Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Lachtaan

Ozark je tak trochu směle připodobňován ke slavnému Breaking Bad, nutno s upřímností říct, že jeho kvalit nedosahuje, ale v rámci dynamického a nervy cukajícího seriálového krimithrilleru je vhodným substitutem za výše zmíněný skvost a každý fanoušek BB by jej měl rozhodně zkusit. Já se tady kochal napříč všemi sezónami a ačkoli seriál skončil jinak, než asi většina z nás očekávala, po tom téměř roce, co jsme se s Byrdovými nadobro rozloučili, už to drsné prostředí dost postrádám. ()

vyfuk

1. série: Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad. 2. série: Druhá série přinesla zcela nový vítr. Trochu zatuchlý a smradlavý. Nic takového, co by osvěžilo vzduch. Důvod, proč byla první série dobrá, byl i ten, že jste se neustále báli o hlavní postavy a nějak jste viděli jejich zlepšování a jejich budování charakteru. To se děje i zde. Ale je to v pozadí oproti boji o kasíno, které se vleče neustále, o zhrzeného manžela/faráře s dítětem, který ani neví co chce. Celé je to v pozadí toho, co nás bavilo a měli jsme to rádi. Nyní se musíme vypořádat s krizí v rodině Langmore, která nebere konce. Nakonec ale díkybohu bere. Ve výsledku mnoho lidí bylo naštvaných z návratu pana agenta. Přičemž, on je jediná postava s charakterem, která se zdá být v příběhu záporná a být opravdu těžkým článkem. Musím uznat, že další série budou zajímavé. Nebo v to alespoň doufám. Nevím jestli bych celý proces seriálu vydržel jenom na něčem, co by kopírovalo tuto druhou sérii. 3. série: Třetí série tak nějak nenabízela nic jiného než repetitivní opakování nějakých drogových klišé a podobných kravin, ze kterých časem vyrostete. Pokud máte mozek a není tohle první seriál podobného typu, co jste viděli v tomto odvětví minimálně. Pohazujete se neustále příběhem, který vám chce vymyslet nové osudy a zádrhely postav, ale je problém v tom, že ani ty nejsou nevyčerpatelné, a i když najdete na konci zajímavé rozuzlení v pozadí, nic to nemění na tom, že se z postav klasicky museli udělat bezmozci, aby byl obsah. Aneb proč si hrabat na vlastním písečku, když můžete vézt skoro válku gangů? A nebo proč udělat z postavy bratra naprostého debila jen, aby se bylo na co koukat a bylo by to víc napínavé. Myslím si, že jsem už dost starý na takovéhle kraviny. Nic to nemění na tom, že ono rozuzlení a obecná linie v pozadí, rozhodně není sama o sobě špatná. Spíše se seriál uchýlil jít jednou z nejvíce iritujících cest, jen aby stále měl, co vyprávět. Nic to nemění na tom, že čtvrtá série bude mít, co nabídnout. Je otázka, zda to bude trochu inteligentní. 4. série: Seriál, který začal u druhé série pro mě v celku kolísat, se dokázal sám opět zvednout. Ke otázka jestli tomu nedopomohl i český dabing, ale mohl bych mluvit o tom, že finálová série byla asi nejlepší. Napětí roste, postavy mají motivaci něco dělat, či nedělat a dává to smysl. Ke konci už je to tak zamotané, že už ani moc nevíte, kdo ovlivňuje koho. Finální díl má horší hodnocení. Klasicky jsem si myslel, že to je jen typická nespokojenost s tím, že něco prostě končí. Poslední díl je však rozhodně zvláštní v tom, že celou dobu jede na dojezd a vše vypadá v pořádku. Jenže pak se to začíná motat, jeden problém se vyřeší kulkou a druhý broky. A poslední scéna i přímo záběr je tak stupidní a infantilní, že doufáte, že vás Netflix přepne na další opravdu poslední díl. Toto totiž nebyl moc konec, spíše náčrt toho, co se bude dít dál a jak se s tím vypořádat. Žádná tragická ani veselá tečka. Prostě nic. Po letech nakonec hodnotím Ozark jako v celku silný zážitek oscilující k případným nudám. A bohužel nijakým koncem () (méně) (více)

Jaro.Krafcik

Seriál ktorý mal svoj úpadok. Je pravdou že tie epizódy už boli pridlhé a nudné. Pritom Bateman a ostatní herci boli v pohode a zahrali svoje maximum. Čakal som od zaujímavého námetu určite viac aj od samotného záveru. Aspoň dabing ale určite ozark nepatrí k tomu najlepšiemu čo streamovacia služba netflix ponúkla. 3* ()

P1tr

Přirovnávání k Breaking Bad mi nepřijde přesné a je spíše zavádějící. Ano, jedná se o příběh běžného člověka ve složité a eskalující situaci, ale tím společné znaky se seriálem o Walteru Whitovi končí a nerad bych tímto označením Ozark shazoval a škatulkoval, neboť si jde vlastní cestou v ideálním tempu, které není ani zběsilé, ani příliš pozvolné, zkrátka zcela akorát. Příběh se rozjede zajímavým způsobem a budete neustále zvědaví, co přinese příště. Tvůrci šikovně kombinují příběhové prvky ze světa podsvětí a rodinné drama a díky střídání a kombinování těchto poloh se nikdy nezačnete nudit, neboť Ozark přesně ví, kdy je nejlepší čas na to přepnout výhybku. Postavy jsou skvěle napsané a zahrané a vy budete díky tomu jejich osudy sledovat velmi zaujatě. Ozark tedy rozhodně není klonem Breaking Bad, ale návykový je stejně! ()

LexBarker

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Ten neustálý tlak, lži a podvody a podvůdky... Vždy, když se konečně už něco vyřeší, přijde zase rána a Marty s Wendy musí vymýšlet jak z toho ven. Oba létají z průseru do průseru, nic nemají zadarmo a ještě kvůli nim umírají lidé.  Seriál snad nemá slabší díly a při jeho sledování jsem měl kolikrát tak tísnivej pocit, že jsem si pro odlehčení musel jít dát na zahradu panáka a cígo... ()

Rousse

Ano, už i naše domácnost si pořídila ten výdobytek moderní doby za 180 Kč měsíčně (říká manžel:-) zvaný Netflix....a toho dne nás prakticky viděli naposled, protože sjíždíme seriály jeden za druhým. A narazili jsme na tuhle šílenost. Jak to stručně vystihnout - řekla bych: "velký špatný" :-D Ať si pustíte jakýkoliv díl, můžete si být na tuty jistí, že se tam něco strašně po...e a vždycky si řeknete, že větší výs.r už to být nemůže a následující díl vás vyvede z omylu. Jako v produkci Netflixu se musí točit peněz jak sraček, pač všechno od lokací, kamery, režije, scénáře, herců, hudby (ty kráso, ten minimalismus má koule!) je fakt na velmi vysoké úrovni. Ale bohužel nemůžu tomu vysolit plný počet, protože můj dojem z celého seriálu totálně zkazila poslední série, kdy už je to tahání kočky za ocas - moc na sílu, moc do extrému, už prostě všeho moc. ()

keoma26

Ve vzpominkach na me na FB ted vyskocila challenge, co se jela pred 4 roky, neco ve stylu: unesou te a tvuj zachrance je postava ze serialu, kterej si videl jako posledni... Jsem celkem v klidu, u me je to totiz Jason Bateman z Ozarku. Nechte se timhle serialem take unest, stoji to za to. Vlastne je to cely o takovy rodinny karantene v cizim prostredi...velice prihodnej serial pro tohle obdobi. ()

Hanys_

Jeden z nejlepších netlix projektů. Lidské, rodinné drama kde se u večeře řeší problémy dětí ve škole, koho podmáznout na radnici a jestli nás ti mafiáni přijedou zlikvidovat tento víkend nebo až příští. A bez Batemana by tohle bylo poloviční. Navíc i režijně ukázal dost velký talent. 8.5/10 ()

HonzysKISS

Musím říct, že do tohoto skvostu jsem se totálně zamiloval. Jedinečný seriál o praní peněz. Já ani nevím co říct, tohle je přímo umělecké dílo. Příběh je výborný. Strašně jim žeru to, jak se Byrdovi přestěhují do malého městečka a postupně ho ovládají. Všichni je nesnáší ale zároveň jim někdo vyjde vstříc. Má to vážně obří zvraty. Kolikrát jsem měl chuť vyskočit z gauče, protože jsem fakt čekal, že nějaká událost dopadne úplně jinak. Naprosto každá scéna je důležitá. Nikdy jsem se nenudil, pořád jsem měl oči na šťopkách. To už se mi hodně dlouho nestalo u seriálu, co má každý díl hodinu. Hudba je taky pěkná, do té temné atmosféry pasuje krásně. Nejhlavnější na tomhle veledíle jsou postavy a dialogy mezi nimi. Hlavní dvojka Marty a Wendy jsou tak neuvěřitelní. Marty je na chytrost a čísla. Udělá cokoliv, aby ochránil rodinu nejlépe po dobrém. Wendy, ta je na tom velmi podobně až na to, že má větší koule. Ten její vývoj je skvělý. Většinou mě všude jinde manželky štvou, ale tady konečně pravý opak. Celá jejich rodina plus nejlepší kámoš Buddy jsou vážně super. No dobře, možná kromě dcery… Synek se naštěstí povedl. Na začátku vypadá sice divně, ale ve skutečnosti tam ideálně patří. Nebo rebelka Ruth, která po prvním shledáním vypadala na pěkně otravnou potvoru, se stala snad mojí nejoblíbenější ženskou postavou ze všech seriálů/filmů. Ona je na pohled taková kudrnatá ošklivka, ale jakmile začne vydávat z tlamy tón. tak se z ní stane strašně roztomilá mrcha, kterou díky její kuráži budete zbožňovat. Vším, co si prošla, jaký má život, sakra po každé, když se měla dát do řeči s Martym, modlil jsem se, ať se nepohádají. Když už jsem u hádek, tak vždy když se nějaké postavy mezi sebou hádají, tak je to neskutečná podívaná. Herecké výkony naprosto na jedničku. Pak je tady Helen. Právnička, která je nebezpečná a nemá žádné emoce. Nejradši s největší chutí bych vyjmenoval úplně všechny postavy. Zmínil jsem skoro samé ženské, protože (pro někoho může být velký mínus) tenhle seriál má nejlíp napsaný právě ženské charaktery. Je to bohužel tak. Tohle dílo vyhrávají dámy. Máme tady taky samozřejmě pár chlapů. Záporák Del Rio, ze kterého jde respekt jak svině. Po každé se těším, kdy se na place objeví. Opravdu z něj cítím strach i u té televize. Potom je tady farmář Jacob, kterého se musí pochopit, protože jeho rodina je v Ozarku nejdéle (i když mi ze začátku připadal nepříjemný, tak jeho žena je spíš hrozná) a Byrdovi mu lezou do zelí. Je tady výborně temný právník Jim, který je nejlepší po ruce. Jenomže stejně i přesto mám dojem, že seroš prostě patří svlečnám. Na těch postavách je taky super to, že snad nikdy nevíte, kdo se chystá umřít. Nejde ani tak o předpovídání smrti, ale spíš o to, že se opravdu reálně o nějaké oblíbence strašně bojím. Seriál má určitě i nějaký nedostatky. Vadí mi, že se občas stane něco, co není moc vyřešené. Nebo se to vyřeší za kamerou a později se o tom jenom zmíní. Přitom je to celkem důležitá věc. Někdy jsem si už říkal, že reálně je to přehnané. Jak už s prachama, tak i chování největšího mexického kartelu k Martymu. Chybí mi tu hrozně kuráž. Marty má nad sebou lidi o kterých by se nikomu nesnilo a on toho nevyužívá. Mohl by se někdy nebát pohrozit. Tedy ono tam náznak někdy je, ale velmi málo. Ale chápu, že je to schválně. Co mě úplně nejvíc štvalo, tak je to přímo sám Netflix. Je mi už vážně k blití, jak ve svých seriálech musí dávat najevo tu politickou korektnost. To buzeranství si vážně mohli odpustit. Velké mínus za to. Jinak k tomu nemám opravdu nic co vytknout. Za mě nejlepší seriál současnosti a strašně si přeji, ať se něco nepokazí. kdyby to při nejhorším někoho nebavilo, aspoň se naučí zákon o praní peněz. 10/10 () (méně) (více)

Miller

Bohužel pro mě nekoukatelnej seriál. Zkusil jsem to už dvakrát, ale v obou případech jsem se neprokousal za sedmou epizodu. Kdyby byl každej díl o půlku kratší, možná to fakt bude druhej breaking bad, takhle je to jen lacinej odvar... ()

Mimomisu

Mimo letni sezonu by si to vedlo asi o poznani hur. Jason Bateman me tolik neprekvapil, protoze to neni jen ciste komedialni herec, tak jsem tatk trochu vedel, co cekat a naprosto v poradku, stejne tak jako Laura Linney. I pres stridmou stopaz 10ti dilu dej obcas odboci a zpomali, ale i tak si to udrzuje prijemne odtazitou atmosferu (pro nekoho plus, pro nekoho presne naopak). Zaver sice mozna otvira vratka pro dalsi serii, ale neprijde mi to vylozene nutne. Jedine, co to opravdu srazi je nekolk logickych, resp. scenaristickych i rezijnich lapsu. Nelogicnost chovani postav se zjevuje relaitne casto a v momente, kdyz jsem nekolikrat schopny odhadnout co se za chvilku stane, tak vysledek bude u me ztracet body (tady bohuzel rezie kulha, kdyz uz mela napravovat urcita scenaristicka klilse). Ale co uz, slusne 4 hvezdy, na jeden zatah, zvlast pres leto, idealni. ()

M4Touch

Jeden z mála seriálů, kde mám problém s hlavním hrdinou - Wendy, totálně nesympatická (možná je to účel?). Třetí série nic moc. ()

Garch

Po letech konečně něco s vývojem postav, a hned několika (!) Super. ... Jen snad - odnášet z hrobky každý den plnou tašku, to si nikdo nevšimne? Telefony neodposlouchává FBI, ani Mexičani? A co makové pole za barákem - neviditelné? A lab oratoř na zpracování opia? atd....  ... No jo, když to ale miluješ, odpustíš, co bys jinde neodpustil. ()

sedlo03

Některé věci jsou nedotažené a není to tak perfekcionistické jak bych možná od Netflixu očekával. Nemá to atmosféru Farga, nebo dějovou linii Breaking Bad, ale rozhodně je to povedený seriál. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout obsazení, které se velmi povedlo. Dal bych více času i rozvoji vedlejším postavám, jelikož jsou rozehrané velmi slibně a mají prakticky neomezený potenciál, ale tak třeba se dočkáme v dalších sériích. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)