Komentáře uživatelů k sérii (6)

 • tron
  ****

  Tento seriál vie prekvapiť aj premúdrených divákov ako ja, ktorí radi hovoria o tom, ako sa dnes píšu už iba predvídateľné scenáre plné klišé. A z Martyho by si mohli brať inšpiráciu všetci slovenskí politici, lebo to, čo všetko dokáže tento týpek vytunelovať resp. z čoho všetkého vie preprať špinavé peniaze, tak to by mu ozaj mohli naši politici len ticho závidieť. Jeden z najlepších seriálov roka. Výborné herecké výkony (Bateman a Linney nepatria k mojim najobľúbenejším hercom, Laury Linney sa dokonca bojím a je mi nesympatická, ale tu predvádzajú superveci), plno dramatických scén, nečakaných úmrtí, drastického trhania nechtov, mimoriadne prepracovaných postáv a občas niekomu odletí polka hlavy, keď to najmenej čakáte. Poteší tiež šikovné úvodné logo – obrázky sa zakaždým menia a naznačujú/prezrádzajú najvýznamnejšie scény tej-ktorej časti. Za mínusy by som označil prehnanú dĺžku (skoro každý diel má hodinu a finálny má minutáž dokonca normálneho celovečerného kinofilmu), vinou čoho tempo občas stagnuje. A ôsmy (prequel) diel mi prišiel zbytočný. Ale chcem vyzdvihnúť výpravu – Ozark skutočne existuje a dosť mi pripomínal Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom. Poznáte to – letné prázdniny, kúpanie v lone prírody, nanuky... Atmosféra je dosť „európska“.(22.3.2018)

 • Davies182
  *****

  Konečně se to Netflixu povedlo na jedničku, konečně do toho zbytečně nerve třináct poloprázdných epizod, nýbrž deset dílů narvaných výborným buranským dramatem okořeněným svižným thrillerem s hořkou pachutí mexických kartelů. Co se seriálů z roku 2017 týče, tak mi v žádném z nich postavy zdaleka tolik nepřirostly k srdci, jako právě v Ozark. Učebnicová gradace zprvu triviální zápletky se prolíná s chvályhodným vývojem všech zúčastněných charakterů, je hodně těžký odbíhat od telky a neudělat si z toho všeho (zase) spíš jeden dlouhej film než TV show. Prostě nadšení. A velký - chcete to vidět i kvůli tomu, že má většina lidí Batemana zafixovaného hlavně jako komediálního herce, přičemž tady předvedl přerod na úrovni Vaughna z druhé sezóny True Detective.(1.1.2018)

 • mm13
  ***

  Zábavný seriál. Nerozumiem, prečo tam hľadať niečo viac, už vôbec mi uniká, čo tam poniektorí našli. Nič také. Všetko sa to začalo chytľavou zápletkou, čo bude ďalej, záleží na nápadoch (fantázia by bolo prisilné slovo) a remeselnej zručnosti zúčastnených. Zatiaľ zruční sú, hlavne ten záver sa im podaril - jediným výstrelom vyhnal z mojej hlavy myšlienky, že do druhej série možno ani ísť nemusím. Budem musieť... sviniari!(12.11.2019)

 • vyfuk
  ****

  Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad.(22.1.2018)

 • Hanys_
  ****

  Pilot jsem viděl cca před rokem, od té doby jsem se Ozarku docela vyhýbal. Ale úplně zbytečně, protože Netflix i v tom svém kvantu ještě pořád umí vytvořit výborný seriál. Palec nahoru za 10 dílů, už tak je to na hraně a neumím si představit další 3 vatové díly. Herecky za jedna, atmosféra vtahující. Potenciál růstu tady je obrovský.(6.10.2018)

 • stihac10
  *****

  9/10(4.9.2018)