Píseň písní (festivalový název)

Песня песен

Eva Nejman

Eva Nejman

Rimvydas Leipus

Oleksandr Tkačenko

Zasneny film, u nehoz neni mnou stanovene hodnoceni definitivni z duvodu nedoreseni dilematu, zda ma pozornost v prubehu projekce opadavala vinou prilis pomaleho toku deje, nebo to bylo dilem unavy. Vyzdvihnout je treba poetiku prostredi, starobylost zobrazovane zidovske spolecnosti ci melodicke hudebni "vstupy".(6.7.2015)

• Davered

Ucebnicovy priklad spatneho filmoveho umeni. Prazdny symbolismus, nesmyslne dialogy, a vizualy hluboko za hranici kyce.(6.7.2015)

Perfektni adaptace prozy a proz Soloma Alejchema se opira jednak o perfektni reevokaci dnes jiz neexistujiciho sveta. Jako kdyby vsechny ty stare fotky ozivly a spolu s nimi charaktery z Alejchemovych, Perecovych a Stryjkowskeho proz i s jejich casto bizarnimi, horkosladkymi a paradoxnimi pohledy na svet. Zaroven je to ale subtilni milostny pribeh o tom, jak tezko se detske sny stavaji skutecnostmi. Detska laska zustava jen ve snu se zamkem a princeznou a svet vychodoevropskych zidu zustava uzamcen ve svete snu, fotografii a filmu. Obe roviny jsou perfektni a film stoji za to videt i proto, ze adaptovat Alejchema je skoro nepredstavitelne a tady se povedlo presne skloubit smutek s humorem a bizarnosti. PS:Posledni dobou mam dojem, ze na csfd prevlada jakasi blba soutez ve vulgarite. Jasne, ten film je tak radikalni, ze nemusi sednout vsem, ale poradat tu zavody kdo na tom driv usnul, pripadne v nadavkach bez argumentu mi prijde vlastne dost pitome.(18.7.2015)

• venca163

Píseň písní nechtěně symbolizuje letošní víkendovu festivalovou zoufalost. Lidi s festival pasem byli tak frustrovaný ze soboty, na kterou prostě nebyly lístky ani místo v sálech, že stáli (jako my) víc jak 2 hodiny ve frontě na hulváta™ na tuhle 75 minutovou kravinu. Zámek, palác, já princ, ona princezna. Buzja. Omg. (45%)(14.7.2015)

• Pluhy

Plíseň Plísní... ach jo, co mě to zase napadlo zajít si na ukrajinský poetický film. Zatímco si porotci na letošním KVIFFU třeli předkožku, jaký dechberoucí, vizuálně-působivý a mysl-přesahující film nám to východní přátelé připravili, já jsem to raději zalomil a chvilku jsem si schrupl.(10.7.2015)