Ozark (TV seriál)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2017–2019, 30 h 17 min (Minutáž: 52–80 min)

Bateman prekvapuje touto rolou. Seriál je super napísaný aj natočený. Trochu škoda, že je väčšina dielov chladná smerom k divákom a je ťažké nájsť si k postavám a príbehu emotívnejší vzťah. Záver sa podaril, zostali samozrejme otvorené dvierka k pokračovaniu, uvidíme či sa dočkáme druhej série. (7/10)(29.10.2017)

Škoda. Po prvej sezóne mal Ozark našliapnuté na seriálovú udalosť roka. A v podstate o ňu aj šlo. Výborný nápad (obyčajná rodina vs. mafia vs. vidláci vs. FBI), skvelé herecké výkony (ako pre Jasona Batemana, tak Laury Linney ide o to najlepšie, čo ich doteraz v kariére stretlo), napínavé scenáre, skvelé prostredie gigantického jazera uprostred parádnych lesov. To všetko vytvorilo jeden z najvydarenejších seriálov roka 2017. Bohužiaľ, hoci v druhej sérii zdanlivo zostali prítomné všetky najdôležitejšie ingrediencie, už to proste nebolo ono. Prestalo to šliapať, dostavila sa nuda ruka v ruke so stagnáciou a morom dialógov, ktorých je proste príliš. Postavy sa opakujú, mnohé problémy, do ktorých sa dostanú, sú zbytočné a vycucané z prsta. Rovnako tak niektoré postavy, ktoré sa do druhej sezóny vracajú len preto, že boli aj v prvej. A je to poznať. Kladne hodnotím zmenu časového obdobia – po prvej sérii, odohrávajúcej sa počas letnej sezóny, sa presúvame do pochmúrnej jesene. Po výbornej prvej sezóne (80% s nábehom na 90) sklamanie v podobe druhej (60%).(3.12.2018)

S1 4/5. Palec nahoru za 10 dílů, už tak je to na hraně a neumím si představit další 3 vatové díly. Herecky za jedna, atmosféra vtahující. Potenciál růstu tady je obrovský._S2 5/5. Ikdyž je to možná místy až moc "Řada nešťastných příhod" a rozhodně to není čistá pětihvězda jako např Westworld, tak mě tahle druhá série fakt silně chytla. Bateman je v téhle poloze skvělý, a už tak skvělý seriál dostává ještě o level výš.(6.10.2018)

Ozark je přesně ten typ seriálu, kdy při každé scéně jen čekáte, až se zase něco pos*re. Těch zvratů a různých vyústěních situací tam je na příběh Martyho Byrdea a jeho family možná až moc. Na druhou stranu díky tomuto faktu děj a akce prakticky nestagnuje, spíše vrcholí každý dílem více a více. Bude vám pár dílů trvat, než se vám postavy dostanou pod kůži, ale až se tak stane, budete hltat tyto rodinné trampoty ve velkém. Musíte si zvyknout na trochu přehnané scény a extrémy, které udiví. Těšit se však můžete na skvělé herecké obsazení a na výkony s tím spojené. Celý příběh si rozhodně nebere servítky a nedá se říct, že by bylo nějaké hluché místo během obou sérií. Dávám 75%.(20.9.2018)

1. série: Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad. 2. série: Druhá série přinesla zcela nový vítr. Trochu zatuchlý a smradlavý. Nic takového, co by osvěžilo vzduch. Důvod, proč byla první série dobrá, byl i ten, že jste se neustále báli o hlavní postavy a nějak jste viděli jejich zlepšování a jejich budování charakteru. To se děje i zde. Ale je to v pozadí oproti boji o kasíno, které se vleče neustále, o zhrzeného manžela/faráře s dítětem, který ani neví co chce. Celé je to v pozadí toho, co nás bavilo a měli jsme to rádi. Nyní se musíme vypořádat s krizí v rodině Langmore, která nebere konce. Nakonec ale díkybohu bere. Ve výsledku mnoho lidí bylo naštvaných z návratu pana agenta. Přičemž, on je jediná postava s charakterem, která se zdá být v příběhu záporná a být opravdu těžkým článkem. Musím uznat, že další série budou zajímavé. Nebo v to alespoň doufám. Nevím jestli bych celý proces seriálu vydržel jenom na něčem, co by kopírovalo tuto druhou sérii.(22.1.2018)

• - Na začátku každé epizody se objeví název seriálu a uvnitř jsou čtyři symboly, které jsou předzvěstí toho, co bude v epizodě následovat. (Punisher)

• - Natáčelo se primárně u jezera Lanier a Allatoona v Acworth, v Georgii. (Punisher)