Slibné. Batemanovi vážnější poloha sedne a seriály o penězích je radost sledovat. Breaking Bad light... Líbí se mi do jakých extrémů to tvůrci nechají zajít. Z malých ryb se stávají velké a Marty - mistr výmluv musí být hodně kreativní. Některé díly jsou malinko pomalejší, ale jsou tam tak vyhrocené momenty. Doufám, že si druhá řada udrží kvalitu.(1.4.2018)

1. série Ozark je nový seriál od Netflixu. Je třeba psát víc k vysvětlení, proč mě zaujal a stál za vyzkoušení? Už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana. Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu. A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život. Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál. 2. série Druhá série přináší to, co se dalo očekávat. Větší plány, ale zároveň větší komplikace, větší problémy a snad ještě více vyhrocené situace, to všechno za pomocí pochmurné až depresivní nálady, která se vám prostě jednoduše dostane pod kůži. Pocit beznaděje, že ať děláte cokoliv, tak to stejně nefunguje podle vašich představ, je prostě všudypřítomný a nedá se mu utéct. Tyhle pocity na vás seriál přenáší, i mě samotného to dostalo do takové pochmurné a depresivní nálady. A pokud se seriálu něco takového daří, tak to nezvratně svědčí o jeho kvalitách. Jsem zvědav, kam se bude příběh vyvíjet dál, ještě totiž zbývá vyprat milióny dolarů. Jediná linka, která mě nebavila (Ruth a její otec) se zdá být vyřešená, tak uvidíme.(30.7.2017)

1. série: Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad. 2. série: Druhá série přinesla zcela nový vítr. Trochu zatuchlý a smradlavý. Nic takového, co by osvěžilo vzduch. Důvod, proč byla první série dobrá, byl i ten, že jste se neustále báli o hlavní postavy a nějak jste viděli jejich zlepšování a jejich budování charakteru. To se děje i zde. Ale je to v pozadí oproti boji o kasíno, které se vleče neustále, o zhrzeného manžela/faráře s dítětem, který ani neví co chce. Celé je to v pozadí toho, co nás bavilo a měli jsme to rádi. Nyní se musíme vypořádat s krizí v rodině Langmore, která nebere konce. Nakonec ale díkybohu bere. Ve výsledku mnoho lidí bylo naštvaných z návratu pana agenta. Přičemž, on je jediná postava s charakterem, která se zdá být v příběhu záporná a být opravdu těžkým článkem. Musím uznat, že další série budou zajímavé. Nebo v to alespoň doufám. Nevím jestli bych celý proces seriálu vydržel jenom na něčem, co by kopírovalo tuto druhou sérii.(22.1.2018)

Bateman prekvapuje touto rolou. Seriál je super napísaný aj natočený. Trochu škoda, že je väčšina dielov chladná smerom k divákom a je ťažké nájsť si k postavám a príbehu emotívnejší vzťah. Záver sa podaril, zostali samozrejme otvorené dvierka k pokračovaniu, uvidíme či sa dočkáme druhej série. (7/10)(29.10.2017)

Škoda. Po prvej sezóne mal Ozark našliapnuté na seriálovú udalosť roka. A v podstate o ňu aj šlo. Výborný nápad (obyčajná rodina vs. mafia vs. vidláci vs. FBI), skvelé herecké výkony (ako pre Jasona Batemana, tak Laury Linney ide o to najlepšie, čo ich doteraz v kariére stretlo), napínavé scenáre, skvelé prostredie gigantického jazera uprostred parádnych lesov. To všetko vytvorilo jeden z najvydarenejších seriálov roka 2017. Bohužiaľ, hoci v druhej sérii zdanlivo zostali prítomné všetky najdôležitejšie ingrediencie, už to proste nebolo ono. Prestalo to šliapať, dostavila sa nuda ruka v ruke so stagnáciou a morom dialógov, ktorých je proste príliš. Postavy sa opakujú, mnohé problémy, do ktorých sa dostanú, sú zbytočné a vycucané z prsta. Rovnako tak niektoré postavy, ktoré sa do druhej sezóny vracajú len preto, že boli aj v prvej. A je to poznať. Kladne hodnotím zmenu časového obdobia – po prvej sérii, odohrávajúcej sa počas letnej sezóny, sa presúvame do pochmúrnej jesene. Po výbornej prvej sezóne (80% s nábehom na 90) sklamanie v podobe druhej (60%).(3.12.2018)

• - Natáčelo se primárně u jezera Lanier a Allatoona v Acworth, v Georgii. (Punisher)

• - Na začátku každé epizody se objeví název seriálu a uvnitř jsou čtyři symboly, které jsou předzvěstí toho, co bude v epizodě následovat. (Punisher)