Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenze uživatele drkaldj k tomuto seriálu (22)

Season 1 (2017) (S01)

První série je dost slušný nadprůměr. Hlavně čím víc seriál sleduju, tím je to lepší až do samotného konce, který je skutečně výborný. Na většině postavách mi sice nezáleží, což je způsobeno tím že jsou celkem nepříjemné. Ale to je samozřejmě těmi často výbornými hereckými výkony, protože většina postav má být nepříjemná. ()

Cukrouš (2017) (S01E01)

Lehký a výstižný úvod. ()

Modrá kočka (2017) (S01E02)

Pomaličku se posouváme v ději dál. Tipuju že seriál bude cílit  na fanoušky Breaking Bad (kam se řadím i já). ()

Pozvolný spánek (2017) (S01E03)

Konečně se mu taky začíná alespoň trošičku dařit. Marty je snad jediná postava na kterou nejsem alergický, většina ostatních mě tam vyloženě štvou a doufám že dostanou co si zaslouží. ()

Dnes večer improvizujeme (2017) (S01E04)

Jako jo, drží si to laťku a snaží se jí postupně po malinkých krůčcích zvedat. ()

Nadvláda (2017) (S01E05)

Prozatím nejlepší díl, škoda těch nesympatických postav ale scénář je slušně napsaný. Myslím že Marty se při stavbě pěkně zapotí. ()

Kniha Ruth (2017) (S01E06)

Děj se opět posunul kupředu a objevily se další komplikace. Vlastně hned několik komplikací (nepříjemnost v Modrý kočce, konkurence začíná diktovat pravidla, například ten kostel, milostná nahrávka). Na Martyho se toho řítí docela dost. ()

Ptačí budka (2017) (S01E07)

Martyho dcera Charlotte je pro mě jednoznačně nejotravnější postava která mě tam štve naprosto vším. Jinak opět fajn epizoda. ()

Kaleidoskop (2017) (S01E08)

Díl z minulosti. Polovina věcí bylo docela zbytečných ale jsou tam i scény které nám ukazují motivaci některých postav. Díl sice nějak nenudil, i když ve výsledku by šel dost zkrátit. ()

Černou kávu prosím (2017) (S01E09)

Jedním slovem, wow. Scénáristi se dost vyřádili. Celou dobu si taky pro to pěkně připravovali půdu. Momentálně nejlepší díl a jsem zvědavý co předvede následující díl. ()

Hrana (2017) (S01E10)

Zakončení série jak se patří. Dostaneme několik opravdu silných momentů. Co víc si nakonec přát. ()

Season 2 (2018) (S02)

Důstojný nástupce za první sérii. Za mě je jen škoda že začátek si dával na čas (ale to se dá nějak přežít). Horší je to se závěrem, ne že by byl špatný, mě se jenom nelíbí směr který seriál pravděpodobně nabere v třetí sérii. Pořád jsou tady vrcholy, které však druhou sérii vynesly dost vysoko. ()

Reparace (2018) (S02E01)

Jako rozjezd druhé série opravdu fajn. Mám obavy, že mě některé postavy budou vadit v druhé sérii o dost více a to mi bude kazit celkový dojem. Prozatím ale spokojenost. ()

Drahocenná krev Ježíšova (2018) (S02E02)

Díl zaměřený celkem dost na politickou stránku, což mi dost sedlo (snad i díky skvělému House of Cards). Nechápu co Ruth čekala. Díl byl z hlediska děje vlastně celkem důležitý a skvěle odsýpal. Vadí mi snad jen opětovný návrat jedné z postav (ale uvidíme kam se to vyvine). ()

Kletba rodu Langmorů (2018) (S02E03)

No nelíbí se mi kam to Ruth směřuje. Ani znovu zapojení Rachel není tak dobré, jak by mohlo být. Snad to další díl vylepší. ()

Osamělost (2018) (S02E04)

Po dlouhém čekání jsem se opět vrátil k seriálu Ozark. Děj se začíná vyostřovat a Marty se bude muset hodně otáčet. Mezi Langmore se toho taky celkem dost děje. Když jsem se opět dostal do děje, tak musím říct že mi to chybělo a jsem zvědavý na další díl. ()

Velký den (2018) (S02E05)

Nepochopil jsem proč stačilo jenom to co řekla Ruth, jako nějaký důkaz k razii. Vypadá to ovšem že technika zafungovala a nikdo už nemůže věřit nikomu, respektive každý začíná pochybovat. Dost napínavý díl. ()

Vnější temnota (2018) (S02E06)

Pohřeb jedné osoby. Stane se toho opět celkem dost, až mi je Martyho líto kolik toho musí řešit. Co rozhodně stojí za zmínku je konec. Konečně (a myslím úplný konec). ()

Jediná cesta ven (2018) (S02E07)

Ruth společně s otcem mě nebaví a nelíbí se mi kam jejich linka spěje. Trochu se mi nelíbí ani spád, který nabral konec dílu. Snad se to v dalších dílech zvrátí. ()

Hluboký spánek (2018) (S02E08)

Tak uvidíme kam to povede dál. Ruth, konečně otevři oči. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)