Reklama

Reklama

Ozark - Season 4

(série)
Trailer 3
Drama / Krimi / Thriller
USA, 2022, 14 h 4 min (Minutáž: 52–72 min)

Epizody(14)

Obsahy(1)

Osvobození z pout kartelu se zdá být na dosah. Přesto můžou Byrdeovi nakonec doplatit na krach rodinných vztahů. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (20)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ozark si za těch pár sezón udělal solidní jméno a možností jak ho uzavřít bylo hned několik. Tvůrci si bohužel vybrali tu ne úplně šťastnou a spíš než k Breaking bad se připojili k Dexterovi a dalším. Já celkem chápu snahu scénaristů přicházet s konci, které nejsou úplně uspokojivé, protože i realita nikdy není pro všechny ideální, ovšem dělají to tak nešťastně, že to působí spíš jako jejich vlastní bezradnost . Ať už je za tím snaha nenaštvat příznivce, nebo to, že vlastně sami neví jak dál naložit s postavami je celkem jedno. Finální řada Ozarku pořád není žádný velký průšvih, stále si drží prvky, které dělají Ozark Ozarkem, z Wendy za těch pár let vyrostla extrémní svině a o napětí stále není nouze (i když je ho méně), přesto pachuť nad uzavřením v podobě smrti jediné postavy, které divák opravdu fandil a ponechání zbytku v jakémsi vakuu tu zůstane...70% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatiaľ čo prvá polovica finálnej série beží v relatívne zabehnutom tempe, tá druhá sa, čiastočne & podľa očakávaní, trhá z reťazí, hrá sa s diváckymi očakávaniami, nebojí sa zamiešať stránky scenára, zdôrazňuje a podpisuje dôležitosť práce Bensiho a Jurriaansa na soundtracku, ale v prvom rade ponúka prvotriednu a mimoriadne znamenitú seriálovú tvorbu, vrátane absolútne strhujúco zrežírovaných epizód, najmä prekvapivým adeptom menom Robin Wright (včítane rež. debutu Laura Linney) a o prínose J. Batemana sa nemusíme ani baviť. Ozark uzavrel z režisérskej stoličky opäť on a ten rozdiel bol kurva badateľný aj bez ohľadu na to, že posledná epizóda rovná sa kulminácia. Znova detaily v každom zábere, malé veci, ktoré dokopy tvoria brilantne snímaný celok. Presne ten, ktorý milujem(e) od úplného počiatku. Bravúrna robota. A Nelson konečne dostal viac priestoru, wohooo! PS: So samotným ukončením ako takým veľké nadšenie nezdieľam, nebolo by však pekné kvôli niekoľkým posledným minútam haniť celú sériu a znižovať zaslúžené hviezdy. PS2: Hudobná knižnica série a seriálu plus hudobný vkus Ruth v podobe starožitného hip-hopu sladkou a šťavnatou čerešničkou na torte. Lebo keď začal v ôsmej epizóde hrať opus 'N.Y. State of Mind' z prelomového albumu Illmatic, každému muselo byť jasné, čo bude nasledovať... <3 ♪♫ / ♪♫ Inštrumentály / ♪♫ / Koment k seriálu / Run the Jewels (S4P1 25.4-26.4.2022) (S4P2 29.4.2022) ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po masakrózní třetí sérii trochu panovala obava, že už se ve čtyřce znovu nepovede najet do stejných thrillerových kolejí, a tyto prognózy se bohužel z větší části plní. Asi i proto, že nové sezóně nevévodí žádná silná nová postava (Tom Pelphrey je holt jen jeden, a diváci toho herce zbožňují) a ty stávající jako by momentálně jely na půl plynu. Ozark tak ve finále sice zůstal nesmírně vtahující show plnou barvitých charakterů a nekompromisních twistů ve skvělém rodinném dramatu, ale to nejdůležitější ve formě příběhového napětí je už prostě pryč. Kam jinam lze ovšem tento aspekt ještě šponovat, když je jasné, že se v každé epizodě jeden problém vyřeší, ale jeho místo zaberou dva další průsery? Končí to celé se ctí, ale mohlo to být i s ovacemi. [Netflix] ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro fandy ne úplně uspokojující zakončení, které neuzavírá vše otevřené. Už trochu chybí ten moment překvapení a představování postav (přestože se opět objeví několik nových), jako tomu bylo na začátku, ale stále máme dočinění s jednou nejsilnějších sérii, co kdy vznikla. Pořád napínavé a skvěle zahrané a ještě jedna série by mi nevadila. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec by mi nevadilo překombinované finále, to bych téhle sérii v klidu odpustil. Co mi vadilo mnohem víc, je evidentně sestupná kvalita, na které se možná podepsal i fakt, že Netflix tuhle řadu rozdělil na dvě a přece jen delší časové období není aspoň pro mě žádné pozitivum. Postavy nám trošku řídnou, což je pochopitelné,  ale já bych přece ocenil větší scénáristickou propracovanost, který si Ozark vzhledem k předchozím sériím určitě zasloužil. Je to stále dobré a i lehce nadprůměrné, bohužel jsem nucen zůstat na třech hvězdách. Celkově je to jasně čtyřka jako vyšitá. Díky Marty, Wendy a spol. , moc jsem si to užil. A kdo ví, třeba ještě jednou, někdy…….. ()

Galerie (136)

Reklama

Reklama