poster

Červený pavouk

 • slovenský

  Červený pavúk

 • polský

  Czerwony pająk

 • anglický

  The Red Spider

  (festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (21)

 • Enšpígl
  **

  Sled často na sebe nenavazujících scén s velkým časovým rozdílem ve kterých se pohybují hlavní postavy o kterých člověk ví absolutní hovno. Herecky zvladnuté dobře, ale zbytek působí jak kdyby se díla chopili králíci z klobouku kouzelníka Kapustóna.(25.3.2016)

 • Marigold
  *

  Je to český polský film - vezmeme si žánr, který nedovedeme natočit ani podle základních pravidel, tak ta pravidla obrátíme naruby a budeme se tvářit, že to jako děláme "jinak". Všechno špatně - psychologie, chlad, logika, stavba. Při pohledu odkudkoli je Červený pavouk omyl. Hra s psychikou diváka bez pochyby - bohužel jen na to, kolik vydržíte, než vás ten film svojí naivitou urazí. #kviff2015(7.7.2015)

 • troufalka
  ***

  Vcelku fascinující příběh, kterému chybí to podstatné - nějaké rozumné rozuzlení. Působí poněkud samoúčelně. Škoda.(15.11.2017)

 • Dzeyna
  *****

  Opět skvělý výtvor. Člověk musí přemýšlet, aby to celé pochopil a vžil se do role hlavního hrdiny. Podle mě silně podceněnné zde na čsfd.(14.5.2016)

 • Baxt
  **

  Krátký film o zabíjení postavený na hlavu, maximální popisnost nahradily drastické časové výpustky. Marný pokus o něco originálního, takových chladných příběhů posedlosti tu bylo už spousta a ve velké většině byly daleko lépe natočené. Tam, kde chtěl režisér zřejmě ohromovat, tedy v novátorském estetizujícím pojetí, film selhává. Festival přirozeně ve Varu.(7.7.2015)

 • Anderton
  ***

  Príbeh o dvoch psychopatoch, ktorých motivácie by ste nepochopili ani v realite a bohužiaľ nám ich nedokáže poriadne priblížiť ani film. Ale preto sú to vlastne psychopati. Čo koho z nich viedlo k takýmto iracionálnym činom, pričom úlne mimo aj napriek faktu že nie je vrahom je Karol, zostáva tak záhadou. Vydarila sa atmosféra, vytvorená najmä výberom lokalít a nepríjemným hnedo-žltým stmaveným filtrom. Film tak aspoň po vizuálnej stránke pôsobí ucelene. Červený pavúk sa chce odlišovať od klasických krimi trilerov, čo má ale za následok ono prapodivné chovanie a nemenej divné dialógy, najmä medzi Karolom a vyšetrovateľom.(12.11.2017)

 • kaylin
  ***

  Není to natočeno jako thriller v americkém stylu, i když by mohlo téma k něčemu podobnému nabádat. Ale je jasné, že na něco takového prostě nebyly finanční prostředky, takže se jedná primárně o konverzační drama, které však nemá onu potřebnou atmosféru, která by mohla být s tématem možného odhalení sériového vraha spojené.(17.7.2017)

 • zette
  ***

  Solidni psychologicky thriller se zajimavym scenarem. Urcite sel dej lepe a atraktivneji zpracovat, ale herecke vykony, vyprava a kamera to vykompenzuje. Slusna atmosfera, ale dialogy mohly byt zivejsi. Celkem by me zajimalo, zda byl namet smysleny ci podle skutecne udalosti...(24.2.2018)

 • Master19
  ****

  Překvapivě poutavý noirový film s neokoukanými postavami a nečekaným příběhem. Tedy, příběhem... Jde jen o takové fáborky, které diváka nenechávají se úplně ztratit, ale že by nějak moc naváděly, to se říct nedá. O to víc prostoru dostává divákova fantazie, která ač tápající, rozhodně se nebude nudit. Ve výsledku potěší i dobře srozumitelná šišlavá polština a hry s kamerou s častými zajímavými kompozicemi se stropem atp. Jediné co mě tedy zklamalo byla hudba Petra Ostrouchova na kterou jsem se těšil, ale v podstatě jsem ji vůbec nezaznamenal. Možná že to znamená, že tam geniálně zapadla nebo jen zapadla. Nejsem si jist.(26.2.2018)

 • venca163
  ***

  "Film znepokojuje diváka a extrémním způsobem si s ním pohrává," řekla jakási slečna na úvod a já se začal bát. A bylo to fakt tak - o co tam jde, se prostě nedozvíte, nějaký motivace/souvislosti vám nikdo nehodlá vysvětlovat. Týpek uviděl na pouti umlácenýho kluka kladivem, přijde dom, máma se ho zeptá jak bylo a on odpoví "paráda, jezdil tam chlápek na indiánovi na šikmý stěně, nic takového jsem nikdy neviděl". Like a boss, fakt. Mělo to ale docela slušný kamerový vychytávky! (65%)(11.7.2015)

 • zdenny
  *

  Pokus o noirovou detektivku, která není ničím a už vůbec ne psychologickým thrillerem. Zde se nikdy nedozvíme, proč to ten hluboce introvertní pitomec vzal celé na sebe. Zde se vůbec nedozvíme, proč to tamten úchylný debil vůbec dělal. Zde skoro vůbec nevidíme, jak to dělal. Takže nejlepší z celého filmu je trailer a kozy Karoliny Kominek, se kterou bych dělal úplně něco jiného, než ji rozmlátil hlavu kladívkem.(1.4.2016)

 • Killda
  ***

  Kamerově a výpravou prostě dokonalé. Člověku se nechce věřit, že něco takového vzniklo v Polsku, a to ještě za spolupráce Československa. Jenže scénář pokulhává. Motivy postav nejsou zrovna dobře znázorněny a divák se tak ztrácí. Prostě přes tři * dát nemůžu.(7.7.2015)

 • dozana
  **

  50. KVIFF(13.7.2015)

 • zelvicka.
  *

  Chladný, syrový Krakow, jenže když už to vypadá, že se začně něco dít, najednou se neděje nic, které střídá zmatení. Závěr filmu je pak jen cože, cože, co? Překvapivý je skutečně výstižné slovo, ale po tomto překvapení! vám spíš budou vstávat chlupy na krku.(6.7.2015)

 • Inferio
  ***

  Je to fakt dobře natočený, ale zkrátka, i když to byl asi záměr, jsem se nemohl zbavit dojmu, že se celou dobu tak nějak chodilo kolem kaše, a pak se od ní prostě odešlo. Na thriller moc přímočaré, na polodoku málo informativní. [KVIFF 2015, Hlavní soutěž, Světová premiéra](6.7.2015)

 • billyador
  **

  IFFKV Krom skvele vypravy a hlavne kamery docela zklamani. Nemyslim, ze zamer rezisera (na ktery jsem se ho musel po predstaveni radeji zeptat) byl vyjadren dostatecne srozumitelne, tech point mohlo byt na prvni shlednuti zmatecne vic. Filmu s tak bohatou obrazovou strankou dle meho nesvedci absence hudebniho podkladu a o sympaticnosi hlavnich predstavitelu bychom mohli sahodouze diskutovat(7.7.2015)

 • jochanan
  **

  50th IFFKV Kamera, výprava, kulisy, herecké výkony, to všechno je super. Ale až někdo pochopíte, co tím chtěl režisér říct (nám ani na přímý dotaz nedokázal ani on sám odpovědět), tak mi dejte vědět...(9.7.2015)

 • jacob_cz
  **

  Kamera, exteriéry, interiéry, dekorace na jedničku. Táhlost, dějová "prázdnota", minimální hudební podkres, nevypointovanost sráží hodnocení k zemi. Podruhé už bych to celé nevydržel. [KVIFF 2015](11.7.2015)

 • rakosabasta
  ****

  Zpracováním, režií, herectvím, vlastně i scénářem to připomíná české detektivní/psychologické filmy. Možná proto je mi ten film sám o sobě "sympatický". Konec je kapku divně "americký". Až jakoby si otevíral vrátka na "druhý díl", ale každopádně představa člověka, který zajde kvůli možné slávě až tak daleko je hodně mrazivá. Kontroverzností svého tématu je určitě nadprůměrný.(29.7.2015)

 • pučmeloun
  ****

  Po vizuální stránce to je poutavý film ne nepodobný Poutům nebo Hořícímu keři. Až na to,že tady není předem známo,jak celý příběh skončí. To se bohužel nedá říci ani po konci promítání. Vnitřní motiv pachatele nacházím jen stěží, byť to chvíli vypadá, že se to rozjede, tak to přesto spíš drhne a dost otazníků přetrvává. Možná mi jen chyběl ten aha moment.(6.7.2015)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace