Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (44)

Ve válce (2020) (S03E01)

Jakmile vidíte na konci epizody informaci o tom, že jí točil Jason Bateman, hned máte stvrzeno, proč zase byla tak skvělá. Sice se tu více kecá než aby docházelo k nečekaným zvratům, já Ozark miluju ale právě díky jeho vyšperkovaným dialogům. ()

Partnerství (2020) (S03E02)

Ve druhé sérii se jevila jako slizký záporák, kterému jsem přál smrt místo jiných postav, jež se koncem sezóny potkaly s neúprosnou smrtkou, teď se dostává mezi hlavní role a já duu Wendy/Helen začínám dost fandit. Jen toho Martyho by nemusely příliš zastiňovat. ()

Byl tu Kevin Cronin (2020) (S03E03)

Ben se z ústraní dostává mezi všechny zainteresované, kartel ukazuje svá nejmocnější esa, bad bitch Darlene se také ozývá, že jí ještě budeme mít plné zuby a já jen nepřetržitě jedu dál, protože větší seriálovou pecku jsem letos viděl už jen skrze často připodobňovaný Breaking Bad. ()

Souboj šéfů (2020) (S03E04)

Marty se vydává na nedobrovolný koncert jedné z nejhorších odnoží muziky, která může trápit moje uši. Charlotte s loknami jen utvrzuje, jak je alespoň pro mě z vizuálního hlediska malým světlobodem této seriálové temnoty. A Helen je zdaleka nejspíš mojí nejoblíbenější postavou celé řady. ()

Návštěva z Michoacánu (2020) (S03E05)

Cením, že Byrdovic děcka se se stoupajícím věkem a vědomostmi ohledně byznysu svých rodičů dostávají více na povrch. Cením, že prohnaná Darlene ještě neřekla své poslední slovo, byť její sblížení s Wyattem je silně přes čáru. A cením, že Marty už zase nenechává Vendy růst do role ústřední postavy. ()

Tvůj dům je i můj dům (2020) (S03E06)

Ze začátku mi Benův příchod vůbec neseděl, konečně se nám ale rozkrývá vysvětlení k úplnému startu celé sezóny. Ruth díky jeho náklonosti otevírá svou tvrdou skořápku a vedle nadbytečných nadávek ji vidíme se alespoň mírně pousmát. Závěr epizody opět mocným cliffhangerem. ()

V případě nouze (2020) (S03E07)

Komplikace se předhánějí, která trumfne tu silnější a ticho před bouří už pomalu ustupuje. Bouře je totiž tady. ()

Nerozluční přátelé (2020) (S03E08)

Na jednu stranu mi Benovo chování přijde jako zbytečný nástavec do už tak vyhroceného děje, na druhou stranu tím přilívá do ohně celý kanystr benzínu a proti shitstormu, který nás nevyhnutelně čeká, se už nedá nic dělat. ()

Fire Pink (2020) (S03E09)

Je mi trochu podezřelé, za jakých okolností daná osoba odešla a mám tušení, že si tu scénáristé udělali skulinku, skrze kterou ji mohou ještě klidně vrátit. Rozkol mezi Byrde Enterprises a zbytkem obyvatel Ozarku doufám, že slibuje silný základ pro poslední sérii. ()

Všechno, nebo nic (2020) (S03E10)

Epizoda, během níž jste v neuvěřitelném napětí po celou stopáž. Epizoda, která Ozark definitivně staví mezi jedny z nejlépe vykonstruovaných serošů. Epizoda, po jejímž šokujícím konci nutně potřebuju poslední sezónu. ()

Začátek konce (2022) (S04E01)

Můj vůbec nejoblíbenější seriál mezi těmi, které ještě běží a úhlavní favorit na změnu mého žebříčku TOP 10 seriálů se konečně vrátil a díky tomu, že jsem jeho předchozí dění viděl teprve v září, mám ještě všechno čerstvě před očima. A se silnou gradací příběhu, která neslibuje zrovna šťastné konce se hned po zkouškovém vrhám po hlavě do zbylých 6 epizod. Protože vím, že to bude jízda. ()

Co svět světem stojí (2022) (S04E02)

Neodolal jsem a musel jsem si v brzkém ránu, kdy ještě mozek není schopen vstřebávat studijní vědomosti, dopřát další intenzivní hodinku jednoho úžasného televizního thrilleru, s jehož blížícím se koncem mi začíná být líto, že se s ním budu muset rozloučit. ()

Město plné ambicí (2022) (S04E03)

Je to prostě pořád sakra dobrý. A člověk ví, že se schyluje k něčemu, co bude nejen hlavní hrdinc ale i nás, zapálené diváky, setsakra bolet. ()

Bez vítěze (2022) (S04E04)

Po téhle epizodě už je na stole dle čísel jen totální shitstorm. Zkoušky hotové, takže hurá do posledních zatím dostupných částí. ()

Ellie (2022) (S04E05)

Wendyin sarkasmus dominuje tomu největšímu napětí, které Ozark momentálně oplývá. Sice jsem to už teď čekal o chlup drsnější, ale všecko má svůj čas. ()

Sangre Sobre Todo (2022) (S04E06)

Španělská promluva Omara s Javim je jedním z nejvíce intenzivních dialogů celé čtvrté sezóny. Husina až na místech, o kterých se nemluví. ()

Sanctified (2022) (S04E07)

Už je to spíše sterilní hra na pomstu s ovšem tak nabušenými dialogy, že z nich jde mnohem silnější mráz po zádech než ze samotných šokujících scén. Mé predikce, kdo nepřežije první polovinu, byly mylné, o to víc mám Ozark rád - nedokážu ho prokouknout. Tak snad ta potřebná druhá půlka nevyjde déle než v létě. ()

Bratranec smrti (2022) (S04E08)

Po bezchybném midseason finale jsem měl od důsledků asi přehnaná očekávání, co ale musím vychválit je situace, kdy jsem čekal, že se linka vyvine úplně jinak. Na Ozarku je zkrátka nejlepší to, že ho nemůžete prokouknout dopředu. ()

Vyber si boha a modli se (2022) (S04E09)

Nikdy jsem nechápal, proč má tak perfektní seriál tak nízká čísla, před rozšířením top třístovek do top 1000 se tady na databázi nenacházel ani v tom nejlepším, ani v tom nejoblíbenějším. Přitom tam bezpochyby patří a to i do těch opravdu vysokých pozic. ()

Ty jsi šéf (2022) (S04E10)

Hra je zase rozehraná opravdu slušně a já nemám sebemenší tušení, komu se dá věřit, kdo nakonec obstojí a kdo by se měl bát, že každý nádech může být jeho posledním. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)