Reklama

Reklama

Ozark

(seriál)
  • USA Ozark
Trailer 1
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Hrají:

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (153)

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál ktorý mal svoj úpadok. Je pravdou že tie epizódy už boli pridlhé a nudné. Pritom Bateman a ostatní herci boli v pohode a zahrali svoje maximum. Čakal som od zaujímavého námetu určite viac aj od samotného záveru. Aspoň dabing ale určite ozark nepatrí k tomu najlepšiemu čo streamovacia služba netflix ponúkla. 3* ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

Seriál mě nudí svým velmi pomalým, rozvleklým a natahovaným vyprávěním, který je víc zaměřen na vztahy v rodině finančního poradce Marhyho než na akci. Sem tam někoho sice zabijí, ale veškeré napětí se vytrácí velkou ukecaností, vatou a rozvlekostí. Porovnávání s Breaking Bad je naprosto mimo mísu. Výběr herců mě také nepřirostl moc k srdci. Chápu, že dnes letí tolerance ke gayům a lesbám, ale dívat se na dva líbající se  odporné nesympatické chlapy nemusím. Nicméně děj je zajímavý tak už to nějak přetrpím do konce. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Důstojný nástupce Breaking Bad, který staví na podobném půdorysu (ve svém oboru špičkový, ne-li geniální hrdina se čím dál víc zaplétá s organizovaným zločinem-mexickým kartelem, aby ochránil svou rodinu, která se mu ale vlivem toho rozpadá), a také nabízí vtahující a napínavou krimi ságu se skvěle napsanými a zahranými postavami (Marty, Wendy, Ruth, Darlene). Stylově je ale střízlivější/tlumenější a místo zelených písmenek, žlutých kombinéz, karavanů, plešatých hlav s brýlemi a hučkou, vizuálně silných scén a pamětihodných hlášek sází na studený ponurý vizuál a atmosféru jezerního resortu po sezóně (jak já bych tam chtěl bydlet). Sledovat hrdiny, kteří statečně nesou své drtivé břímě a nevzdávají se a sysifovsky řeší jednu krizi za druhou je stejně motivující, jako je depresivní sledovat, jakou zkázu svým jednáním přinášejí nevinným lidem kolem sebe. První tři řady neměly chybu, v nejdelší čtvrté tomu v pár dílech spadl řetěz, ale s finálem jsem byl docela spokojen. Martyho sklopená hlava, Wendyin shovívavý úsměv a Ruthino fuckování mi budou chybět. ()

Rousse 

všechny recenze uživatele

Ano, už i naše domácnost si pořídila ten výdobytek moderní doby za 180 Kč měsíčně (říká manžel:-) zvaný Netflix....a toho dne nás prakticky viděli naposled, protože sjíždíme seriály jeden za druhým. A narazili jsme na tuhle šílenost. Jak to stručně vystihnout - řekla bych: "velký špatný" :-D Ať si pustíte jakýkoliv díl, můžete si být na tuty jistí, že se tam něco strašně po...e a vždycky si řeknete, že větší výs.r už to být nemůže a následující díl vás vyvede z omylu. Jako v produkci Netflixu se musí točit peněz jak sraček, pač všechno od lokací, kamery, režije, scénáře, herců, hudby (ty kráso, ten minimalismus má koule!) je fakt na velmi vysoké úrovni. Ale bohužel nemůžu tomu vysolit plný počet, protože můj dojem z celého seriálu totálně zkazila poslední série, kdy už je to tahání kočky za ocas - moc na sílu, moc do extrému, už prostě všeho moc. ()

mo cuishle 

všechny recenze uživatele

Po velkém sebezapření a utrpení jsem dokoukala alespoň první řadu, aby bylo co hodnotit. Nuda, kecy, nuda, kecy, nuda a zase kecy. Jediný díl, který za něco stojí, byl ten první. Nesympatičtí herci co hrají nesympatické postavy. Není ke komu si vytvořit pouto. Kdyby celý Ozark shořel je mi to fuk. Velký špatný. Akce:0. Napětí:0. Humor:0. Drama:0. Nuda:100!.Nic pro mě.Ztráta času. ()

Galerie (764)

Zajímavosti (10)

  • Tvorca seriálu Bill Dubuque sa narodil v St. Louis v štáte Missouri a väčšinu svojho dospievania prežil v Ozarku, z čoho čerpal aj čiastočnú inšpiráciu pri tvorbe seriálu. (Real Tom Hardy)
  • Celá oblasť Ozarku má aj prezývku – Redneck Riviera. (Real Tom Hardy)
  • Časť deja seriálu o tom, ako boli predkovia rodiny Snellových vyhnaný a doslova vytopený zo svojich domovov počas stavby priehrady, má korene aj v skutočnosti. Počas výstavby priehrady Bagnell v Ozarku v roku 1929 sa podobná vec udiala obyvateľom malých miest Osage a Camdenton. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Jason Bateman chystá loupež

Jason Bateman chystá loupež

02.08.2020

Režisér a herec Jason Bateman (Noční hra, Outsider) v těchto dnech jedná s Netflixem o režii a chystaného snímku Here Comes the Flood. Detaily příběhu zatím nejsou známy, měl by se ale točit kolem… (více)

Reklama

Reklama