashbacky z Donnina (Meryl Streep) mládí byla do filmu vybraná Lily James. A ukázalo se, že obsazení nebylo daleko od pravdy. S Meryl Streep jsou vzdálené příbuzné. (griph)

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě