Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

Jan.Cada1

Dvojka v mých očích rozhodně trumfla jedničku. Moderní pojetí kamery a děj našlapaný optimismem a radostí vám prostě zaručeně zvedne náladu. Přidejte k tomu božsky hrající krásnou Lily James a máte bombastickou nenáročnou večerní podívanou. Jo a písničky zase topový, stejně jako v jedničce. ()

Uesbe

toto je bujónová kocka gýču - povarte vo vode a na chvíľu zahreje.....len veľmi nepremýšľajte nad tým, čo konzumujete... ()

MirkaP

Je to jak čaj z již jednou použitého pytlíku. Nedozvíme se vlastně nic nového. Ani ty písničky nefungují tak dobře jako v jedničce. Hlavní postavou se stala ta, která v jedničce lezla nejvíc na nervy. Nejlepší okamžiky (ale jsou krátké a není jich moc) zajišťuje Baranski (stejně jako v jedničce). Na konci je z toho šílenej doják, tak šílenej, až to hezký není. Neumím odolat citovému vydírání, ale to, že mě donutili brečet, neznamená, že je to dobrý film. Jo a příšerně nesmyslné titulky u písniček. Taky mě úplně vyděsila Cher svojí vyžehleností, naposledy jsem ji na plátně viděla v Burlesque, už tam byla dost plastová, ovšem tohle byla síla. ()

iz67 odpad!

Hrozný, strašný, zoufalý. Jedničku jsem musel dát několikrát kvůli dceři. Nebyl jsem z ní odvazanej, ale nějaký smysl to mělo, hudebně i filmově. Ale co hoši a dívky předvedly napodruhé, to je fakt hlína. Hudba - nový aranže neslapou, vokály, hrozný, příběh nula, casting průser. Jak, za tohle (výrobu) může někdo zaplatit ...? ()

l.enik.c

Předně, miluju první díl! Pokračování jsem se hodně bála a nic moc dobrého jsem od něj neočekávala. Po dějové stránce jsme se vlastně dočkali jen toho, že nám natočili to, co známe už z vyprávění z jedničky, takže žádné mistrovské dílo. Nicméně provedení ve stylu prolínání současnosti s minulostí bylo moc povedené. Celkově je to pořád vlastně úplná blbost jako předešlý díl, o tom žádná (hlavně asi poslední čtvrt hodina to úplně zabila :D), ale ve srovnání s ním dvojka hraje více na vážnější a "dospělejší" notu, nicméně i pár bláznivých scén se tam najde. Herecké obsazení mi přišlo sympatické, Lily James navíc působí, jako by jí tato role byla šitá přímo na míru a hraje s naprostou přirozeností a tak, jak jsem si mladou Donnu vždycky představovala. Jediné co mi trošku vadilo bylo opakování některých písniček z jedničky, ale to bylo asi tím, že ty největší pecky už byly vyčerpány a nějaké tam tvůrci potřebovali dostat. Já jsem naopak ráda, že většina nových písniček pro mě byla neznámá a rozšířila jsem si tak svůj hudební přehled (ve filmovém zpracování mě některé songy zaujaly dokonce mnohem víc než originál). Hodně jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, přece jen jednička u mě pořád vede, ale celkově jako milá oddechovka to na mě velmi působí a teda... asi to bylo mým aktuálním psychickým a citovým rozpoložením, ale působilo to na mě fakt hodně i emočně, probulela jsem půlku filmu a závěr mě úplně zabil (teď si asi všichni klepou na čelo, je mi to jasný). Takže vlastně mi nezbývá nic jiného než dát to plné hodnocení. Možná časem, na druhé sledování, v jiném rozpoložení, to budu vidět jinak a hodnocení se ještě změní. ()

JajinkaBec

Nelíbilo. Proč? 1) Byla odstraněna postava, která prostě "dělala" jedničku. 2) Doufala jsem, že se ve flashbacích dozvíme něco nového. Nestalo se, neboť už z jedničky víme, že Donna měla svou kapelu, přibližně ve stejné době se vyspala se třemi kluky, a že pro svou dceru by udělala všechno na světě. 3) Zatímco jednička nabídla mnoho známých songů a naprosto úchvatných choreografických scén, z dvojky si matně vybavuji jeden nebo dva. 4) Cher. Sice jednoznačně ze všech nejlépe zpívala, její "příběh" je ale tak klišoidní, až se mi chtělo sklouznout ze sedadla. Pár pozitiv nicméně najdu. Otcovská trojka tak nějak nestárne a válí pořád stejně (jednou ze scén, které mi v paměti utkvěly, je Harryho a Billova parodie na Titanik). Stejně sympatická zůstává i Sophie, byť už dávno není maminčinou holčičkou. A jo, na konci jsem si pobrečela. A když z vás film dostane takové emoce - to určitě pozitivum je. ()

fifox

"They passed me by, all of those great romances. You were, I felt, robbing me of my rightful chances. My picture clear, everything seemed so easy And so I dealt you the blow. One of us had to go. Now it's different, I want you to know. One of us is crying. One of us is lying. In his lonely bed. Staring at the ceiling. Wishing he was somewhere else instead. One of us is lonely. One of us is only. Waiting for a call. Sorry for himself, feeling stupid feeling small. Wishing he had never left at all." ()

Jehan

Třeba předeslat, že jsme šli do kina v létě a dobře naladěni vzpomínkou na mile vitální a zábavnou "jedničku". Recenze a synapse jsem raději nečetl, abych se mohl těšit; tudíž jsem netušil, že režisér měl Velké Ambice a prvotní prostinkou myšlenku obohatil o sofistikovanou časovou komposici. Díky tomu mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval, což jde samozřejmě na vrub mé bezelstné prostoduchosti. Meryl Streep mi tam nakonec vůbec nechyběla a oželel bych i její úděsný (na konec) závěrečný duchařský výstup. Další strašlivý a vskutku zbytný zážitek mi autoři připravili v podobě robotické rekonstrukce jakéhosi býložravého dinosaura, ve kterém jsem s údivem rozpoznal Cher. Strašila mě ještě ve spaní. Jinak je to fajn film. Stará parta byla zase spolu, byť působila poněkud utahaně. Její nabuzené mladé verse byly celkem prima a jen jsem litoval tristního údělu noblesního štramáka Andy Garcii, kterého jsem měl vždycky moc rád. Písničky Abby jsou naštěstí jistota. Tedy, ne že by je nebylo možno trapně zprznit, ale to se naštěstí až tak moc nestalo. Jo, a je naprostá blbost, že by řecký rybář neuměl plavat. Nechme to plavat. Výborný byl ten 4% celník nebo co to bylo. Suma sumárum - příjemný letní večer v kině. ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne zábavnejšie ako 1. Pekné, milé, dojemné a zábavné.Potešilo ma to. Dona mala zamladi teda divoký život, ()

borohub

Jako ona i Mamma mia z roku 2008 byla sračka, ale ta si aspoň na nic moc nehrála a ty songy do toho nějak seděly, tohle byla jenom nudná křeč, kde se v první hodinu v podstatě nic neděje, pak se to na chvíli probere a vypadá to dobře, pak to ale zase všechno chcípne. Moc se mi nelíbil ten styl vypravování (kolísání mezi přítomností a minulostí), děj totálně stupidní (ano stupidní byl i v prvním díle), výskyt Meryl Streep totálně zbytečná (ale chápu, snažilo se to vyvolat takový ten dojemný konec). Od tohoto filmu jsem zas tolik nečekal, ale i tak jsem byl zklamaný. 35% ()

Sharleen

Nech to šlak trafí, priznávam sa.. páčila sa mi aj jednotka a dvojka asi ešte viac. Herecké obsadenie tých, ktorí pribudli, potešilo a Lily James ako mladá Donna je úplne úžasná. Musím ale súhlasiť s tu prítomnou väčšinou, že Cher tam je navyše. ()

ondey odpad!

1 * za Meryl. Jinak absolutní nudnej nesmysl. Proč do toho ty lidi šli? To nečetli scénář?? A mělo to vůbec nějakej scénář? To se nestyděli před kamerou vršit jeden absurdní dialog za druhym a prokládat to zpíváním před zelenym plátnem? ()

DaweForeman

Oproti jedničce opravdu slabší výkon. Připadá mi to, jako by jedička si vybrala to nejlepší a v dvojce už byly jen zbytky. První dvě třetiny bych viděl jako velice nezáživné a až ke konci to začíná trochu nabírat na grádech a mít to tu živost z předchozího dílu. Chápu, že se snaží převyprávět příběh Dony v mládí a tak nějak porovnat to se životem Sofie, ale prostě po příběhové stránce je to velice nezáživné a tak si člověk jen sem tam může užít pár známých písneček od ABBY v trochu jiném podání. ()

AgnesDee

Bylo by lepší, kdyby se příběh motal kolem jedné z těch dvou linií, protože tvůrci se tak moc snažili věnovat oběma, že ani jedna nebyla na sto procent dotažená do těch podob, které by byly zcela ucelené. Muzikální čísla byla taky o dost slabší, než v předchozím díle, a v některých místech to byla dost nuda. Jediný, kdo to zachraňoval, byla dvojice tetiček, které byly občas velmi vtipné, ale občas se na ně dost zapomínalo. Což je škoda. ()

Petule3

Lily je úžasná, ale přesto to nestačí. Děj nula, zpěv strašný, prostě klasická nastavená kaše druhého dílu. Navíc nesouhlasila časová osa, podle jedničky to celé bylo trochu jinak a to mě vždycky štve, když to do dalších dílů nedodrží. Škoda, těšila jsem se a jsem zklamaná. Zůstávám u jedničky a dvojku vidět už znovu nechci. ()

JosefTomas

10 let a pár rozhodnutí, nad kterými člověk nevěřícně zakroutí hlavou. Pominu-li to, nechat Donnu zemřít (což vzhledem k rozhodnutí Merryl nějak beru), tak vytvořit polovinu filmu jako flashback o něčem, co stejně víme jak skončí, to už mi přijde trochu moc. Dobrá půlka tak vlastně nemá moc co říct a to navzdory faktu, že na Lily James se moc hezky kouká, i se poslouchá. Krok kupředu zaznamenala choreografie hudebních čísel a velmi zajímavé kamerové přechody, což bude dáno novým režisérem, který vizuálně zkrátka umí víc. Já naštěstí fanoušek muzikálu nejsem (ostatně, viděl jsem první díl teprve včera), ale být jim, tak představa, že na tohle čekám dlouhých 10 let, by mě velmi děsila. ()

ostravak30

Jsem zarytým fanouškem ABBBY a jejich písní, ale film je jiný kalibr. Namíchat lecjaký děj tak, aby se na něj daly logicky zpívat písně není snadné. První díl měl ještě svou jasnou dějovou linku a dokonce i humor. V pokračování už to s tou logikou tak jednoznačné není. Sledujeme jakési problémy při otevření hotelu, ale zpočátku tím největším jsou pouze to, že nepřijedou všichni otcové a Sophiina láska je kdesi v New Yorku. A pak také fakt, že při plánování venkovní oslavy zapomenou děvčata na fakt, že i v Řecku občas prší. A mezitím se retrospektivně odehrává příběh mladé Donny. Už víme, jak si upletla zamotanou situaci, kdy nevěděla s kým je v očekávání. Prostě skákala z postele do postele. V podstatě se vyspala s každým koho potkala. Štěstí, že jí odjížděla loď jinak by skočila asi i na celního úředníka. Ale to je ve filmu prezentováno jako roztomilost. O to horší, že ten první ji doslova ukecá, aby mu dala. Přítomnost Cher a vyvrcholení jejího vlastního krátkého příběhu je pak už jen třešnička na dortu. Takže si to shrňme. Máma byla do větru, ale je to v pohodě. K tomu se nakonec všichni tatínci dostaví, protože si uvědomí, co je důležitější. Fajn, máme tu i nějaké poselství. Jako fanoušek skupiny ABBA si přijdu na své v podobě hraného koncertu jejich písní. Jako film je to ale minimálně slabší než jednička. Kdo ví, třeba za tím stojí i změna režiséra a scénáristy. ()

Vämpiriüs odpad!

Spojení muzikálu s romantikou a komedií se očividně ne vždy povede a konkrétně tento film nezachrání ani diskotékové vypalovačky švédského fenoménu. Notná část filmu recykluje děj z prvního filmu s tím, že je to bohužel zrovna ta zajímavější část. Aranžmá písniček není úplně ideální a celkově i ten děj je katastrofa. Celkově tomu chybí dynamika a zábavnost. ()

jayman

Platí všetko, čo som napísal o trošku lepšej jednotke, tu sa k nedostatkom pridávajú ešte dejové diery (a aby som bol fér, k áčkovému obsadeniu pribúda ešte šarmantný Andy Garcia). Hoci sa nás film snaží radostným záverom presvedčiť, že bol vlastne celý cool, nedávame sa oklamať a udeľujeme mu to, čo si zaslúži - dve hviezdy. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě