Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

C0r0ner

Plusy - kostýmy, solidní začátek bitvy, uteklo to. Zápory - všechno ostatní. Původní Mulan mi kdovíjak nesedla, ale alespoň byla pohádková, byl tam dráček a tak. Tohle není ani pohádka ani výpravný historický válečný film, není to vlastně nic. O častých scenáristických failech raději pomlčím. 50% ()

Lenka.Vilka

Co jsem to teď sledovala? Pohádku? Ne, na to to není dost pohádkové. Fantasy? Ne, na to to není dost fantastické. Historický film? Ne, na to to není dost historické. Co je největší problém filmu Mulan? No, asi především to, že se jmenuje Mulan. A to může dost diváků naprudit už samo o sobě. A my jenž víme, že jsme neviděli animák, tohle řešit nemusíme. To porovnání. A jaká je tedy Mulan pro rok 2020? ***** První polovina je vlastně dobrá. Dětství, nezčení, že Mulan je asi trochu jiná. Nejenom kvůli její vzpurnosti tradicím. Třeba během učení nalívání čaje, mi Mulan bylo vyloženě líto. Protože ukázala charakter (tedy tu svou lepší stránku) na pomoc sestře a i to bylo špatně. Takže docela chápu, proč odešla. Protože je nejenom tvrdohlavá, ale záleží jí na její rodině. Jenom nedomýšlí následky, no. Třeba hambu celé její vesnice, pokud se na to přijde. Celý výcvik je vlastně fajn. Jenom moc rychlý, takže nebyla šance na ospravedlnění toho, co přišlo v druhé polovině. Protože když to přijde, ta druhá polovina je...divná. Od toho "zrození" Mulan to šlo do kopru, protože ničemu z toho nebyly postaveny základy. Mulan umí věci, které do té doby netrénovala (ta lavina mohla být cool, ale ohrozila tím i svoje muže), takže nemohla vědět, že to umí. Všechno jí najednou věří (když jí před pár chvilkama vyhostili) a dokonce jí pošlou za císařem (když jí skoro vůbec neznají a před pár chvilkama vyhostili. Ta girlpower byla taky trošku na sílu, ne? Prostě ne, ta druhá půlka se prostě brutálně nepovedla  :( ***** Ale kostýmy a výprava byla skvělá. To jo. Proto tři hvězdy. ()

Martrix

Vykastrovaná, zpohádkovatěná a přesto zbavena emocí, polita javorovým sirupem a přesto opatřena puchem typicky hollywoodského scénáře, disneyovskou produkcí mocně zafinancována a společně se zástupem čínských herců (kteří byli v zájmu globodiváka odsouzeni hovořit anglicky) zbavena důstojnosti. Tak skončila čínská legenda o dívce, která se rozhodla vydávat za muže a bojovat ve válce. Kreslenou Mulan jsem neviděl, takže možná spílám tvůrcům zbytečně, protože jen pokračovali v hodování na zdechlině zvané kulturní dědictví čínské literatury (Mulan byla původně báseň). Shodou okolností jsem před měsícem viděl "čínskou" Mulan, která s postavou Mulan pracuje ...pracuje. A taky s postavami všech ostatních. Což scénáristům nové Mulan nějak uniklo. Ten neuvěřitelný obrat, kdy najednou všichni uznali, že je Mulan superfighter a kdy se vyhnanství během pár vteřin změní na veď nás...to je tak hloupý, že mi bylo čínských herců líto. Vlastně všech Číňanů. V "originále" bojovala Mulan v armádě mnoho let, takže to dává mnohem větší smysl. Kdyby takhle někdo naložil třeba s Janem Žižkou (chrań tě Bůh, Jákle), taky bych nadával jako špaček. No...úplně otrávený nejsem, ale okamžitě zvedám hodnocení Mulan 2009, protože až teď doceňuju, jak si s tímto tématem a hlavně postavou Mulan, před jedenácti lety poradil Ting Zhang (mimochodem byl to jeho první scénář). ()

Juto

Animovaného Mulana mám rád, ale najlepšie, čo môžem k tomuto povedať, je, že je dosť pekný a pozerateľný. Chcel som niečo s väčším srdcom, lepšou akciou a aspoň štipkou zábavy. 5/10 ()

Pajky3

Mulan jsem nikdy nežral ani v její animované verzi, ale pokus se pamatuju, tak mě bavila přeci jen o něco víc. Úplná tragédie to sice nebyla, ale znovu si ji asi pouštět nebudu. ()

sir-dave

Stát to o 100 melounů míň, asi bych si řekl, docela i slušné zpracování o Mulan. Krom té hezké vizualizace toho ale moc vyzdvihnout nejde. Jedna z památných scén by mohla být bitva s následnou lavinou, která jak zmínil "Tom Hardy", postrádá logiku. V závěru, kde se mohlo ukázat to nejlepší z Čchi, tak kdejaký francouzský parkourista by to zahrál líp. A tak celkově mi přišla nejzajímavější část z výcvikového tábora. ()

Sabrewulf

Velkolepé výpravné nic. To, že narozdíl od originálu se Mulan neučila poctivě od nuly, nýbrž všechno už uměla od mala jako správná Mary Sue, takže to musela před ostatními skrývat, je hodně pitomé. Vůbec nevím, komu má být film určen, když to není ani drsný válečný film, ani pohádka, na to se bere moc vážně. Absolutně jsem nepochopil postavu záporačky a její motivace a celé je to protkané hloupostma (což parádně v komentech shrnul uživatel Stan Borowitz). Já jenom ještě zmíním tu lavinu. Ne, nemyslím toho super koně, ale přímo tu lavinu. Je prostě zasněžená hora a pod ní je už v podstatě jen rovina. A lavina, místo toho, aby se dole pod horou na rovině  zastavila a hrnula se na hromadu, tak jede po té rovině normálně dál asi kilometr, jakoby to byla voda - kdo to vymýšlí ty scénáře??!!! Jeta a Jason-Scota jsem vůbec nepoznal. Za ně, Donnieho a výpravu pár ušmudlaných hvězd, jinak úplná zbytečnost. ()

David.Darco

Spracovanie Mulan v roku 2020 dáva z hľadiska bežných mainstreamových posolstiev zmysel. Jej feministické vyznenie však pramení z legendy a scenáristom sa celkom úspešne darí netlačiť zbytočne na pílu. Do popredia sa totiž tlačí najmä vzťah Mulan a jej rodiny a teda otázka cti a odvahy. A tu sme v kladoch ohľadom scenára skončili. Na mnohých miestach je scenár skutočne debilný, plný barličiek a doslovnosti, akoby bol film pre detského diváka. Tu však nastáva ďalší konflikt. Už animovaná verzia nebola nebola pre deti príliš atraktívna. Videl som ju niekoľko krát vo svojich detských rokoch a nič si z nej nepamätám. Tak isto je to s hranou Mulan. Pre deti nezaujímavá a pre dospelých moc doslovná. Ďalšie výstižné slová, ktoré mi prichádzajú na rozum sú ukvapená a odfláknutá. Ukvapená, nakoľko sa nedokáže dostatočne venovať všetkým motívom a postavám, ktoré predstavuje a odfláknutá v podstate toho istého dôvodu, avšak k tomuto slovu by som priradil aj hlavnú bojovú scénu. Zle postrihaná, nelogická, príliš urýchlená a nezaujímavá. Iritovalo ma aj obsadenie postavy Mulan. Ono je asi ťažké zohnať herečku, ktorá bude presvedčivá v roli ženy i muža, ale tento aspekt sa teda naplniť nepodarilo. Pôsobí to skutočne rušivým dojmom. Summa sumárum je to celkom škoda. Myšlienka predsa len nie je zlá, ani tá primárna, ani sekundárna. Vrátim sa teda k dlhoročne zanedbávanému animáku a asi ostane mojim zbožným prianím Legenda o Mulan v surovom prevedení so všetkými krutosťami vojny, naplno využitými fantasy prvkami, vyspelou réžiou, scenárom prenikajúcim do hĺbky legendy a Čínskej kultúry. Takýto výpravný veľkofilm by som si rád pozrel. Takto mi ostávajú len 2 červené hviezdičky za kostými, masky, lokácie, architektúru budov, pár pekných záberov a krásne záverečné titulky - naozaj milujem atmosféru a možnosti červenej farby. ()

Sell

V detstve bola Mulan moja najobľúbenejšia rozprávka, videla som ju nespočetne veľakrát. Chápem, že sa tvorcovia snažili prísť s niečim novým než bolo v pôvodnej predlohe ale dofrasa, keď im nevadí spraviť kopírak Popolušky tak prečo musia pozmeniť kompletne celú Mulan?! Pridali jej superschopnosti a odstránili to najlepšie čo bolo na rozprávke - Mushua! Som veľmi, veľmi sklamaná ... ()

filmmovier

Mno... čekal jsem to horší. Ale vzhledem k tomu, že jsem neviděl originál Disneyovku (já vím, v tomhle mám vážně příšerný mezery), ani poslední čínskou verzi a neměl jsem srovnání, tak jsem to dopředu nijak neodsoudil. A dobře jsem udělal, protože mně to bavilo a ve výsledku se mi to i líbilo. Jistě, ten film není žádné mistrovské dílo a klasika se z něj asi nestane, ze všech klasických Disneyho pohádek je to nejméně povedená předělávka (ačkoliv tohle je vyloženě úplně nová verze), ale nejméně povedená ještě neznamená špatná. Akce naprosto zcela jednoznačně mohla (a měla) být asi tak stokrát lepší, tu závěrečnou bitvu dost zabili, opravdu to nebylo nic moc, ale zbytek vůbec, ale vůbec nebyl špatný. Dějově to odsýpalo, nenudilo to, postavy byly zajímavé, záporačka čarodějnice byla fantastická, Mulan až nečekaně pěkná, velezáběry na úžasnou čínskou krajinu úchvatné, hudba skvělá, jen Donnie Yen a Jet Li mohli dostat víc prostoru. Já jsem spokojen, jen ten závěr opravdu mohl být velkolepější. Pokud na to někdy v budoucnu narazím, rozhodně mně to neurazí. Nebude totiž moc mít čím. Fakt dobrý, jeden z nejlepších filmů roku 2020 a pravděpodobně by obstál i v případě, kdyby konkurence byla stejně velká, jako kdykoliv jindy. 80%. ()

Lachtaan

Největším mínusem hraných reimaginací populárních Disneyovek je rozhodně absence zvířecích protagonistů, kteří by vedle reálných herců i v nejpovedenějším digitálním hávu naprosto neseděli. A protože si původní Legendu o Mulan mnoho diváků zalíbilo kvůli upovídanému dráčkovi, budou jej jistojistě postrádat právě tady. Vyjmo to ale všeobecné rozhořčení vůbec neakceptuju, já jsem i přes odpor vůči nadměrnému počtu sterilních čínských neherců na jeden snímek poměrně spokojený a s čerstvou vzpomínkou na originální verzi můžu prohlásit, že se dočkala úctyhodné předělávky. ()

Akira777

Tak dlouho jsem nic nenapsal, takže Mulan od Disney, není v celku tak špatný, leč v ramci všech filmů o Mulan je asi tohle nejhorší co jsem zatím viděl, (to jsou zatím jen čtyři verze, ale jejich víc). Za co vlastně dávám plus je ten vztah otce s dcerou, který zde byl asi nejlíp udělan. Další plus je to, že je to nejlíp udělaný remake Disney. Bohužel tím asi pozitiva končí, příběh se dal čekat podobný jako je v jiných verzí Mulan, takže to mi vadí asi nejmíň, coi mi ale nejvíce vadilo, jsou vedlejší postavy, o kterých nemůžete vlastně nic říct, protože z jejich povahy není co říct. Upřímně, když srovnám neoblíbený Matchless Mulan a tuhle Mulan, je to až nešťastný že skoro dvou hodinový film nezvládá představit žádnou vedlejší postavy, zatímco činská verze za hodinu a půl to dokázala celkem dobře a to jsou obě verze z roku 2020. Je škoda, že jsem si Matchless užil mnohem víc i když je vidět že vtom nejsou tak velký prachy jako v téhle verzi. ()

Johnny.ARN

Pekná rozprávka. Trochu som dúfal, že to už v takom pokročilo roku spravia trochu realistickejšie, ale nie. Inak klasika. Prvá hodina nasvietenie príbehu, tréning, druhá boje a veľké finále. Celé to treba brať ako rozprávku a dá sa to takto pozrieť. Nerozumiem síce ratingu, keď nejakú krv som tam nezazrel. 3 z 5 ()

viperDavid

Nenechte se zmýlit slabím hodnocením. Mulan není vůbec špatný a kdo má rád starou Chinu nebude zklamán. Nechybí zde nic od chození po zdech až po nadpřirozené pohádkové bytosti. Mám tyhle filmy rád. ()

oveckaoa

Oproti předloze zde máme několik změn (spoilery pro ty co neviděly animák) 1) Neútočí na ně Hunové , ale jacýsi Rouhingové 2) Ten dravec není dravec, ale jakási čarodějnice 3) Chybí mluvící dráček a cvrček z animáku místo toho máme vojáka co se jmenuje Cvrček (asi pocta animáku) a fénixe (ten je zde úplně zbytečný, ale zase trikově vypadá hodně dobře) 4) Mulan je již od začátku kurevsky Op až tak moc , že se nabízí otázka proč císař nepovolal místo každého muže z každé rodiny jednu Mulan to samé platí i pro tu čarodějnici ta sama je lepší než všichni Rouhingští vojáci. 5) Mulan zde nemá ty své postižené kryplovské kamarády z animáku místo nich je zde armáda a působí to daleko lépe , že s armádou něco dokáže než s cca 5 vojáky. Je zde i více bojů. 6) Scéna s lavinou je zde lepší než v animáku to samé únos císaře 7) Chybí jakékoliv písně jsou zde jen ukázky bez zpěvu tak, že kdo neviděl animák tak to nemusí ani poznat 8) Mulan má sestru v animáku byla jedináček tuším Bohužel filmově je to horší , když máme od začátku Op postavu co nemůže zemřít není komu fandit záporák je zde nevýrazný na úkor té čarodějnice (asi , aby ukojily feministky), která sama má úplně příšernou smrt. Jsou zde i filmové chyby, které postřehne snad i slepý (Jak se dostala Mulan za ty vojáky u toho sněhu navíc nic si s sebou nebrala a naráz tam je několik helem čínských vojáků? V té scéně jak zavře své vojáky s Rohingskými kde mizely ty mrtvoly? Kde vůbec zmizelo těch 13 kmenů a v lavině asi těžko, když ustoupily?) 40 procent P.s. ten konec je neskutečně debilní nemohly ho nechat umřít pádem musela tam Mulan chytat a odkopávat šípy. ()

Zek

Dost zbytečný film a na originál tohle ani náhodou nemá. Celá ta pohádkovost, která je v animovaném originále, tak je absolutně pryč, vedlejší postavy nemají tolik prostoru. Nejhorší na celém filmu bylo nevyužitý potenciálu Jet Liho a Donnie Yena. ()

elanius

(46/2021) / Tak toto naozaj nevyšlo. Generická záležitosť bez invencie a duše. Príbeh z tých najjednoduchších a nikto sa tu nesnažil priniesť aspoň niečo navyše, nejaké prekvapenie, dramatizáciu. Myslím, že na výber je dosť kvalitných dobových seriálov, ktoré zabavia viac. (4/10) ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)