Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

bonovox

Kvalitatívne určite horšie ako jednotka, ale stále to má odľahčený letný tón, chytľavé songy (ak keď niektoré nanovo zrecyklované z jednotky) a hercov ktorí si to evidentne užívajú. Citeľne však chýba Meryl Streep (ak jeď sa v závere objaví) a aj predstavitelia mladších hlavných hrdinov nie sú moc presvedčivý. 50% ()

buchannon

Slovy Neda Flanderse k Homerovi: "podoj mě." Homerovi se do toho evidentně nechtělo, na rozdíl od Universalu, který se chystá již na druhé (třetí díl) dojení původního skvělého filmu. Ách jo. Doj It, Doj It mosime ich dojit! ()

KukulienkaHO

Prvý film bol príjemná, milá, zábavná a svieža podívaná... No pokračovanie "Mamma Mia! Here We Go Again" by sa dalo opísať antonymami prídavných mien, ktorými som označil jednotku. Okrem vizuálu (postavy, prostredie a pod.) sa jedná vnútorne o úplne iný film. Ja som sa tešil na muzikálovú komédiu, ktorá bude mať šmrnc. Ale dostal som romantickú "drámu", ktorá má výrazne bližšie k hudobnému filmu. Skrátka poväčšinová nezáživná a nezábavná (tie pokusy byť vtipný nebudem radšej komentovať) nuda. A to ani nehovorím o konci (teda o takej cca poslednej tretine), ktorý som regulérne pretrpel a každú minútu som kukal na čas, ako je to s príchodom tituliek. Ja teda neviem, čo zohralo hlavnú rolu pri rozhodovaní spraviť pokračovanie (či volanie fanúšikov alebo money, money, money), ale pustiť sa do toho bez normálneho potrebného scenára, bol veľmi blbý krok. Áno, réžia a scenár jednotky neboli excelentné, avšak na danú vec bohato postačovali. Dvojka je v tomto, no... Nápad rozdeliť pokračovanie na - prequel: Postavy s mladšími predstaviteľmi príliš nefungujú skrz ich staršie hviezdne stvárnenie, aj keď Lily James je výnimkou a pozerať čisto len na ňu by som vydržal pokojne a rád celý film. Udalosti si odporujú s ich popisom v prvom filme - ako načo to bolo dobré?! a sequel: Veľa bodov, ale príbeh de facto žiaden. - bolo takisto "vynikajúcim" rozhodnutím. Prečo proste nemohli spraviť obyčajný jednoduchý sequel a zbytočne to nemotať?!?! Určite by fungoval na 100pro lepšie ako toto. Celkovo to bojuje so zbytočným množstvom vedľajších postáv, ktoré slúži len ako chabá výplň v neexistujúcom príbehu. Zato hlavní hrdinovia z jednotky sú trestuhodne nevyužití. Nestarnúce hitovky skupiny ABBA prvý diel využil na maximu všetky, a tak tu ich už moc nezaznie - čo je ďalším slabým článkom. No, celkovo obrovské sklamanie. P.S.: Tunajšie hodnotenie vyzerá kladne, ale len na prvý pohľad. Vzhľadom na obrovský nepomer počtu hodnotiacich s počtom pri "Mamma Mia!" sa dá dedukovať sklamanie fanúšikov. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

Lilith03

Pokračování jsem se velmi bála, bylo tolik věcí, co se mohlo pokazit a nakonec z toho vznikl úchvatný film, který je lepší, než jednička. Dopadlo to ještě lépe, než jsem čekala, protože thriller mě vůbec nenalákal. Lily James předvedla fantastický výkon, má Donu perfektně naučenou a Cher nakonci,.. no to jsem nečekala! Amanda opět úžasná, tu mám úplně nejraději. Tohle pokračování je o dost důstojnější, dospělejší a o hodně více propracované, než jednička a proto jsem si jej i více oblíbila. ()

Luciaaas2

Maximální spokojenost, ztřeštěnou jedničku to nepřekoná, ale dvojka se vůbec nemusí za nic stydět. Vřele doporučuji. Dnes jsem byl v kině jak na jedničce, tak i hned na dvojce :-D ()

Sashmen13

Není to můj šálekčaje ale koukatelné, jinak film postihla překladatelská horečka, spousta písniček byla v titulkách přeložena někde i hrubě tak, že původní význam vymizel. ()

Sathine

Chtěla jsem dát původně 4 hvězdy, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Je to ale spíš tak 3 a 3/4. Hodně to bohužel sráží předklad písní. To byla naprostá katastrofa. Chápu, že to má mít nějaký smysl, ale spíš nedávalo smysl to, o čem zpívali a to, co si člověk přečetl v titulkách. Rozjezd byl pro mne velice rozpačitý. Hned první písnička mi úplně smysl nedávala, úplně si nemyslím, že by se tam hodila a hlavně, co se k ní nehodilo, byla choreografie. Pak se ale vše postupně zlepšovalo a přidávám se na stranu těch, kterým se nejvíce líbila dějová linka s Lily James. Přišlo mi, že ona to nehraje, že ona to prostě žije a opravdu člověku připadá, že když odjede na nějaký ostrov u moře, tak bude vše fajn, krásné a pohodové a už nebude mít nikdy žádné starosti :) ()

bigmatko

na porovnávanie filmov je desať rokov dosť dlhá doba a mohli do kín uviesť súčasne aj prvý diel aby si atmosféru diváci oživili. Retrospektíva v dvojke funguje skvelo a mňa osobne príbeh mladej Dony zaujal viac ako jej dcéry. Asi to bude tým, že Lily James je oveľa sympatickejšia a vizuálne výraznejšia či už v pohyboch alebo v speve. Brosman naštastie takmer vôbec nespieval takže to nemal čím pokaziť. Pesníčky sú naozaj výborné a dopĺňajú dej a príbeh. Záver v podaní starej mamy rozochveje celé kino. Raz darmo aj keď to Cher prehnala s plastikami tak keď začne spievať nemá nikto iný na placi šancu. Rozumný dej má síce iba časť príbehu mladej Dony a zvyšné chvíle z prítomnosti jej dcéry sú len doplnkom ale v celkom dojme to zas takú negatívnu emóciu nevyvolá. ()

danikkllnn

Ach jo. Docela mne mrzí, do jakého žánru v podstatě tohle pokračování spadlo. Vůbec sem neměl ten rozverný a natěšený a usměvavý pocit, z muzikálové komedie, kdy sem v jedničce očekával každé hudební číslo s nadšením a zatajeným dechem. Celkově to na mě působilo velmi smutně, díky částem ze současnosti, kdy nechali umřít Donnu. Ta Meryl Streep, která jednoznačně tu jedničku táhne mi ve dvojce strašně a hodně a moc chyběla. Až se divím scénáristovi, že jemu samotnému to nebylo proti srsti, nebo líto, její výstupy tak výrazně omezit.Mrzí mne, že si tvůrci nedali tu práci a nepoužili ještě více jiných songů ABBY a velkou část písniček použili z jedničky.Ale jinak písničky a hudební čísla ten film samozřejmě drží. A na konec bych vlastně vůbec nečekal, že film ukončím se slzou v oku díky krásnému duetu s původní Donnou. ()

winifred1

Mizerný scénář, strašně umělé zpívací scény, ....pár dobrých scém s původní sestavou, Meryl chybí moc, takže film nemá prakticky žádný děj, vzpomínaní na Donnino mládí totální nuda na úrovni estrády z TV NOVA. Uf!!!! Jedna hvězda za pár vtipných skečů a Colina Firtha. ()

Capri2016

Veľmi jednoduchý príbeh (opakovanie pôvodnej zápletky v pôvodnom príbehu v mladšom vydaní pred 25 rokmi), otvorenie hotelu na Gréckom ostrovu v súčasnosti a úmrtie hlavnej hrdinky Donny a spomienka na ňu. V pôvodnej historickej verzii Mamma Mia pred 25 rokmi dominovala spevom aj hereckým výkonom Lili James. Príbeh v súčasnosti má skoro minimálnu pointu a stojí na niekoľkých bodoch: niekoľko menej známych Abba piesní, záverečná srdcervúca ale zároveň perfektne ladiaca verzia piesne matky a dcéry vo veľmi malej, ale o to výraznejšej roli Meryll Streep a návrat Cher na filmové plátno v úlohe večne mladej a elektrizujúcej starej mamy, ktorej vystúpenie a spev pôsobili ako čerstvý vánok. Za pokulhávajúci a skoro žiadny scenár by som dala 2 **, za Abbu hudbu, Meryl Streep spev a návrat v jednej piesni a za bombový návrat Cher by som dala 4****. Čiže priemer týchto 2 veličín je 3***. Ale napriek môjmu hodnoteniu film odporúčam vidieť ako letnú oddychovku. ()

Yvettka

Jedna z nejhorších dvojek, co jsem kdy viděla. Nepamatuju si, kdy naposled jsem tak často koukala na hodinky. Těžce vařeno z vody, přeslazenej kýč, měla jsem co dělat vydržet do konce. Když jednička drží díky úžasné hlavní herečce, co vám zbyde, když dáte hlavní hrdinku pryč. Vata. Jedna hvězdička za Cher. ()

milada008

Pokud u jedničky jsem psal, že film vznikl proto, aby člověk vypnul a nelze od něj čekat nějaké duchovno, tak totéž platí i u dvojky. Jen první část byla tak trochu o ničem a jen díky Lily James se to povedlo zachránit. Trocha humoru se podařilo dostat do filmu až příjezdem dvou otců. Ale to byla jen předehra té hrůzy, co čekala ke konci filmu. Když přistál vrtulník a na scéně se objevila Cher, zprvu jsem myslel, že se na diváky žene Dolly Buster. S chodící reklamou na plastické operace to autoři filmu trochu přepískly a doufám, doufám, že nebude trojka, jak se Cher stala matkou. Takže kdyby ve filmu nebyla Cher, bylo by to zase na pět hvězd, takhle jsou to poctivé tři. ()

Axxym

Kdyby film vyšel v roce 1978, tak by jej sektář Jim Jones mohl použít jako motivační video pro svoje ovečky, kdyby snad spatřil na jejich tváři váhání před tím, než spolkli směs kyanidu a sedativ během největší hromadné sebevraždy historie. Pokud byste se chtěli utvrdit v představě světa jako prázdného místa bez obsahu, kde je chování lidí ploché, bez motivace, a z každého okamžiku je patrná kapitalistická snaha z vás vysát nějaké peníze, a to celé v naivním přeslazeném hávu, pak je toto ten pravý film, který vám sebere poslední zbytky důvěry v lidstvo. Film je směskou samoúčelnosti, umělé snahy o propojení písniček ABBA do smysluplného celku, absencí jakékoliv uvěřitelnosti chování postav nebo jejich motivace, a celkově z filmu prýští jednoznačná snaha vykřesat z úspěchu prvního dílu další peníze. Kdo je cílovou skupinou tohoto filmu? Naturel filmu by napověděl, že třináctiletá děvčata, ale ta by bez pomoci Googlu nevěděla, kdo je to ABBA. Chápu, že existují žánry, kde se nehraje na realismus, ale i ty pohádky mají svá pravidla a uvěřitelnost postav v rámci jejich role - každý např. chápe, že čert je zlý, protože to je čert. Ale on má svou motivaci a poslání, pokoušet lidi a hříšníky brát do pekla - a to je svým způsobem sympatické. Nevím ale jaké sympatie má vzbudit koc, která se během pár dní vyspí se třema náhodnýma borcama způsobem, že ani netuší kdo z nich by mohl být otcem jejího dítěte, a přitom se na jednoho z nich rozzlobí, že ji tak nějak zapomněl říct, že je vlastně zasnoubený - byť od svého života a snoubenky utekl na pustý ostrov, aby si utříbil myšlenky. Pak má ten chudák takové výčitky svědomí, že v chatrči na ostrově zůstane do konce života. Že ho hraje Pierce Brosnan a že je fakt velký zážitek ho slyšet zpívat, to už je věc jiná. Když už si člověk říká, že scénárista vyčerpal svou invenci ohledně toho, jak víc uměle do příběhu protlačit nějakou další švédskou hitovku, tak se na scéně objeví Cher, která vypadá jako oživlá figurína sebe sama z muzea Madame Tusseaud, a astronomickou shodou okolností tam objeví svou dávnou lásku jménem Fernando (jak jinak, že...). Možná by filmu pomohla kratší stopáž (asi tak o 114 minut), a mohl to být příjemně strávený čas. Ale takhle jsem jen hlídal hodinky a čekal, kdy ten trapas skončí. ()

TOPmoovie

na dvojku to bolo velmi dobre. je to presne ako uroven skladieb , ked porovnate hviezdnu eru hitov abby v prvom diely, a uz dohasinajuce skladby v druhom:) ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě