Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Až budeš vládnout Německu a obsadíš Polsko, pak mi zavolej," odpálí atraktivní stoupenkyně ultrapravice nešťastně zamilovaného Svena, lídra lokální buňky neonacistů. Romantická komedie? No jistě, ale také sžíravá satira, která si střílí ze všech. Z holohlavých radikálů vzývajících svastiku, ze spořádaných pravičáků středního a vyššího věku i zdánlivě neškodných „Nazi-hipsterů", z antifašistů a jejich černobílé představy o nepřátelích, z policie i z médií. Jejich miláčkem je Sebastian Klein, uznávaný spisovatel afro-německého původu, momentálně na propagační cestě k nové knize Národ potřísněný kafem aneb Německý rasismus všedního dne. Jak je možné, že antifašisty uznávaný intelektuál najednou v televizi brojí proti integraci? Po kontemplativní Křížové cestě přichází ceněný německý filmař Dietrich Brüggemann s jízlivým, punkově neurvalým, leč mimořádně inteligentním komentářem ke stavu současné německé společnosti, jenž lze snadno aplikovat i na země sousedící s režisérovou otčinou.​ (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Bachy 

všechny recenze uživatele

Ideálně začít od konce, tedy besedou s režisérem. V momentě, kdy se Brüggemann bránil výrazu 'kontroverzní' a pronesl: "I mean come on, it's a comedy," jsem jemu i filmu trochu odpustil. Heil není ani satirou ani filmem, který útočí na aktuální situaci a přináší něco nového, Heil zřejmě ani takové motivace nemá a možná ani nechce rezonovat a podnítit k myšlenkám. Heil je prostě jen komedie o hloupých lidech. A potom můžeme říkat taková ta všeříkající slova jako "budiž" nebo "dejme tomu". Nesmím se schovat do pytle plného pokrytectví - ze začátku jsem se vcelku bavil. Jenže to, že cesta nikam nevede poznáte většinou, až když po ní vykročíte. #kviff2015 ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Všude je Heil chválen za chytré pojetí problematiky. Dle mého to primitivnějším způsobem už nemohlo být podáno. Vtipy nefungovaly, i přesto, že to situace a scénář přímo nabízel. Dle mého hlavně režijně nezvládnuté a herecky až groteskně parodické (ve špatném smyslu než byl záměr). Heil působil, jako kdyby se na problematiku vrhnul Troška. ()

Reklama

LuccinyFilmy 

všechny recenze uživatele

"Německé komedie mi nepřijdou vůbec vtipné" zazní ve filmu a v zásadě to platí i na Heil. Černoch s hakenkreuzem na čele, který papouškuje xenofobní výroky, a blbí a blbější náckové, kteří dělají blbé věci, jsou spíš jen tak infantilně humorní, tak člověk se zasměje, ale je to spíše tak na desetiminutovou scénku a ne na celý film. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud se film drží satirické linie, tak je to fajn. Dělat si srandu z nácků už je tak trochu evergreen a o to víc potěšilo, že se tvůrci nebáli zesměšnit i ultralevicovou scénu. Scénka, ve které se do sebe afáci pustili, byla kouzelná. Zlatý hřeb přišel v závěrečné talk show, u které jsem se zase po nějaké době nahlas smál. Bohužel na povedené momenty připadá přibližně stejný počet těch nepovedených, u kterých se člověk nudí nebo kroutí hlavou. Když se satirický duch vytratí, je to jen laciná veselohra o idiotech a takové mě moc nebaví. Filmu budiž přičteno ke cti, že nesklouzává k vyložené trapnosti. Celkově tu vidím spoustu promarněného potenciálu, ale i tak se na to dá v pohodě dívat. 60% ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Klasická ukázka karlovarského paradoxu. Byť většina festivalové nabídky je tvořena umělecky ambiciózními, vážnými, přemýšlivými a relativně pomalými filmy, tak největších potlesků a slušných umístění v divácké ceně se dostává lehkým, nenáročným komediím bez větších přesahů. Nikomu nevyčítám tento vkus, jenom si říkám, zda se festival nakonec slušně nemíjí s cílovou skupinou. Ale víte co? Řekněme si to ve stylu Heilu. Já se mnohem líp cítím mezi mladými, usměvavými, hezky a sexy oblečenými holkami než hipsterskými intelektuálkami s výrazem na pomezí přemýšlím / jsem dementní bez elegance a sex-appealu. A těch pár samoúčelně cizích slov a odkazů v diskuzi po filmu nezpůsobuje zrovna touhu stahovat jim jejich nadměrně velké kalhotky. Takže jezděte dál, spěte při mých oblíbených filmech a pak vypadejte krásně na promenádě a v klubech. Samotný film Heil od začátku do konce staví na humorných epizodkách v podstatě groteskně parodického typu vybudovaných jednoduše nafouknutím stereotypů do extrému. Občas se trefí a je zábavný, občas je novácky trapný, v každém případě je ale jednoduchý a čistě zábavný. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama