Ozark

(TV seriál)
  • USA Ozark
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2017–2021), 42 h 34 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, (více)

Série(4) / Epizody(44)

Martin Byrde (Jason Bateman) se živí finančním poradenstvím. Společně se svou rodinou žije v Chicagu. Se svým kolegou se pustí do riskantního obchodu s drogovým kartelem. Neúspěch neohrozí pouze kariéru samotného Byrdea, ale bezpečí celé jeho rodiny. Nezbývá nic jiného, než za dočasné působiště vzít rezort na plošině Ozark. Tím strach a nejistota nekončí. Martinova relativně zhýčkaná rodinka se musí sžít s tíživou situací a se vším a všemi, kteří se jim v novém domově připletou do cesty. (geklon)

Recenze uživatele Tobias18 k tomuto seriálu (33)

Série 1 (2017) (S01)

Nečekal jsem dokonalost, a tak jsem byl spokojen. Ozark je velice, velice kvalitní seriál, který má své chyby, ale první série mě od začátku do konce chytla a nepustila. Ty chyby se týkají převážně chování postav a občasných nelogičností, které se však dají ještě nějak překousnout. Herecké výkony jsou dle mého průměrné, ale v žádném případě ne špatné, jen si takhle asi nepředstavuju úplně první ligu. Líbí se mi, jak seriál dokáže rozehrát hned několik dějových linek, postupně je propojovat a dojít ke společnému vyvrcholení. Scénář má občas záblesky naprosté geniality, místy je však i dosti mdlý a tak se to nějak bije, až z toho zůstává vynikající nadprůměr, nic víc nic míň. Charaktery postav jsou až na pár výjimek dobře napsané a fungují, a některé jejich proměny jsou velice přirozené. Zvraty jsou povětšinou dobré, občas však nedávají příliš smysl a působí prvoplánově. Výběr lokací a jejich nasnímání kamerou je úžasné, za tohle si Netflix zaslouží jedničku s hvězdičkou. Spokojenost, nemůžu se dočkat druhé série. 70%. ()

Cukrouš (2017) (S01E01)

70%. ()

Nadvláda (2017) (S01E05)

80%. ()

Hrana (2017) (S01E10)

90%. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá série je lepší. Ne o moc, ale je. První polovina je kvalitou téměř totožná s první sérií, má to ty stejné klady i zápory, od páté epizody se to však rozjede naplno. Stále to není 5/5 ale pokud třetí série půjde směrem, jakým šla druhá polovina téhle, tak se dostaneme až tak vysoko. Zvraty začaly dávat větší smysl, úmrtí postav jsou někdy úplně geniálně načasované, scénář téměř nemá chybu, herecké výkony vynikající, kamera a režie stoprocentní. Obrovská spokojenost. 80%. ()

Reparace (2018) (S02E01)

80%. ()