Andy (Adam Devine) se na naléhání svého bývalého učitele a majitele Magic Campu Roye Prestona (Jeffrey Tambor) vrací jako poradce do tábora svého mládí a doufá, že znovu nastartuje svou kariéru. (JasonCZ)

blazma

Výborná rodinná komedie na pohotový večer. Kdo by neměl rád kouzla? A kouzel tady je dost, jasně nemůžeme čekat že to bude propracované a u spoustě z nich budeme vědět jak to udělali, nebo nám to sami ukážou jak to udělali. Mini zápletky dětí, kteří sami zápasí se svými problémy jsou příjemně a vtipně zpracované, stejně tak i ''ten hlavní příběh'' kdy kouzelník co ztratil cestu, jí znova našel díky tomu, že přišel na to, že jeho poslání je učit kouzla děti a né je předvádět na jevišti v Las Vegas. Jsem i rád že netlačili na pilu s nějakým románkem mezi dvěma hlavními kouzelníky, kteří byli před lety i partnery v kouzlení, to jsou body navíc, že se drží toho hlavního a to je tábor, kouzla a děti. ()

silentname

Koľkokrát sme už počuli tento príbeh? Iba tento rok sme tu mali podobný film, ktorý vymenil iba mágiu za tanec ("Feel The Beat"). Máme decká, ktoré si veľmi neveria, no dostanú za učiteľa chlapíka, ktorý si myslí, že to bude celé jeden veľký fail, no nakoniec sa im podarí dať sa dokopy a stať sa šikovnejšími a schopnejšími, až ich čaká veľké predstavenie, no ich učiteľ odíde lebo ho čaká veľmi veľká príležitosť, na ktorú roky čakal... a so všetkými ďalšími ostatnými klišé, ktoré do toho nasledujú. Nie je to ten najhorší film, čo som videl, no je vysoko predvídateľný a veľmi typický. Dokopy v sebe nemá štipku nápadu a v podstate ide len podľa klasických šablón, ktoré sú už staré a videli sme ich tisíckrát už od roku 1990. Ale okey. Ak sa cez to prekusnem, má v sebe "Magic Camp" nejaké dobré momentky? Pár by som ich našiel. Náš hlavný hrdina Theo je podľa mňa celkom dobrý hlavný hrdina a je super, že si musí vybudovať svoje sebavedomie. A dáva mu to nejaký character. Adam Devine je okey a celkom predstaviteľný. Gillian Jacobs funguje dobre a pridáva filmu trošku srdca. A poviem pravdu, záverečné vystúpenie je spracované veľmi dobre a jednotlivé kúzelné kúsky fungujú skvele. Dobre sa na to pozerá a má to v sebe veľkú dávku šarmu a srdca. No súčasne tu máme stereotyp tyrana v podobe Vica. Ale aspoň v závere sa ukáže, že nie je až tak veľká sviňa. Takže okey. To mu beriem. A je fajn, že nemusíme ísť cez klišé, že nikto z deciek nebude predvádzať svoje kúzla, kým sa Adam Devine nevráti. Ale nájdu cestu ako toto klišé obísť. To je fajn. Je to proste typický Disney film. Nemá moc čo ponúknuť, no snažia sa do toho dať viac, než v tom reálne je. Znovu by som si to určite nepozrel. Je to príliš obohrané na to, aby to ešte bolo zaujímavé. Hodnotenie: C ()

Apanatschi

Otravne roztomilé. Vhodné pre rodinku s deťmi vo veku 11, 8 a 6 rokov. :-) Ale postupne to vtiahlo aj mňa. A záverečný "balíček kariet" ma napokon úplne dostal. ()

Marze

Neni to dobry film, ale je na nem neco odlisneho , az magickeho. A ma pozitivni poselstvi. Mnoho klise vas vycerpa, ale film muze prekvapit ty, kteri maji radi lehke, na rodinu zamerene filmy. Film se po shlednuti vypari z pameti. ()

Aljak

Téma fajn, herecké obsadenie obstojné, ale celkový dojem napokon dosť priemerný. Kúzelný tábor mal určite väčší potenciál na to, aby sa tam dal zakomponovať nejaký lepší dej. Aj keď chápem, že tieto outsiderovské zápletky proste neprestanú byť "in" v akomkoľvek prevedení. Tu mi to už trošku išlo na nervy, lebo sa až príliš tlačilo na pílu a neprinášalo to dokopy nič originálne, ak si teda odmyslíme tú magic tématiku. Dialógy boli priemerné, sem tam nejaká irónia či sarkazmus, ale zišlo by sa aj viac. Nuž, pre deti to bude asi zážitok, pre dospelých light oddychovka, ktorá až tak nenadchne. 2* ()

• Natáčení začalo 10. ledna 2017 v Santa Clarita a Moorpark (Kalifornie, USA). (ČSFD)