Príbeh trojice mladých ľudí, ktorých vojna donútila predčasne dospieť.Emma, Franz a Bruno sú traja priatelia z Terstu, ktorí sú si veľmi blízki. Do ich života však kruto zasiahne 1. svetová vojna, ktorá ich donúti predčasne dospieť a bojovať o prežitie, ale aj za svoju lásku a priateľstvo, napriek tomu, že každý z nich pochádza z iných pomerov. (STV)

clubland

Preukrutna konina na sposob RozaKundy Pičerovej, zo zaciatku strasne rychly dej, potom pomale a nudne, typicky talianske vratane priblblej hudby. Film pre domace pipky k poobednajsiemu zehleniu. ()

laik_60

jednoduché televízne spracovanie romantickej drámy z obdobia I. sv. vojny, ovenčené sladkým sentimentom. Okrem dobrých interierov, kostýmov ktoré vystihli vtedajšiu dobu , sa mi páčili aj hudobne variacie Bocceriniho kvinteta, (hudbu určite pamätáte zo záveru filmu master commander. Na filme si pochutia citlivejší diváci (diváčky) so zmyslom pre romantiku. ()

kolemjdouc

pomineme -li jednoduché zpracování,zřejmě velmi nízký rozpočet, není možné přehlédnout ústřední motiv - pro rozhodnutí od stolu zemřely miliony lidí.varování co působují války.V kterémkoliv století! A sotva uplynulo pár let a generace narozená po první světové válce šla umírat do další války.....tvůrcům se nedá upřít perfektní zobrazení té doby,interiéry,exteriéry rekvizity.Dobrá kamera.Výkon velmi mladých herců pokulhával za prací starších.film má málo hodnocení asi proto,že se pod názvem Hranice dosti těžko v ČSFD hledal ()