Ozark (TV seriál)

Ozark

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2017–2020, 30 h 26 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall, Bruce Altman, McKinley Belcher III, Steve Witting, Brandon O'Dell, Lyon Beckwith, Julia Garner, Jordana Spiro, Harris Yulin, Charlie Tahan, Marc Menchaca, Christopher James Baker, Adam Boyer, Jill Jane Clements, Dave Hager, Michael Mosley, Peter Mullan, Ben Rappaport, Sherry Richards, Trevor Long, Cassady McClincy, Alex ter Avest, Keith Flippen, Joshua Brady, Nancy De Mayo, Ivan Martin, Jim Dougherty, Quinn Cooke, Janet McTeer, Jackson Beals, Ian Gregg, Gunner Willis, Kiley Casciano, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Ricky Muse, Mariana Paola Vicente, Spencer Neville, Sofia Hublitz, Lisa Emery, Darren Goldstein, John Bedford Lloyd, Damian Young, Pedro Lopez, Claire Bronson, Erica Page, Samantha Worthen, Victor McCay, Michael Aaron Milligan, Amy Parrish, Brooke Butler, Jim Gleason, Jonathon Pawlowski, Eric Mendenhall, Andrew Masset, Charles Green, Bethany Anne Lind, Asher Miles Fallica, Michael Tourek, Jerri Tubbs, Opal Littleton, Megan Hayes, Abby Glover, Erin Elizabeth Burns, Jay DeVon Johnson, Joseph Sikora, Tom Pelphrey, Erin Ownbey, Robert Tinsley, Felix Solis, Philip Fornah, Renell Gibbs

Patrick Markey

Scénografie:

Derek R. Hill, David J. Bomba

Kostýmy:

Stephani Lewis

Za čtyři s odřenýma ušima. Příště by to chtělo trochu učesat dramaturgii, protože teď to tam lítalo zprava doleva hlavou dolů a často to ztrácelo tolik potřebné koule. Obsazení je vkusné, obzvlášť ten Bateman tam sedne jak účetní ke kalkulačce, Laura Linneyová hraje svůj standard, akorát ta blonďatá vidlačka je strašlivá protiva a já ji tuze nerad. Finále ušlo a navnadilo na další sezónu, takže cajk. /// 2. sezóna /// No vida, jak se to krásně vytáhlo! Rodinné trampoty účetního kartelu pokračují, kostky byly vrženy, karty jsou rozdané, ruleta se roztáčí… teď jen mít špetičku štěstí a přežít. Podobnost s Breaking Bad čistě náhodná.(22.1.2018)

S1 4/5. Palec nahoru za 10 dílů, už tak je to na hraně a neumím si představit další 3 vatové díly. Herecky za jedna, atmosféra vtahující. Potenciál růstu tady je obrovský._S2 5/5. Ikdyž je to možná místy až moc "Řada nešťastných příhod" a rozhodně to není čistá pětihvězda jako např Westworld, tak mě tahle druhá série fakt silně chytla. Bateman je v téhle poloze skvělý, a už tak skvělý seriál dostává ještě o level výš., S3 4/5(6.10.2018)

Ozark je jedním z těch seriálů,kde se 80% času spíš mluví než aby se něco dělo,ale pak přijde věc kterou divák nečeká a jen kouká.Skoro celou dobu jsem se přikláněl k 3 hvězdičkovému hodnocení,ale pak přišly poslední dva díly,které jsou nejlepší z celé série a hodnocení díky nim jde nahoru.Bateman sice není nový Walter White,ale je fajn,že se dokáže vymanit ze škatulky komediálních rolí na jedno brdo.Solidní práce...70%(6.12.2017)

Ozark je bez debaty kvalitný trilerovo-kriminálno-mafiánsko-rodinno-dramatický seriál. Voči väčšine jeho zložiek nikto normálny nemôže nič namietať. Herecké výkony sú perfektné (u mňa neprekvapivo vedie všeobecne stále dosť podceňovaný Jason Bateman, no skvelá bola aj Julia Garner ako permanentne naštvaná blonďavá nacistka). Postavy sú po psychologickej stránke skvele napísané (aj keď sa vám niektoré nebudú páčiť, faktom je, že sú uveriteľné... a predsa ani v realite vám každý nesadne). Výprava je európskemu divákovi nečakane blízka. Žiadne prímorské pobrežie, ale obrovská zalesnená plocha s jazerom mnohým určite pripomenie nejednu podobne ladenú slovenskú časť. Atmosféra je takisto parádna – tuhá, napínavá, miestami až nepríjemne hustá. „Modrý“ vizuál ma takisto značne oslovil. A akonáhle sa dej rozbehne, je to fakt jazda. No a práve v tom je ten problém. Ozark sa rozbieha strašne pomaly a len málokedy mu rozbehnuté tempo trvá dlhšie, než pár minút. Je to seriál pomalý, čo samozrejme samo osebe nie je mínus. Mínusom by som každopádne už nazval fakt prestrelené minutáže, kedy ak má nejaký diel pod hodinu, tak sa dá povedať, že je krátky. Táto premrštená minutáž sa bohužiaľ postarala o absenciu tempa a dynamiky. Na môj vkus to bolo proste naozaj až príliš pomalé a preto nedokážem dať 4*. Navyše, prvá séria bola fakt výborná. Relatívne normálna rodina vs. mafia vs. FBI vs. vidláci, za mňa proste jeden z naj seriálov roka. Nanešťastie, už druhá to pokazila. Celé sa to miestami až zbytočne komplikovalo, priveľa postáv, z nich niektoré boli fakt zbytočné (prípadne sa do druhej sezóny vrátili jednoducho len preto, lebo boli v prvej), rovnako tak do stratena viedli niektoré slepé dejové odbočky, viaceré problémy, do ktorých sa postavy dostali, boli vycucané z prsta a nepomohla tomu ani záplava dialógov, ktoré boli napísané síce dobre, ale nudne (áno, dá sa to). A hoci sa tretia predsa len dosť poučila z chýb druhej (a okrem nečakaného cliffhangera ponúkla i ukážkovo tragickú postavu Wendyho chorého brata), tak na úroveň prvej nadviazať skrátka už nedokázala. Ozark je určite vysoká škola seriálovosti a hereckých výkonov. Klen je to proste trocha, nuž, nuda.(3.12.2018)

Nevěrohodný a překombinovaný scénář je vada na kráse této jinak dobře míněné "lokálky" Netflixu, to Bloodline byl nenápadný skvost po všech stránkách povedený, zejména na poli scénáristickém, když pominu delikátní lokální záměr. Druhá série Ozarku byla celkem utrpení a nuda, třetí to zase napravila a dala tomu grády a nové sympatické postavy, takže jsem si mohl toto dílko odškrtnout komplet vcelku bez větší námahy.. Až ti naši nasvícení diktátoři křížení odborníky na všechno možné a velký Kačer Donald otevřou hranice, pojedu se na tento US Orlík podívat..(16.4.2020)

• - Auto, které si koupí terapeutka Byrdových, je McLaren 570s. (Iktus)

• - Natáčelo se primárně u jezera Lanier a Allatoona v Acworth, v Georgii. (Punisher)

• - Na začátku každé epizody se objeví název seriálu a uvnitř jsou čtyři symboly, které jsou předzvěstí toho, co bude v epizodě následovat. (Punisher)