Společník ve firmě mu podvede nebezpečného klienta. Finanční poradce Marty musí vymyslet radikální plán, jak zachránit život sobě i svým nejbližším. (Netflix)

tron

"A nech sú tí sťahováci lacní." Hm, páčilo. Dosť ťažká tonáž. Laura Linney patrí k herečkám, z ktorých mám zimomriavky (myslené v zlom) a Jason Bateman... no, Jason Bateman je fajn, ale ak by sa rozhodol odletieť na misiu na Mars a už nikdy by sa nevrátil, nijako extra mimoriadne by mi nechýbal. Viacero scén dobre napínavých (rozhovor s podriadenými) a šokujúcich (pád). A pozdával sa mi i finálny príjazd do Ozarku - čo je mimochodom reálne existujúca, brutálne veľká a šialene zalesnená oblasť USA, ako stvorená na nepekné veci. Ktoré, zdá sa, sa budú v ďalších dieloch bez debaty diať. Krv obetí pohltia nekonečné lesy. Bateman to zvládol nielen ako herec, ale i ako producent (!) a režisér (!!). ()

Trevor

Na základe doporučenia najlepšieho znalca filmov a seriálov z kategórie U21 som si pustil Ozark, mierne skeptický s ohľadom na kvalitu mnohych seriálov ponúkaných touto streamovaciov službou ale po prvej epizóde som ostal celkom prijemne prekvapený. Úvod ako zo Sopranovcov či Krstného otca naozaj prekvapil a ostáva mi veriť že s pribúdajucimi epizódami sa to opäť nezvrtne tak, ako tomu u mnohych seriálov v poslednom období býva. Divákovi sú rýchlo predostrené podstatné fakty a v behom chvíle je vtiahnutý do deja, zatiaľ funguhe nielen námet a scénar ale aj kamera a hudba, v pribehu nie sú žiadne nezmyselné konverzácie "o ničom" na predĺženie epizódy. Skvelý úvod a bonusom je po dlhom čase seriál s dabingom, už sa to pýtalo. ()

Sany33

Príbeh: O Martym sa v rýchlom slede dozvedáme niekoľko, pre príbeh podstatných informácií. Je to úspešný finančný poradca, ktorý rieši klasické rodinné problémy s deťmi a nevernou manželkou. Všetko sa ale razom zvrtne keď sa na vlastné prekvapenie dozvedá, že jeho spoločník vo firme v ktorej perú prachy pre Mexický kartel je lopkár a tak sa zdá, že nebude mať dlhú životnosť. Všetko sa pokúša uhasiť šialeným plánom na prepratie 500 000 000 v rekreačnej zóne Ozark o ktorej sa iba nedávno dozvedel. Uvidíme ako sa mu bude dariť. Prevedenie: Jason Bateman (nar. 1969, USA) je herec zaškatuľkovaný do komediálnych filmov a tak je veľmi zaujímavé vidieť ho v rovine vážnej. Zvláda to na počudovanie dobre. Prvý diel neoplýva prílišným napätím ani budovaním atmosféry, zato si ma ale získal ťahom na bránu a ako sa v pár minútach dozvedáme v podstate všetko pre diváka dôležité aby sme mohli chápať jednotlivé osudy hlavných hrdinov. Pevne verím, že to nevdám po prvej sérií ako tomu bolo pri "Breaking Bad". 77% ()

Mamlas

Tohle je pouze drobná poznámka ke castingu, kterou jsem si nedokázal odepřít a nemá souvislost s hodnocením dílu ani série, kterou jsem ještě vůbec neviděl. Jen jsem chtěl vyjádřit své nepochopení ohledně castingu seriálu, kdy k poměrně zachovalému muži středních let vybrali jako manželku starou sešlou vyvrásčenou babku. ()

DonBraso

Buď to půjde totálně ke dnu nebo z toho bude parádní podívaná.Jason Bateman v tomhle filmu,je pro mě silné zjevení,ale já mu vážně fandím,ono těch komediálních vložek už bylo dost. ()